• To już jest koniec, możemy iść...

• Wakacje uważamy za rozpoczęte! To ostatnie słowa, jakie wybrzmiały podczas uroczystego apelu podsumowującego kolejny rok szkolny. Zanim jednak poczuliśmy smak wolności i na dobre mogliśmy cieszyć się z dwóch letnich miesięcy, jakie przed nami - piątkowy apel był chwilą podsumowania tego, co udało nam się wypracować. Pani Dyrektor - Sabina Marcinkowska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ostatnie 10 miesięcy można było uznać za czas owocny i pracowity. Podziękowania popłynęły zarówno w stronę uczniów, nauczycieli, jak i rodziców, a także wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pracę na rzecz szkoły. Tego dnia najważniejsi byli oczywiście tegoroczni absolwenci, którzy już od września rozpoczną kolejny etap edukacyjnej przygody w wybranych przez siebie szkołach. Tradycyjnie wśród uczniów kończących szkołę przyznano tytuł " Najlepszego Absolwenta", a został nim Mateusz Wieczorek. Wśród uczniów, którzy tego dnia odebrali świadectwa ozdobione czerwonym paskiem znaleźli się: Julia Lewandowska, Mateusz Nawrot, Wiktoria Pertek, Aleksandra Siodła, Aleksander Sołtysiak, Kinga Janc, Maja Białasik, Katarzyna Gracz, Hanna Wardęga, Natalia Jakubik, Zuzanna Lewandowska, Julia Sołtysiak, Aleksander Stochaj, Dominika Nawrot, Amelia Janc, Amelia Wahl, Aleksandra Smogur, Oliwier Stachowiak, Brajan Poznań, Karolina Janc i Mateusz Wieczorek. Jak co roku przyznano tytuł Omnibusika i Omnibusa za najwyższe osiągnięcia w nauce. Wśród nagrodzonych znalazły  się: Zofia Molska, Wiktoria Zielsdorf, Aleksandra Wardęga, Kinga Janc, Hanna Wardęga, Katarzyna Gracz. Szczególnie wzruszającym momentem podczas piątkowej uroczystości było pożegnanie p. Longiny Moszczyńskiej i p. Hanny Nowak, które od września przechodzą na zasłużoną emeryturę.Obie Panie przyjęły serdeczne i ciepłe podziękowania od Wójta gminy- p. Stanisława Pochyluka, przedstawicieli Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców i Uczniów. Pora na zasłużone wakacje. Niech dla wszystkich będzie to czas radości, wytchnienia i odpoczynku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej uroczystości. Do zobaczenia za 2 miesiące!

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Uczniowie klasy Ia w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczyli w XIII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka ”, Program Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji.

Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami. Od września 2021r. na zajęciach w klasie pierwszej wykorzystywane były materiały edukacyjne obejmujące zagadnienia programu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali różnorodne problemy oraz zagadki i quizy, chętnie wypowiadali się na tematy związane z bezpieczeństwem oraz trafnie oceniali sytuacje zagrożenia, a także wykorzystywali poznaną wiedzę w praktyce. U progu zbliżających się wakacji i po realizacji zadań programowych uczniowie sprawdzili zdobyte  wiadomości i umiejętności w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa ( online). Wszyscy zdali go doskonale i na zakończenie otrzymali dyplomy potwierdzające znajomość zasad bezpieczeństwa, a szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Koordynator programu A.B.

• Wyróżnienie dla Hani!

• O tym, że wieś może zachwycać, a jej uroki warto dostrzegać przekonała się uczennica klasy V - Hanna Wardęga, która wzięła udział w Konkursie Fotograficznym „ Uroki wielkopolskiej wsi”. Hania w ciekawy i oryginalny sposób uchwyciła fragment najbliższego otoczenia, który jak się okazało, zauważony został przez jurorów konkursu, przyznających  naszej uczennicy wyróżnienie. 15 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wręczone zostały nagrody dla najlepszych fotografów. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

• XIV Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej Barka 2022

•   W niedzielne popołudnie, 19 czerwca 2022r.
            w Rosku odbył się XIV Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej Barka 2022. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro utalentowanych muzycznie uczniów. Wszyscy soliści wykazali się wielkim talentem muzycznym, zaśpiewali pieśni religijne bardzo pięknie i z wielkim wzruszeniem słuchaliśmy ich podczas występu. Jurorzy nagrodzili Aleksandrę Wardęga w kategorii kl. I–III oraz Martynę Pankowską w kategorii    kl. VII–VIII, przyznając uczennicom III miejsce. Gratulujemy i brawa dla wszystkich biorących udział w konkursie!

• Z wizytą w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku

• 10 czerwca uczniowie klas IV-V uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Tym razem postanowiliśmy nieco bardziej odkryć  i zgłębić tajniki miejsca, które gromadzi muzealia i obiekty architektury wiejskiej z terenu Krajny, Pałuk i Puszczy Noteckiej. W trakcie zwiedzania mogliśmy obejrzeć wnętrza chat, ich wyposażenie i zabudowę. Atrakcją był własnoręczny wyrób wiejskiego masła, które później można było degustować z wiejskim chlebem, popijając  kubkiem świeżej maślanki i kawy zbożowej. Odkryliśmy także tajniki wypieku wafli, które wszystkim ogromnie smakowały. Ciekawym momentem pobytu w muzeum było zwiedzenie jednej z chat, która pochodzi z Boruszyna. Przekonaliśmy się, jak wyglądały wiejskie zagrody, które uzależnione były od statusu społecznego i sytuacji materialnej jej mieszkańców. Zakup pamiątek i przejazd konną bryczką był dla wszystkich miłym akcentem i dopełnieniem wspólnego wyjazdu.