• Z miłości do zwierząt

• Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są miłośnikami zwierząt, a ich los zależy także od nas. Przed feriami zimowymi zorganizowana została akcja polegająca na zbiórce karmy, koców i zabawek, które trafią do Schroniska Bezdomnych Zwierząt „ Azorek” w Obornikach. Dziękujemy za zaangażowanie i otwarte serce, które okazaliśmy naszym małym przyjaciołom. Wierzymy, że choć trochę przyczynimy się do poprawy ich sytuacji, a ich smutny psi i koci  świat nabierze cieplejszych barw.

• Czas rekolekcji - czasem refleksji i przemyśleń

• Rekolekcje szkolne to okazja do zatrzymania się na chwilę, wewnętrznej refleksji, wyciszenia i zastanowienia. Czas spędzony z rekolekcjonistą – Ojcem Januarym z Szamotuł – był dla nas wszystkich czasem próby, lekcji modlitwy, wspólnego śpiewu i zadbania o swoje zdrowie duchowe. Atrakcją tegorocznych rekolekcji był mecz piłki nożnej rozegrany wspólnie z kolegami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie, w trakcie którego swoje sportowe umiejętności zaprezentował także Ojciec January.  Pouczające nauki wygłoszone przez Ojca rekolekcjonistę, ciekawy przekaz angażujący uczestników rekolekcji sprawił, że czas spędzony na  trzydniowym spotkaniu był dla nas niezwykłym przeżyciem i należycie przygotował  do zbliżających się najważniejszych w roku liturgicznym świąt.

• Zajęcia świetlicowe z Lego Education

• Rozwijanie wyobraźni i kreatywność to hasło przewodnie zajęć świetlicowych przeprowadzonych z pomocą klocków Lego Education z programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie tworzyli konstrukcje, pojazdy i budowle według własnych pomysłów. Jedna godzina lekcyjna to za mało, na pewno będziemy kontynuować wspólne pobudzanie wyobraźni realizując kolejne projekty.

• " Być, trwać i pamiętać..."

• 105. rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego można obchodzić na wiele sposobów. Aby godnie upamiętnić patriotyczny czyn powstańców wielkopolskich, którym śmierć nie była straszną, włączyliśmy się w gminne obchody tego wydarzenia. W ramach niezwykłej lekcji patriotyzmu uczestniczyliśmy także w spotkaniu z Panem Janem Danielewiczem- kustoszem Izby Pamięci Ziemi Budzyńskiej, który w ciekawy sposób przedstawił nam historię zrywu na terenach ziemi budzyńskiej. „ Płomień wolności” - to fabularyzowany dokument oparty na wspomnieniach powstańców, ukazujący ich poświęcenie i determinację w dążeniu do odzyskania niepodległości. Spotkanie z naszym gościem rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania oraz zagrania na flażoletach „ Marsylianki wielkopolskiej”- pieśni patriotycznej napisanej w 1919 roku dla uczczenia pierwszej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Całe środowe wydarzenie było chwilą refleksji, ale także naszą powinnością wobec tych, którzy 105 lat temu uwierzyli w lepszą przyszłość. Nie zapomnijmy o nich i o miejscach, które naznaczone zostały śladami minionego czasu.