• Świetlica z Photonem

• Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć świetlicowych aktywnie spędzili czas ucząc się kodowania i poznając tajniki programowania z robotem interaktywnym Photonem z programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci sterowały robotem za pomocą urządzenia z wgraną aplikacją dedykowaną Photonowi. Zadania polegały na zaprogramowaniu robota, by przemieścił się z jednego punktu do drugiego, by wydawał określone dźwięki oraz, aby jego diody świeciły na określony przez uczniów kolor.

• Odpowiedzialność karna nieletnich

• 12 grudnia  w naszej szkole została przeprowadzona pogadanka na temat odpowiedzialności karnej nieletnich wobec przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy, a także niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych - narkotyków, dopalaczy, alkoholu, paleniu papierosów. Prelegentami byli przedstawiciele policji oraz kurator sądowy. W trakcie prelekcji zwrócono uwagę na odpowiedzialność karną nieletnich wobec prawa i  konsekwencje prawne czynów karalnych, do których zaliczyć można wymuszenia i rozboje, niszczenie mienia prywatnego i społecznego, wspomniano także o rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych.

• Mikołajki 2023 na sali WDK w Boruszynie

• To już tradycja! 10 grudnia 2023 na sali wiejskiej w Boruszynie po raz kolejny odbyło się mikołajkowe spotkanie zorganizowane przez najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. W wydarzeniu uczestniczyła również niezawodna grupa rodziców z grupy teatralnej „O tak!”. Uczniowie oraz rodzice zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, a widzowie mogli podziwiać dwa niezwykłe przedstawienia. Każde z nich niosło przesłanie: należy pamiętać o tym co najważniejsze podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Piękne stroje i dekoracje, tematyczne piosenki, genialny pokaz kunsztu aktorskiego przez najmłodszych, radosny taniec najmłodszych elfów,  wyjątkowe przedstawienie dorosłych dla dzieci, spotkanie z Mikołajem… to wspaniałych początek niespodzianek, które niesie ze sobą grudzień. Mikołajki 2023 to był wspaniały pomysł na spędzanie czasu w wyjątkowym towarzystwie przy aromatycznej kawie, przepysznym cieście, z możliwością zaopatrzenia się w domowe pierniki przygotowane przez rodziców. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to wydarzenie mogło zaistnieć. Zapraszamy za rok!

• Mikołajkowa niespodzianka

• „ Jak zostać Świętym Mikołajem” to tytuł filmu – niespodzianki, którą w ramach mikołajkowego prezentu przygotowała dla naszych uczniów Rada Rodziców.  Podróż w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w świętach najważniejsze. Moc tego wyjątkowego czasu, dobroć, którą dzielimy się w tym okresie w sposób szczególny to niewątpliwie przesłanie filmu, który wszystkim uczniom bardzo się podobał. Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom  za wspaniałą niespodziankę.