• Bal karnawałowy w klasach I-III

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja - nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 24 stycznia 2023 roku.
            Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, ogrodników, policjantów, żołnierzy… Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów, wspaniałego poczęstunku. Kolejny bal karnawałowy już za rok?

• Koty, kotki, kocurki...

• „Stąpa cicho, bez hałasu, cały miękki jak z atłasu.

Od ogona aż do uszu miękki tak jak pluszak z pluszu.”

Koty to obok psów najczęściej hodowane zwierzęta domowe. Rasowe czy zwykłe dachowce - wszystkie są wyjątkowe. I one doczekały się swojego święta, które w Polsce obchodzone jest 17 lutego. Dzień Kota właśnie stał się okazją, aby przeprowadzić gramatyczne, kocie lekcje języka polskiego w klasach IV- VI. Stacje zadaniowe pozwoliły sprawdzić poznane części mowy, znajomość związków frazeologicznych czy umiejętność odmiany przez przypadki. Kocie epitety, synonimy, antonimy to zagadnienia, z którymi przyszło zmierzyć się właścicielom Mruczka, Rudzika, Pysi, Kitki, Burzy, Gwiazdki, Filonki, Filusi, Enza czy Karmela.  Nie zabrakło ćwiczeń stylistycznych polegających na zredagowaniu życzeń dla naszych pupili.  I choć koty często chodzą swoimi drogami, są przy nas, kiedy mamy ochotę na zabawę albo po prostu potrzebujemy przyjaciela, który będzie przy nas w trudniejszych chwilach.

• Bohater dnia - pączek!

• Wśród słodkich rarytasów zaszczytne miejsce zajmuje on… Z lukrem czy w cukrze, z marmoladą czy czekoladą, czasami budyniem i adwokatem. Oczywiście - to jaśnie pan pączek! Czy jest ktoś, kto choćby raz w życiu nie skosztował tego wypieku? Z pewnością takich osób jest niewiele. A ponieważ raz w roku nie wypada go nie skosztować, nic dziwnego, że dziś – w Tłusty Czwartek – amatorów tego ciastka nie brakowało. W szkolnym sklepiku można było zakupić pączki, które przygotowała dla nas pani Monika Mazur. Dochód z ich sprzedaży postanowiliśmy przeznaczyć na wsparcie akcji PĄCZEK DLA AFRYKI, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot. Część naszej społeczności wysłała e - pączka, przeznaczając dowolną kwotę na szczytny cel. Celebrując ten słodki dzień, zrobiliśmy przyjemność nie tylko swojemu podniebieniu, ale także tym, którzy potrzebują pomocy i wsparcia.