• Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2024 dla uczniów z klas I-III

• Dnia 17 stycznia 2024 roku po raz kolejny odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK dla uczniów z klas I-III. W tym roku konkurs odbył się na sali wiejskiej w Tarnówku.

Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, upowszechnianie kolęd i pastorałek, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, integrację dzieci uzdolnionych muzycznie. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawców i rodziców przygotowały się do występu. Uroku występom dodały  piękne stroje o charakterze Bożonarodzeniowym. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia. Konkurs stał się już tradycją naszej szkoły. W jury zasiedli p. Bogdan Garstecki, p. Małgorzata Hejdysz, p. Longina Moszczyńska, którzy po długich naradach postanowili przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

- Lena Kunca  kl. III  SP Boruszyn

- Józefina Rajek kl. III  SP Boruszyn

- Michalina Mazur  kl. III  SP Boruszyn

- Emilia Łapka  kl. II  SP Młynkowo

- Emilia Kostyk  kl. II  SP Boruszyn

- Wojciech Hyjek  kl. I   SP Boruszyn

- Hanna Partyka kl. II  SP Boruszyn

Wyróżnienia:

-  Oliwia Bydołek  kl. III  SP Boruszyn

-  Emilia Ewert  kl. II    SP Młynkowo

-  Melania Konieczna kl. I   SP Młynkowo

• Razem na Święta

• „Razem na Święta" to wyjątkowy projekt, który został zrealizowany dzięki wspólnej inicjatywie i współpracy wolontariatu oraz samorządu uczniowskiego. Do projektu przyłączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i pracownikami naszej szkoły. Projekt ten wnosił radość, ciepło, współpracę, empatię. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, udało nam się dotrzeć do wielu osób potrzebujących i sprawić, że ich Święta stały się bardziej radosne. Dzielenie się czasem, umiejętnościami i sercem sprawiło, że nasza wspólna inicjatywa to piękne doświadczenie, które pokazało, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor, Rodzicom, Uczniom oraz Pracownikom naszej szkoły za bezinteresowną pomoc, życzliwość oraz zaangażowanie. Życzymy wspaniałego Nowego Roku, pełnego radości, sukcesów i dalszych wspólnych działań na rzecz dobra naszej społeczności szkolnej.

• Świetlica z Photonem

• Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć świetlicowych aktywnie spędzili czas ucząc się kodowania i poznając tajniki programowania z robotem interaktywnym Photonem z programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci sterowały robotem za pomocą urządzenia z wgraną aplikacją dedykowaną Photonowi. Zadania polegały na zaprogramowaniu robota, by przemieścił się z jednego punktu do drugiego, by wydawał określone dźwięki oraz, aby jego diody świeciły na określony przez uczniów kolor.