• Tydzień Profilaktyki w naszej szkole

• 7 kwietnia obchodzony jest co roku Światowy Dzień Zdrowia. O tym, że zdrowie jest dobrem najcenniejszym, a dbałość o nie czymś podstawowym nieustannie przekonuje nas WHO, która ustanowiła kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej. Prowadzone co roku działania w ramach obchodów tego miesiąca mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w te obchody, uczestnicząc w Tygodniu Profilaktyki, który trwał od  25 do 29 kwietnia. Każdego dnia mieliśmy okazję realizować jedno z wyznaczonych zadań. Przerwy na sportowo , dzień z ulubionym owocem czy wykonywanie zdrowych owocowo-warzywnych sałatek to działania, w których uczestniczyliśmy. 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w Wiosennych Biegach Przełajowych w Czarnkowie, z których kilkoro z nich przywiozło medale i dyplomy. Kinga Janc zajęła II miejsce w kat. klas V, w kat. klas VI- Amelia Janc zajęła II miejsce, a Dominika Nawrot- III miejsce. Chętni uczniowie mogli także zmierzyć się z pracą plastyczną, biorąc udział w konkursie plastycznym na plakat promujący zdrowie psychiczne.

W.M.

• Z wizytą w Ryczywole

• 29 kwietnia uczestniczyliśmy w wyjeździe do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Ryczywole. Zostaliśmy zaproszeni przez młodych aktorów i Ich opiekunów na spektakl pt. " Małe kobietki" przygotowany na pdst. powieści amerykańskiej pisarki Louisa May Alcott. Dzięki artystom mogliśmy na chwilę przenieść się w lata 60. XIX stulecia do domu rodziny Marchów i poznać cztery dziewczęta - Meg, Jo, Beth i Amy, które wraz z matką, pod nieobecność ojca, muszą mierzyć się z trudną sytuacją finansową. Siostry, choć różnią się, to są dla siebie przede wszystkim przyjaciółkami i na każdym kroku zarażają wszystkich swoim entuzjazmem. Celem przygotowania spektaklu było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Z pewnością wrażenia i refleksje po obejrzeniu sztuki pozostaną z nami na długo, a być może zachęcą naszych uczniów do sięgnięcia po tę pozycję, która w amerykańskiej literaturze kobiecej zajmuje jedną z najpopularniejszych pozycji.

W.M.

• Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

• Dnia 25 kwietnia 2022r. uczniowie Kornelówki z klas VII – VIII mogli wykazać się swą wiedzą i umiejętnościami z zakresu języka angielskiego poprzez uczestnictwo w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. W zmaganiach brało udział 12 uczestników. Uczniowie zmagali się z testem zawierającym zagadnienia gramatyczno – leksykalne.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, doskonalenie znajomości języka angielskiego, umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną oraz popularyzacja języka angielskiego.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Aleksander Stochaj

II miejsce: Oliwier Stachowiak

III miejsce: Aleksandra Rita Smogur

Wyróżnienie:

Julia Sołtysiak

Bartosz Klimas

Dawid Kaput

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

J.Ż.