• Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na Plakat Promujący Zdrowie Psychiczne

• W dniach 25-29 kwietnia zorganizowaliśmy szkolną akcję Tydzień Dla Zdrowia.

Dla jej wzbogacenia, psycholog i pedagog szkolny ogłosili Szkolny Konkurs Plastyczny na Plakat Promujący Zdrowie Psychiczne.

Mimo ważnego, a jednocześnie tak trudnego tematu prac konkursowych, jakim jest zdrowie psychiczne – wielu uczniów stworzyło bardzo wartościowe i kreatywne plakaty.

Uczniowie nagrodzeni zostali w trzech kategoriach:

Kategoria klas 1-3:

I m-ce Aleksandra Wardęga, kl. IIIa

II m-ce Rozalia Odwrot, kl. IIIa

III m-ce Seweryn Dziędziel, kl. IIIa

Kategoria klas 4-6:

I m-ce Hanna Wardęga, kl. Va

II m-ce Aleksander Sołtysiak, kl. IVa

III m-ce Antoni Hyjek, kl. Va

Kategoria klas 7-8:

I m-ce Aleksandra Smogur, kl VIIb ex aequo Karolina Janc, kl. VIIIa

II m-ce Natalia Jakubik, kl. VIIa

III m-ce Amelia Wahl, kl. VIIa ex aequo Natalia Nowak, kl. VIIIa

Wyróżnienie Hubert Pankowski, kl. VIIb

Gratulujemy!

Z.T.

• Brawo dla młodych ekologów!

• O tym, że należy dbać o naturę, przestrzegać jej praw i pamiętać o zasadach ekologii przekonywali młodzi ekolodzy, którzy wzięli udział w III Gminnym Konkursie Recytatorskim dla klas I-III " Jestem Eko - dbam o Ziemię" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Młynkowie. Zadaniem uczniów było nagranie filmu z recytacją wybranego przez siebie utworu poetyckiego o tematyce przyrodniczej. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

Gabriela Pertek - I miejsce

Wiktoria Zielsdorf - wyróżnienie

Julian Surma - wyróżnienie

W konkursie wzięli udział także: Lena Kunca, Marta Jur i Józefina Rajek. Wszystkim dziękujemy za ogromne zaangażowanie, pomysłowość w zaprezentowaniu wybranego przez siebie utworu. Jesteśmy pewni, że zostaniecie prawdziwymi ekologami. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia recytacji naszych małych przyrodników.

W.M.; A.P.

• Konkurs matematyczny dla klas I-III

• Uczniowie klas I-III z naszej szkoły pierwszy raz uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie matematyką, zaangażowanie w naukę i ambicję.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom. Mamy zaszczyt poinformować, że Michalina Mazur uzyskując 315 (maksimum punktów) zajęła I miejsce w kraju.

Na poziomie klas pierwszych:

Michalina Mazur 315 punktów laureat, 1-sze miejsce w kraju

Lena Kunca  295 punktów laureat, 4-te miejsce w kraju

Stanisław Budner  265 punktów laureat, 10-te miejsce w kraju

Józefina Rajek k 255 punktów laureat, 12-ste miejsce w kraju

Dorota Nikodem  245 punktów laureat, 14-ste miejsce w kraju

Na poziomie klas drugich:

Julian Surma 295 punktów laureat, 4-te miejsce w kraju

Krzysztof Pankowski 280 punktów laureat, 6-te miejsce w kraju

Julianna Rakoczy  280 punktów laureat, 6-te miejsce w kraju

Gabriela Pertek  275 punktów laureat, 7-me miejsce w kraju

Daria Drob 240 punktów laureat, 13-ste miejsce w kraju

Na poziomie klas trzecich:

Aleksandra Wardęga 275 punktów laureat, 5-te miejsce w kraju

Wiktoria Zielsdorf 275 punktów laureat, 5-te miejsce w kraju

Marta Jur 260 punktów laureat, 7-me miejsce w kraju

Zofia Molska  260 punktów laureat, 7-me miejsce w kraju

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

A.B.

• Na włościach Hrabiego Hochberga w Goraju

• Co roku w maju Zespół Szkół Leśnych w Goraju organizuje Dzień Drzwi Otwartych dla absolwentów szkół podstawowych, którzy stają przed wyborem kolejnego etapu swej edukacyjnej ścieżki. Jest to okazja do poznania historii szkoły, jej osiągnięć, a także możliwość uczestniczenia w wielu przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Miniwarsztaty przyrodnicze, pokazy gorajskich łuczników, pokaz umiejętności posługiwania się urządzeniami wykorzystywanymi do prac leśnych czy udział w koncercie Zespołu Trębaczy Myśliwskich – to tylko niektóre z propozycji, z których mogli skorzystać nasi uczniowie. Co roku też istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursach i quizach. Swoimi umiejętnościami ortograficznymi pochwaliła się uczennica klasy VIIA- Zuzanna Lewandowska, która zajęła II miejsce w XIV Gorajskim Konkursie Ortograficznym.  Środowy wyjazd to również okazja do zwiedzania obiektów szkolnych, w szczególności  zamku Hochbergów, a także spotkanie przy „paśniku” pełnym leśnych smaków.  Mamy nadzieję, że być może nasi uczniowie w przyszłości właśnie w tej szkole znajdą wsparcie dla rozwoju swoich indywidualnych pasji i zainteresowań.

W.M.