• Odpowiedzialność karna nieletnich

• 12 grudnia  w naszej szkole została przeprowadzona pogadanka na temat odpowiedzialności karnej nieletnich wobec przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy, a także niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych - narkotyków, dopalaczy, alkoholu, paleniu papierosów. Prelegentami byli przedstawiciele policji oraz kurator sądowy. W trakcie prelekcji zwrócono uwagę na odpowiedzialność karną nieletnich wobec prawa i  konsekwencje prawne czynów karalnych, do których zaliczyć można wymuszenia i rozboje, niszczenie mienia prywatnego i społecznego, wspomniano także o rozważnym zamieszczaniu wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych.

• Mikołajki 2023 na sali WDK w Boruszynie

• To już tradycja! 10 grudnia 2023 na sali wiejskiej w Boruszynie po raz kolejny odbyło się mikołajkowe spotkanie zorganizowane przez najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. W wydarzeniu uczestniczyła również niezawodna grupa rodziców z grupy teatralnej „O tak!”. Uczniowie oraz rodzice zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, a widzowie mogli podziwiać dwa niezwykłe przedstawienia. Każde z nich niosło przesłanie: należy pamiętać o tym co najważniejsze podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Piękne stroje i dekoracje, tematyczne piosenki, genialny pokaz kunsztu aktorskiego przez najmłodszych, radosny taniec najmłodszych elfów,  wyjątkowe przedstawienie dorosłych dla dzieci, spotkanie z Mikołajem… to wspaniałych początek niespodzianek, które niesie ze sobą grudzień. Mikołajki 2023 to był wspaniały pomysł na spędzanie czasu w wyjątkowym towarzystwie przy aromatycznej kawie, przepysznym cieście, z możliwością zaopatrzenia się w domowe pierniki przygotowane przez rodziców. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to wydarzenie mogło zaistnieć. Zapraszamy za rok!

• Mikołajkowa niespodzianka

• „ Jak zostać Świętym Mikołajem” to tytuł filmu – niespodzianki, którą w ramach mikołajkowego prezentu przygotowała dla naszych uczniów Rada Rodziców.  Podróż w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w świętach najważniejsze. Moc tego wyjątkowego czasu, dobroć, którą dzielimy się w tym okresie w sposób szczególny to niewątpliwie przesłanie filmu, który wszystkim uczniom bardzo się podobał. Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom  za wspaniałą niespodziankę.

• HO, HO, HO... u młodszych dzieci

• Mikołajki w klasach I-III  w tym roku były wyjątkowe, bo… Ale wszystko po kolei. Najpierw przygotowania, choinki, strojenie klas, dekoracje, pierniczki o bajkowych kształtach, poznawanie prawdziwej historii o świętym Mikołaju. Oczekiwanie niestety nie jest domeną uczniów, więc trzeba było rozbiegać nasze emocje podczas Mikołajkowego Turnieju Sportowego. A potem otrzymaliśmy wiadomość od samego Mikołaja  - jak to w dzisiejszych czasach jest popularne – drogą elektroniczną. Jak to? Święty Mikołaj zna nasze imiona? Dzieci były naprawdę tym szczerze zaskoczone. Następnie magiczna skrzynia pod choinką, a w niej miła niespodzianka – coś do przytulania, coś do chrupania. A pomocnik świętego Mikołaja w tym roku nas zaskoczył, bo przyniósł jeszcze dla każdego dziecka bilet do kina! Obejrzeliśmy wspaniały seans w kinie Światowid w Czarnkowie. Dziękujemy Mikołaju! Pamiętaj o nas w przyszłym roku!

• HO! HO! HO! ... Mikołajki- dzień pełen wrażeń i niespodzianek.

• Mikołajki to dzień, na który wszyscy czekamy. To czas wyjątkowy, kiedy spełniają się marzenia, a wokół króluje czerwony kolor. Nie inaczej było i w tym roku. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od kolejnej edycji MIKOŁAJKOWEGO CZYTANIA, do którego tym razem zaprosiliśmy p. Adama Szymańskiego z GOK w Ryczywole oraz p. Sabinę Marcinkowską – dyrektor naszej szkoły. W tym wyjątkowym dniu wręczone zostały także podziękowania dla Wolontariuszy biorących udział w „ Mikołajkowej zbiórce słodyczy” oraz laureatom i uczestnikom Szkolnego Konkursu „ Mistrz Zapałczanych Łamigłówek”. Chętni uczniowie wybrali się na poszukiwanie czapek św. Mikołaja ulokowanych na terenie szkoły, a wszyscy miłośnicy gier i świątecznych kolorowanek mogli skorzystać z propozycji atrakcyjnego spędzenia wspólnego czasu. Podsumowaniem „czerwonego dnia” było wspólne odtańczenie mikołajkowej belgijki i makareny. Świąteczna muzyka towarzysząca nam przez cały dzień przypominała, że święta już tuż, tuż!

• W rytmach makareny, belgijki i nie tylko...

• Andrzejki to czas dobrej zabawy, ciekawych wróżb i często spotkań ze znajomymi.

Tej tradycji nie mogło zabraknąć również w murach naszej szkoły, zatem uczniowie klasy VII przy współpracy kolegów i koleżanek, zorganizowali 29 listopada dyskotekę andrzejkową dla uczniów naszej szkoły. Przy dźwiękach ulubionych piosenek, magicznej iluminacji świetlnej, wszyscy doskonale się bawili. Pomysłowość uczestników imprezy, zaowocowała także wspólnym odtańczeniem żywiołowej belgijki, makareny oraz chocolaty. Z dużym zaciekawieniem i entuzjazmem zaangażowali się wszyscy w wróżby i przepowiednie andrzejkowe, a wytchnienie można było choć na chwilę znaleźć w klimatycznej kawiarence w blasku palących się lampionów. Dyskoteka,  która odbyła się w wigilię św. Andrzeja, była dla nas pełna wrażeń i niezapomnianych chwil.