• Podcast? To dla nas pikuś!

• Jednym z marcowych zadań w ramach Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 było nagranie krótkiego podcastu o zainteresowaniach i hobby uczniów naszych uczniów.

Ci, którzy uczęszczają regularnie na koło informatyczne, podjęli wyzwanie w mig!

Uczniowie klasy Va oraz VIIIa wykazali się umiejętnością poprawnego wypowiadania się, autoprezentacji oraz dystansem do siebie.

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego mają nasze pasje, hobby i zainteresowania?

Posłuchajcie sami i rozpoznajcie swoje koleżanki i kolegów :)

LINK

Z.T. / A. P.

• Sukces naszych uczennic

• 29 marca uczennice naszej szkoły otrzymały dyplomy i nagrody w organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Młynkowie konkursach. Pierwszym z nich był Gminny Konkurs Plastyczny „ Poezja Jana Pawła II- słowem i pędzlem malowana”. Laureatkami w tej dziedzinie zostały uczennice klas I- III:

I miejsce - Daria Drob

II miejsce - Gabriela Pertek

III miejsce – Lena Kunca

I miejsce w Gminnym Konkursie na prezentację multimedialną w języku polskim i angielskim " Piękno mojej Małej Ojczyzny" zajęła uczennica klasy VI – Hanna Wardęga. Dziewczynkom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć.

Podziękowania należą się również pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w obu konkursach i poświęcili swój czas na wykonanie prac.

• MARZEC MIESIĄCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

• Kornelówka, jak co roku, dołączyła do inicjatyw na rzecz Dnia Bezpiecznego Internetu 2023.

DBI 2023 przypadł na 7 lutego, jednak inicjatywy w całej Polsce organizowane są przez cały luty i marzec. Dlatego ogłosiliśmy marzec Miesiącem Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Uczniowie klas I-III mogli więc wziąć udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. ,,Bezpieczny Internet’’.

Przyznane zostały dwa pierwsze miejsca dla:

Gabrieli Pertek z kl. IIIa oraz Leny Kuncy z kl. IIa.

Wyróżnieni za udział zostali uczniowie kl. Ia: Antoni Kluk, Michał Bielawski, Adam Just, Julia Kraft, Wojciech Sell, Emilia Kostyk, Wiktoria Kluk, Hanna Partyka.

Młodsze dzieci poznawały świat Internetu także przeżywając przygody z Sieciakami.

Sieciaki, czyli Ajpi, Spociak, Netka i Kompel to dzieciaki, które świetnie znają się na Internecie. Dzięki swoim superumiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Sztuczna Inteligencja zwerbowała ich, by wspólnie z NetRobim walczyli ze wstrętnymi Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu internautów.

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci". Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet". Podstawowym elementem projektu jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie, filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne. Projekt Sieciaki.pl ma na celu przede wszystkim edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie.

Uczniowie klas IV-VIII natomiast mogli stworzyć plakaty na Szkolny Konkurs Plastyczny pt. ,,NIE dla hejtu’’.

Jury przyznało trzy pierwsze miejsca dla:

Aleksandry Smogur z kl. VIIIb, Antoniego Hyjka z kl. VIa oraz Wiktorii Pertek z kl. Va.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Julia Sołtysiak, Kinga Janc oraz Zuzanna Lewandowska z kl. VIIIa, Katarzyna Gracz i Maja Białasik z kl. VIa a także Aleksandra Siodła, Julia Lewandowska i Aleksander Sołtysiak z kl. Va.

Wszystkie piękne plakaty zdobią nasz szkolny korytarz i uświadamiają jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo i kulturę w Sieci oraz przypominają, w jaki sposób można to robić.

Z.T. /  A.P.

• Spotkanie z grupą Teatralną Deja Vu z Ryczywołu.

• Na zaproszenie Grupy Teatralnej Deja Vu z Ryczywołu nasza szkoła wzięła udział w spektaklu przygotowanym na podstawie komedii Michała Bałuckiego pt. „ Klub kawalerów”. To zabawna historia grupy mężczyzn, którzy z wyboru i ze względu na wyznawane zasady są zatwardziałymi przeciwnikami stanu małżeńskiego.Wszystkich łączy przynależność do tytułowego klubu kawalerów, w którym spędzają czas na pogawędkach. Okazuje się jednak, że wszystkie niezłomne zasady zatwardziałych wrogów małżeństwa zostają wystawione na niespodziewaną i ciężką próbę. Dzieje się to za sprawą czarującej wdówki, która na każdym z nich robi ogromne wrażenie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jednym z członków jest niejaki Piorunowicz, a ową wdówką – jego niedawna żona, z którą postanowił się rozstać. Dzięki misternie uknutej intrydze klub kawalerów zostaje rozwiązany, a zapalczywi dotąd zwolennicy wolnego stanu wpadają  w sidła miłości. Jak przystało na komedię – nie zabrakło śmiechu, pozytywnej energii  i mnóstwa humoru.

Dziękujemy Grupie Deja Vu za zaproszenie i możliwość obejrzenia profesjonalnie przygotowanego spektaklu.

• WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

• Dnia 22 marca 2023r.  w Parku Staszica w Czarnkowie odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe organizowane jak co roku przez ośrodek Sportu i Rekreacji w Czarnkowie. Nasi uczniowie brali udział w kategoriach: dziewczęta rocznik 2012 i młodsze, rocznik 2010-2011, rocznik 2008-2009, chłopcy rocznik 2010-2011, rocznik 2008-2009.W kategorii najmłodszej uczniowie pokonywali dystans 500m (jedno okrążenie), w pozostałych kategoriach dystans wynosił 1000m (dwa okrążenia).

W kategorii dziewcząt klasy 7 i 8 Amelia Janc zajęła miejsce 3 👍

W kategorii chłopców klasy  7 i 8 Brajan Poznań zajął miejsce 1 👍

Arkadiusz Maćkowiak zajął miejsce 2 👍

• Targi edukacyjne

• Targi "Giełda Zawodów i Kariery" odbyły się 17 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzciance. Organizatorami  byli Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki oraz Forum Gospodarcze Związku Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan. Uczniowie z naszej szkoły mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych naszego powiatu oraz ofertą pracowawców pod kątem praktyk.