• Dzień Drzwi Otwartych w Goraju

          • Co roku chętnie odpowiadamy na zaproszenie Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju. Nie inaczej było 10 kwietnia, kiedy to uczniowie klasy VII skorzystali z gościnności szkoły średniej, która na ten dzień przygotowała mnóstwo atrakcji. Uczestnicy Drzwi Otwartych mogli skorzystać m.in. z miniwarsztatów przyrodniczych, wziąć udział w pokazie umiejętności posługiwania się urządzeniami wykorzystywanymi do prac leśnych czy w pokazie gorajskich łuczników. Atrakcją było także wysłuchanie koncertu Zespołu Trębaczy Myśliwskich oraz spotkanie przy ” paśniku” pełnym leśnych smaków. Jak zawsze chętni uczniowie mogli wziąć udział w przygotowanych na ten dzień quizach i konkursach. Jednym z nich były zmagania ortograficzne, w których Kinga Janc zajęła II miejsce. Dzięki uprzejmości organizatorów uczniowie mogli poznać dodatkowo niezwykle ciekawą historię gorajskiego zamku oraz jego właścicieli. Wizyta przy grobie hrabiego Hochberga była niezwykłym przeżyciem. Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w Drzwiach Otartych i miłe przyjęcie.

          • Gminny Turniej BRD

          • 9 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Aleksandra Wardęga, Marta Jur, Fabian Grabicki, Marek Mantaj, Mateusz Nawrot, Oliwier Taberski oraz Jan Pankowski. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Po rozwiązaniu testu teoretycznego przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności praktycznych – jazdy rowerem  po torze przeszkód, na który złożyły się m.in. slalom żmijkowy, przewożenie przedmiotu, ósemka, deska, równoważnia.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            I miejsce drużynowe – kategoria młodsza – Aleksandra Wardęga, Marek Mantaj, Marta Jur, Fabian Grabicki

            II miejsce drużynowe – kategoria starsza – Mateusz Nawrot, Jan Pankowski, Oliwier Taberski

            Nasi uczniowie zajęli także miejsca na podium w kategorii indywidualnej:

            I miejsce – Aleksandra Wardęga

            III miejsce – Fabian Grabicki

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Nowalijki wokół nas

          • Nadszedł czas na podsumowanie międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pt. „Nowalijki wokół nas”, w którym uczestniczyli nasi siódmoklasiści. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli poznawać tajniki przyrody poprzez aktywny udział w jej tworzeniu oraz poprzez obserwację faz wzrostu zasadzonych przez siebie nowalijek. Uczestnicy projektu rozwijali umiejętności planowania działań, organizacji i czasu pracy oraz współpracy w grupie. Uczniowie poszerzyli również swą wiedzę z zakresu języka angielskiego. Mieli również możliwość odkrywać i utrwalać wiadomości posługując się nowoczesnymi technologiami dobrze się przy tym bawiąc, m.in. z pomocą interaktywnego robota Photona z programu Laboratoria Przyszłości. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w projekcie przyczyni się do poszerzenia świadomości dotyczącej dbania o przyrodę i otaczający nas świat.

          • Pi w roli głównej!

          • Liczba Pi to prawdopodobnie najsłynniejsza stała matematyczna. Jest ona tak ważna, że 14 marca świętujemy Jej dzień. Również w naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy święto Pi. Podczas zajęć starsi uczniowie m.in. wcielili się w detektywów literackich, szukając i wymyślając słowa zawierające cząstkę "pi". Przy okazji przypomnieli sobie pojęcia związane z kołem, okręgiem. Czwartoklasiści natomiast odkrywali tajemnice samej liczby, ponieważ oni ten dzień obchodzili po raz pierwszy. Żeby zapamiętać jak wygląda słynna Pi, oddali się pasji kolorowania. I choć w przypadku tej liczby mówimy o jej stałej matematycznej, to prace czwartoklasistów odznaczały się ogromną  różnorodnością.   Była to nie tylko zabawa, ale także świetna lekcja matematyki, która pozostawiła niezapomniane wrażenia!

          • Z miłości do Pasji

          •   W naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji innowacji „Z miłości do pasji". Klasa IV miała okazję zaangażować się w pieczenie mazurków wielkanocnych pod czujnym okiem Pani Moniki Pankowskiej - Mazur. Jedną z ważnych tradycji wielu rodzin na Święta wielkanocne jest pieczenie mazurków. Mazurki, z ich kolorowymi dekoracjami i bogatym smakiem, stanowią nieodłączny element świątecznego stołu. Podczas warsztatów Pani Monika dzieliła się nie tylko swoimi sprawdzonymi przepisami, lecz także cennymi wskazówkami dotyczącymi technik pieczenia, doboru składników oraz sposobów dekoracji. Uczniowie pomagali w wyrabianiu ciasta, formowaniu kształtów, a także dekorowaniu mazurków kolorowymi lukrami, bakaliami i innymi słodkimi dodatkami. Pani Monika przekazywała swoją wiedzę z pasją i zaangażowaniem. Jej doświadczenie i umiejętności w pieczeniu sprawiły, że uczestnicy są pewni, że byli prowadzeni przez proces pieczenia krok po kroku, a także zdobyli nowe umiejętności kulinarne. Warsztaty z mazurkami nie tylko nauczyły, ale też zainspirowały uczestników do tworzenia własnych kulinarnych dzieł sztuki. Były to niezapomniane warsztaty dla wszystkich miłośników słodkich smaków i kulinarnych przygód. Dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas i przekaz pięknej świątecznej tradycji.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie
      • tel/faks 67 255 15 21 tel.: 781 052 491
      • Boruszyn 25 64-710 Połajewo Poland
  • Nasze media społecznościowe