• Halloween Party

• Papierowe pająki i nietoperze, dynie i pajęczyny to znak, że  halloween już blisko. Właśnie z tej okazji amatorzy dobrej zabawy spotkali się na dyskotece, której klimat nawiązywał do tego lubianego  zwyczaju. Nie obyło się bez kawiarenki,  wyboru halloweenowego króla i królowej oraz ciekawych zabaw i konkurencji. Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka już za nami, ale miłe wspomnienia pozostaną z nami na długo.

• Dzień Influencera

• Współcześnie wielu młodych ludzi szuka swoich idoli w świecie mediów społecznościowych. Kim są ci wpływowi ludzie, którymi zachwyca się najmłodsza generacja – pokolenie Y i Z ? Z pewnością wszystkich łączy jedno - charyzma, dzięki której są w stanie podbić serca innych. Szkolny Dzień Influencera wywołał duże zainteresowanie wśród młodzieży.  Na szkolnym korytarzu pojawili się yutuberzy, sportowcy, blogerzy – często wyglądem niewiele różniący się od zwykłego człowieka. Wystarczy kolor bluzy, mały element dekoracyjny czy  napis na ubraniu, by już mówić o idolu, który starszemu pokoleniu jest zupełnie obcy.

Piątkowa akcja to również okazja do przeprowadzenia pogadanek na temat tego czy każdy influencer to ktoś, z kogo warto brać przykład. Czy każda z osób wpływających na innych przekazuje pozytywne treści? Czy zauważamy wśród internetowych idoli zachowania, których nie pochwalamy?

• MALWA zakwitła po raz XXII!

• W jesienny czwartek 19 października 2023 roku odbył się w Rosku
            XXII konkurs piosenki ludowej Malwa.
            Głównym celem wokalnych zmagań jest popularyzacja pieśni i piosenek
            ludowych. Uczestnicy konkursu zachwycili wszystkich swoimi warunkami
            głosowymi, tanecznymi umiejętnościami, a także pięknymi strojami z różnych
            regionów Polski. I tym razem nie mogło nas tam zabraknąć!
            Bardzo cieszymy się z sukcesów odniesionych przez reprezentujące nas
            wokalne talenty:
            Michalina Mazur, Józefina Rajek i Lena Kunca zajęły II miejsce w kategorii
            kl. I-III (zespoły)
            Oliwia Bydołek zajęła III miejsce w kategorii kl. I-III solistka
            Emila Kostyk, Joanna Brąberek i Dorota Nikodem zajęły III miejsce
            w kategorii klas I-III zespoły.
            Naszą szkołę reprezentowały również: Gabriela Pertek, Aleksandra Wardęga,
            Wiktoria Pertek, Aleksandra Siodła i Hanna Wardęga.
            Dziękujemy organizatorom konkursu za ciepłe przyjęcie, smaczny poczęstunek
            i niesamowite przeżycia z Malwy 2023!

• "Czerwone szkoły. Przywracamy Pamięć"

• 18 X 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VI-VII w ramach projektu „Czerwone szkoły opowiedziane, namalowane”. „Czerwone szkoły. Przywracamy pamięć” to projekt Fundacji Nasze Podwórko opowiadający o charakterystycznych dla naszego regionu, wybudowanych pod koniec XIX i w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku budynkach z czerwonej cegły, które przez dziesiątki lat pełniły, a czasami nadal pełnią funkcję szkół. Budynki te są ważnym elementem krajobrazu kulturowego naszego regionu i jako takie powinny być chronione i otaczane opieką. Opowieść o budynkach z czerwonej cegły jest jednocześnie opowieścią o fascynującej, często wielokulturowej Wielkopolsce i o ludziach związanych ze szkołami: nauczycielach i kierownikach szkół oraz o ich wychowankach, darczyńcach i budowniczych. W nawiązaniu do tytułu projektu - historia tych placówek została najpierw opowiedziana przez Panią Olgę i Pana Wojciecha Matelskich, a następnie uczestnicy warsztatów namalowali budynki szkół na płóciennych torbachWarsztaty zaowocowały pięknymi, kolorowymi pracami.
            Projekt "Czerwone Szkoły" stanowi inspirujący sposób na połączenie edukacji, historii lokalnej i sztuki. Możemy być pewni, że także kształtuje pokolenie świadomych mieszkańców, którzy doceniają swoje dziedzictwo i kulturę. Była to wspaniała lekcja poznania historii swojego regionu.

• Studio Fotograficzne w Dzień Patrona "Laboratoria Przyszłości"

• Sesja zdjęciowa w Mini Studio z uczniami przebranymi za bohaterów Kornela Makuszyńskiego to doskonały pomysł na wyjątkowe obchody Święta Szkoły. Takie wydarzenie dostarczyło uczniom niezapomnianych chwil i pozwoliło uchwycić kreatywność oraz przywiązanie do literatury w ich życiu szkolnym. Sesja zdjęciowa w Mini Studio stworzyła niezapomniane wspomnienia i zapewne inspiruje uczniów do dalszego poznawania literatury oraz wyrażania siebie przez sztukę i kreatywność. Był to dzień, który zapewne dał uczniom mnóstwo radości i zabawy, ale także podkreślił znaczenie literatury i czytelnictwa w edukacji szkolnej.

• Dzień Patrona

• "Moje książki wędrują pomiędzy rzesze, niechże przeto grzeją…" Kornel Makuszyński

Dzień Patrona w szkole to ważne święto, podczas którego uczciliśmy pamięć i dziedzictwo swojego Patrona - Kornela Makuszyńskiego. W tym dniu mieliśmy przygotowanych wiele atrakcji. Został zorganizowany Konkurs „Pięknego czytania”, dzięki któremu była okazja do przypomnienia i docenienia twórczości oraz wartości, które przekazywał w swoich książkach Kornel Makuszyński. Mogliśmy podziwiać pomysłowość uczniów, którzy przebrali się za bohaterów z książek Patrona Szkoły. Dla uczniów kl. I zorganizowaliśmy uroczystość Ślubowania i pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Natomiast uczniowie kl. I-III przygotowali także piękny występ artystyczny do wiersza J. Tuwima „Rzepka”. Mali artyści w swoich urokliwych przebraniach otrzymali gromkie brawa i wyraz uznania za swoją pracę. Dzień Patrona był wspaniałą okazją do integrowania się społeczności szkolnej i uczczenia osoby, która daje naszej szkole imię i inspiruje nas do osiągania sukcesów, uśmiechu oraz godnego zachowania się. To był dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako piękna i pełna wspomnień chwila.