• " Alicja prowadzi śledztwo" na deskach GOK-u w Ryczywole

• Dziś po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w GOK w Ryczywole. Zostaliśmy zaproszeni na przezabawną komedię Roberta Thomasa „ Alicja prowadzi śledztwo” w reż. Anny Nowickiej i Michała Gondka. Podobnie jak poprzednim razem urzekła nas mistrzowska gra, poszczególne kreacje aktorskie oraz spora dawka dobrego humoru. Gratulujemy pięknego przedstawienia i życzymy kolejnych pomysłów.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy zdrowymi, pożywnymi sałatkami. Królowały zarówno warzywa, jak i owoce – wszystko zależało od gustów smakowych wykonawców. Degustacja sprawiła wiele radości, a solidna porcja witamin przydała się na resztę dnia, który upłynął pod znakiem prezentacji pasji i zainteresowań. Każdy mógł opowiedzieć o tym, co sprawia mu radość i czemu poświęca swój wolny czas. Nie zapomnieliśmy również o przypadającym 21 marca  Dniu Kolorowej Skarpetki, który stał się symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Pierwszy Dzień Wiosny stał się dla nas również okazją do świętowania Dnia świętego Patryka. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat św. Patryka oraz sposobu obchodzenia jego święta na całym świecie. Ponadto obcowaliśmy z językiem angielskim wysłuchując uczennic przedstawiających prezentacje multimedialne na temat zdrowego odżywiania oraz na temat świętego Patryka. Wysłuchaliśmy wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia oraz irlandzkiego wiersza, a także wspólnie śpiewaliśmy piosenki w języku polskim i angielskim. Na dodatek odwiedził nas irlandzki skrzat - leprechaun we własnej osobie! Leprechaun powitał nas uroczym wierszem i wręczył wszystkim zgromadzonym koniczynki wydrukowane za pomocą drukarki 3D. Podczas tego uroczystego dnia zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klasy siódmej. Laureatkami zostały:

I miejsce - Karolina Budaj

II miejsce - Kinga Janc

III miejsce - Katarzyna Gracz

• Ortograficzne kostki

• Kostki z drukarki 3D to kolejna propozycja, jaką wykorzystaliśmy na zajęciach języka polskiego, ćwicząc umiejętności ortograficzne. Zadaniem uczniów, po wylosowaniu odpowiedniej litery, było podanie zestawu wyrazów zgodnych z poprawnym zapisem. Innym ćwiczeniem sprawdzającym wiedzę było podanie zasad ortograficznych dotyczących wylosowanej litery.

• Dzień Kobiet w I-III

• Mówcie co chcecie, ale 8 marca to jedno z wyjątkowych świąt w roku. Obchodzą go zarówno dziewczynki, jak i wszystkie panie pracujące w szkole. Międzynarodowy Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo, że jego ranga, w porównaniu z „minioną epoką” znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego, marcowego święta w naszej szkole jest po prostu wyjątkowo. Tego dnia również wśród najmłodszych nie mogło zbraknąć kwiatów, słodkości i drobnych upominków. Młodzi mężczyźni  z klasy I, II i III stanęli na wysokości zadania. Potrafili powiedzieć mnóstwo miłych słów – i to wierszem, a każda osoba płci żeńskiej obdarowana została kwiatami i niespodziankami. Jak być prawdziwymi dżentelmenami warto uczyć się od najmłodszych lat!

• Spotkanie autorskie - Tomasz Piotr Nowaczyk

• Czy czytanie musi być nudne? Oczywiście, że nie! Udowodnił to autor książek  „Gupik ma szczęście!”, „Ekstra-Staś ratuje świat” oraz „Pozdrawiam! Ściskam! Imadło”.  Pan Tomasz Piotr Nowaczyk jest niezwykłym pisarzem, który występuje w kabarecie, działa w Fundacji "Czerwone Noski – klaun w szpitalu", odwiedzając chore dzieci. W dniu 7 marca spotkaliśmy się  razem dziećmi z innych szkół z tym wyjątkowym pisarzem. Wśród  uczestników spotkania wystąpiły bardzo ciekawe objawy w postaci uśmiechów, głośnych wybuchów śmiechu, a nawet zrywania boków – a to wszystko dzięki czytanym fragmentom książek.  Dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie mogły zakupić wyjątkową książeczkę na własność i pobawić się w łowców autografów.