• Władza uczniowska wybrana!

• Wybory do SU już za nami. Jak co roku pod koniec września konstytuuje się SU. Przedstawiciele z każdej klasy walczą o tytuł przewodniczącego szkoły. Tak było i w tym roku. Uczniowską władzę w szkole z dniem dzisiejszym objęła Wiktoria Pertek, a jej zastępcą została Julia Lewandowska. Pozostali kandydaci pełnić będą funkcję ciała doradczego. Życzymy ciekawych pomysłów, które urozmaicą uczniowskie życie w naszej szkole. Powodzenia!

• Dzień Języków Obcych

• Dnia 26 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu, którego przesłaniem było ukazanie, jak ważna jest nauka języków obcych i jak może być przydatna w naszym codziennym życiu.

• Z miłości do pasji... Może tenis?

• O tym, że pasja nadaje życiu sens, nie trzeba nikogo przekonywać. Jedni chętnie grają w piłkę, inni pochłaniają kolejne stronice swoich ulubionych książek, jeszcze inni wolą piłkę czy dalekie lub bliższe podróże. A może jednak tenis? Z taką propozycją spotkali się nasi uczniowie. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Zając i pana Władysława Tomaszewskiego z Klubu Wimbledon Szamotuły pierwsze spotkania z rakietą tenisową mamy już za sobą. Do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną sportową wystarczy rakieta, piłeczka i kompan, który stanie po drugiej stronie siatki. Do tego właśnie przekonywali nasi goście, którzy w trakcie dwóch spotkań pokazowych zapewniali, że warto wybrać tę drogę sportową. Kto wie, może mamy wśród nas przyszłą Igę Świątek czy Huberta Hurkacza?

• Zaczynamy!

• „ Rok szkolny 2023/2024 uważam za rozpoczęty!” – tymi słowami dyrektor szkoły – Pani Sabina Marcinkowska oficjalnie rozpoczęła kolejną dziesięciomiesięczną przygodę, która przed nami. Pora przyjąć to do wiadomości i pogodzić się z tym faktem. Wakacje dobiegły końca! Minął czas beztroski, radości, obfitujący w słońce i niesione z nim uciechy. Czas powrócić do szkolnych ławek i do nowych obowiązków. Miłym akcentem uroczystości było złożenie ślubowania przez czternaścioro pierwszoklasistów, którzy zasilą naszą szkolną brać. Ważnym momentem było także przemówienie Wójta Gminy Połajewo – Pana Stanisława Pochyluka, który przekazał gratulacje Pani Dyrektor Sabinie Marcinkowskiej obejmującej na kolejne pięć lat obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. Nie zabrakło także chwili refleksji i zadumy nad wydarzeniami sprzed osiemdziesięciu czterech lat. O chwilach  II wojny światowej przypomniano słowami poetów, którzy apelowali: „Nieście marzenia przez lata, po kraju i w rzeczywistość wcielajcie. Lecz o tych, co już powrotu nie mają,  zaklinam! Pamiętajcie! ”.