• Zaśpiewaliśmy dla Ojca Świętego - Jana Pawła II

• W przedświąteczną środę 27 marca w Wiejskim Domu Kultury w Młynkowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki o Świętym Janie Pawle II zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Młynkowie. Celem wokalnego konkursu było wzbudzanie zainteresowania postacią św. Jana Pawła II, popularyzacja pieśni związanych z osobą papieża, ich walorów artystycznych i wychowawczych oraz promowanie twórczości dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice we wszystkich kategoriach wiekowych: Józefina Rajek, Michalina Mazur, Aleksandra Wardęga, Wiktoria Pertek i Hanna Wardęga. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom przygotowanych utworów, ich występy wywołały wzruszenie i niebywałe emocje zarówno widzów, jak i komisji konkursowej. W kategorii klas I-III Michalina Mazur zajęła pierwsze miejsce, a w kategorii klas VII-VIII Hanna Wardęga zajęła II miejsce. Dziękujemy pani dyrektor Magdalenie Rembacz i organizatorom za zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie oraz ciepłą atmosferę tego dnia. Mamy nadzieję, że mimo upływu czasu, pamięć o św. Janie Pawle II pozostanie wciąż żywa w sercach dzieci i młodzieży.

• Palmy - kultywujemy tradycje wielkanocne w klasach I-III

• Zwyczaj święcenia palm znany w Polsce jest od średniowiecza. Jak przygotować taką palmę dowiedzieliśmy się podczas wycieczki do skansenu w Osieku nad Notecią oraz bazowaliśmy na doświadczeniach  z poprzednich lat. Poznaliśmy symbolikę związaną z każdym elementem.  Popularyzowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocną to dla nas jest wyjątkowe wyzwanie.

W piątek przed Niedzielą Palmową uczniowie z klas I-III zmierzyli się z tym ciekawym zadaniem. Realizując projekt związany z powstaniem palm przeszliśmy kolejne etapy: poznanie historii, przygotowanie materiałów, podział zadań, tworzenie kwiatów z bibuły, praca nad montażem palm. Powstały wyjątkowe palmy, bo stworzone własnoręcznie – nie kupione. Jest szansa, że ktoś z uczestników tego projektu będzie w przyszłości samodzielnie przygotowywał palmy na Niedzielę Palmową i przekaże tą wiedzę następnym pokoleniom.

• Konkurs plastyczny - Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie

• Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie zaprosiła do udziału w konkursie plastycznym „Wielkanocna pisanka” dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Można było zaszaleć, bo technika i forma wykonania prac była dowolna. Zgłoszenia przyjmowane były  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży do dnia 16 marca. 22 marca rozstrzygnięto konkurs. Miło nam  zakomunikować, że uczennica z klasy II – Hanna Partyka – jest jedną z czterech nagrodzonych osób! Nagrody zostały wręczone podczas festynu "Zwyczaje, obyczaje i tradycje wielkanocne". Gratulacje!

• Dzieci z klas I-III witają WIOSNĘ!

• Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na  gałęziach. Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Nareszcie Wiosna! Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej huczne powitanie razem z dziećmi z przedszkola w Krosinie. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w ciekawy sposób zaznaczając w swoich strojach wiosenne akcenty. Oj, kogo tu nie było:  żabki, bocian, motylki, kwiecista Pani Wiosna! W barwnym korowodzie, zaprzyjaźnieni z piosenką, przeszliśmy przez wieś obdarowując mieszkańców kwiatkami wraz z wiosennymi pozdrowieniami. A wielu mieszkańców czekało na nas z miłymi niespodziankami! Po drodze szukaliśmy krokusów, żonkili, forsycji, obserwowaliśmy drzewa. Towarzyszyła nam naprawdę piękna pogoda!

• Konkurs - Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie

• Dnia 15 marca 2024 roku w auli Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie odbyło się uroczyste
            wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego „Ferie bajeczne, bo bezpieczne”.
            Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych
            bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych. Organizatorami
            przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie, Miejska Komisja
            Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czarnkowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
            w Czarnkowie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile.
            Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował uczeń klasy I Stanisław Wieczorek, który zajął II
            miejsce.
            Gratulujemy!