• Kornelówka ,,Szkołą Myślenia Pozytywnego 2022''!

• Miło nam poinformować, że społeczność ,,Kornelówki’’ prawidłowo wykonała wszystkie comiesięczne zadania w roku szkolnym 2021/2022, w ramach profilaktycznego programu certyfikacyjnego oraz uzyskaliśmy od Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej tytuł ,,Szkoły Myślenia Pozytywnego 2022’’!

Jak podaje Fundacja:

,,Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.’’

Gratulujemy i zachęcamy do współpracy w bieżącym roku szkolnym, zakwalifikowaliśmy się bowiem do kolejnej edycji Programu. :)

• NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

• Narodowe Czytanie to coroczna akcja czytania wybranego utworu należącego do klasyki literatury polskiej. Zapoczątkowana została w 2012r. wspólnym odczytaniem „ Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Przez kolejnych dziesięć lat prezentowano m.in. „ Lalkę” B. Prusa, „ Balladynę” Juliusza Słowackiego, „ Zemstę” Aleksandra Fredry czy „ Moralność pani Dulskiej”  Gabrieli Zapolskiej. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć  w 11 odsłonie tej akcji. Uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie utwory Adama Mickiewicza pt. „ Powrót taty”, „ Pani Twardowska” i „ Świtezianka”. Teksty te znalazły się w zbiorze „ Ballad i romansów” wydanych po raz pierwszy w 1822r. I choć od tego czasu minęło 200 lat, teksty te nadal  cieszą się popularnością, zwłaszcza wtedy, kiedy można zaprezentować je w formie krótkiej scenki.

• „Razem przez świat”

• Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Razem przez świat”.

Celem projektu jest wzmacnianie poczucia więzi z rodziną, klasą, szkołą, miastem, ojczystym krajem, kontynentem. Ponadto kształtowanie poczucia własnej tożsamości – fundamentu tworzenia tolerancyjnych postaw, otwartych na różnorodność ludzkich kultur i ich zrozumienie. Zapewne realizacja projektu będzie jednocześnie inspirowaniem uczniów do różnorakich działań twórczych z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej.

• Jeszcze w uszach szumią morskie fale,
            śpiewa głośno rześki, górski wiatr.
            Na wakacjach było, było tak wspaniale,
            ale teraz już do szkoły nadszedł czas.

I znów mamy wrzesień. Po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, wypoczęci i zrelaksowani rozpoczynamy nowy rok szkolny. Czas powrócić do szkolnych ławek i do nowych obowiązków. Czeka nas kolejnych dziesięć miesięcy wytężonej pracy.Kolejny rok nauki i ciężkiej  pracy podczas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowo udany rok. Podczas uroczystego apelu inaugurującego nowy rok szkolny w poczet naszej uczniowskiej braci przyjętych zostało dziesięcioro pierwszoklasistów, którzy w obecności społeczności szkolnej złożyli uroczyste ślubowanie. Dla każdego z Nich moment pasowania przez panią dyrektor - Sabinę Marcinkowską był ogromnm przeżyciem. Jak co roku minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy zginęli podczas II wojny światowej i swoim poświęceniem i odwagą wpisali się w karty naszej historii. Co nas czeka w rozpoczynającym się roku szkolnym? Okaże się podczas 10 miesięcy, które przed nami. Niech dla każdego będzie to rok wyjątkowy!

W.M.

• Jestem Eko- dbam o Ziemię"- wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego

• O tym, że należy dbać o środowisko i ekologię przekonywali uczniowie klas I-III, którzy wzięli udział w III Gminnym Konkursie Recytatorskim " Jestem Eko - dbam o Ziemię" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Młynkowie. Zadanie polegało na nagraniu filmiku z recytacją wybranego przez siebie tekstu poetyckiego o tematyce ekologicznej. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

Gabriela Pertek - I miejsce

Wiktoria Zielsdorf - wyróżnienie

Julian Surma - wyróżnienie.

Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W.M.