• Zachwycona wiosną...

• Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Rozkwitające kwiaty, soczysta zieleń, zapach świeżości unoszący się w powietrzu sprawiają, że dostrzegamy w przyrodzie rzeczy, które radują nasze oczy, budzą zachwyt i wpływają na lepsze samopoczucie. Nic dziwnego, że chętniej próbujemy uchwycic na fotografiach momenty i zatrzymać je na dłużej. Wie coś o tym uczennica klasy IIIa - Aleksandra Wardęga, która wzięła udział w Konkursie Fotograficznym " Wiosna" organizowanym przez Nadleśnictwo Trzcianka, Lasy Państwowe i Stowarzyszenie Fotograficzne SARENKA, zdobywając wyróżnienie. Spośród 169 prac złożonych w kategorii szkół podstawowych do finału zakwalifikowano 20 zdjęć, które trafiły na wystawę pokonkursową w MDK w Trzciance.   Wśród nich znalazła się również praca Oli. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W.M.

• Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• Dnia 9 maja 2022r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. W zmaganiach brało udział 15 uczestników reprezentujących szkoły z Gminy Połajewo wraz z opiekunkami. Przybyłych gości powitała Dyrektor Szkoły, Pani Sabina Marcinkowska.

Konkurs miał formę testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim i zawierał zadania zamknięte o różnym stopniu trudności.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Oliwier Stachowiak - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie

II miejsce: Roksana Wiland - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Połajewie

II miejsce: Mateusz Jur - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Połajewie

III miejsce: Julia Bray - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Połajewie

Wyróżnienie:

Anna Pertek - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Połajewie

Aleksander Stochaj - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie

Dawid Kaput - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

J.Ż.

• Lekcja muzyki z panem Romanem Brochockim

• 9 maja mieliśmy okazję gościć w naszej szkole p. Romana Brochockiego - muzyka, artystę i autora wielu piosenek. Dla naszej społeczności jest to gość szczególny, bowiem to właśnie pan Roman Brochocki jest autorem naszego hymnu szkolnego – „ Pieśni o Kornelu Makuszyńskim”. Nasz gość  przyjechał do nas z Sokołowa Podlaskiego z kilkoma niezwykle interesującymi instrumentami. W trakcie muzycznego programu mieliśmy okazję poznać tajniki i brzmienie, m.in. okaryny, fletni pana, akordeonu czy bałałajki.  Mamy nadzieję, że poniedziałkowe spotkanie było  dla wszystkich nietypową lekcją muzyki, która uświadomiła nam istnienie instrumentów, o których na co dzień rzadko się słyszy.

W.M.