• WOŚP

• Kolejny finał WOŚP za nami! Nasza dziesięcioosobowa orkiestra, jak co roku wyruszyła na trasy Boruszyna i Krosina, aby wesprzeć akcję organizowaną od 31 lat. W tym roku zbieraliśmy na WALKĘ Z SEPSĄ. Jak zwykle nie zabrakło osób, które wsparły tę akcję i chętnie wrzucały pieniążki do puszek naszych wolontariuszy. Za każdą przekazaną na ten szczytny cel kwotę, za ciepłe słowa i życzliwość, za utwierdzenie w przekonaniu, że robimy coś dobrego - BARDZO DZIĘKUJEMY. Podziękowania należą  się także naszym wolontariuszom: Natalii Jakubik, Zuzannie Lewandowskiej, Amelii Stanisławiak, Julii Sołtysiak, Martynie i Hubertowi Pankowskim, Monice Wojdzie, Dominice Nawrot, Amelii Janc, Aleksandrze Smogur oraz Marcie Bednarek za poświęcony czas i zaangażowanie się w działanie, które z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników czynienia czegoś dobrego dla innych.

• Wyjazd do Poznania

• Dnia 25 stycznia uczniowie naszej Szkoły wybrali się do Poznania. Celem wyjazdu była Stacja Grawitacja- miejsce, które łączy  rozrywkę ze sportem i aktywnością fizyczną. Po dużej dawce wysiłku fizycznego przeszliśmy do kina na film "Kot w butach". Dzień był udany i pełen wrażeń.

• Warsztaty wypieku drożdżówek

• Po listopadowych rogalach i grudniowych pierniczkach przyszedł czas na drożdżówki. I choć nie są one kojarzone z określoną porą roku, w naszej szkole właśnie dziś zapachniało drożdżowym ciastem. Pod czujnym okiem Pana Roberta Molskiego grupa uczniów zgłębiała tajniki tego wypieku. Po zapoznaniu się z recepturą młodzi cukiernicy zabrali się pieczołowicie do wyrobu ciasta. Efektem były udane, pulchne  drożdżówki z dżemem jeżynowym i kruszonką, które wszystkim bardzo smakowały i osłodziły dzisiejszy dzień. Jak się okazało, słodyczy było więcej. A to za sprawą kolejnego wypieku, tym razem autorstwa Pni Moniki Mazur, która uraczyła nas smacznymi pączusiami. I kto powiedział, że szkolne życie jest szare i nudne…?

• Spotkanie z Kolędnikami-Dudziarzami

• 23 stycznia 2023r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z sąsiedzkimi szkołami z Połajewa i z Młynkowa zostali zaproszeni na wyjątkowe Spotkanie Kolędników-Dudziarzy zorganizowane w ramach XXIII  Międzynarodowych Spotkań Kolędników-Dudziarzy „Do szopy, hej pasterze”. W sali widowiskowej GOK wysłuchaliśmy utworów ludowych, kolęd śpiewanych i granych na instrumentach Kapeli z Portugalii, Irlandii, Bułgarii, Polski i Białorusi. Warto wspomnieć, że tradycja kolędowania w naszej gminie trwa i jak dowiedzieliśmy się, tutaj w Połajewie dało to początek słynnym dudom. W kościele pw. Św. Michała Archanioła znajduje się renesansowy tryptyk „Pokłon Pasterzy”, który przedstawia najstarszą w Polsce scenę Bożego Narodzenia z pasterzami i dudziarzami.

Dzięki styczniowym spotkaniom Kolędników-Dudziarzy w Połajewie tradycja kolędowania nadal trwa, a na przestrzeni dwudziestu lat można zauważyć jej niebywały rozwój-co napawa radością i optymizmem. Kolędowanie to nie tylko prezentacje sceniczne, ale wymiana doświadczeń, uwag i pomysłów związanych z kontynuowaniem tradycji, która dzięki takim wydarzeniom jak Międzynarodowe Spotkania Kolędników z pewnością nie zaniknie. Mamy nadzieję, że młodych artystów z roku na rok będzie przybywało. Warto zacytować słowa, które powiedział bp Glapiak. podczas Mszy Świętej w Połajewie „Dziękuję Wam, artyści, którzy przybyliście do Połajewa, aby podzielić się tą kulturą, która stała się waszym udziałem, a którą pragniecie ubogacić innych. Niech w tym wszystkim będzie Boża chwała, a nasz pożytek doczesny i wieczny”. My również serdecznie dziękujemy i gratulujemy talentów.

• FERIE ZIMOWE Z KSIĄŻKĄ!

• Zbliżają się Ferie Zimowe i dlatego warto pomyśleć o ciekawym zagospodarowaniu wolnego czasu. Zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do biblioteki szkolnej po inspirującą, wyjątkową i fascynującą, pełną przygód książkę na Ferie Zimowe. To ona może okazać się niezwykłym przyjacielem, który wywoła na Twojej twarzy uśmiech, radość, dzięki niej przeniesiesz się w zupełnie inny świat przygód, fantazji, czarów, baśni i bajek. W naszej bibliotece szkolnej czeka na Was wiele takich wspaniałych książek, nowych, które otrzymaliśmy w nagrodę za Wyróżnienie w konkursie Nocy Bibliotek za rok 2022, ale także zakupionych według Waszych zainteresowań. Czekamy na Was w bibliotece szkolnej!