• Z miłości do Pasji

•   W naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji innowacji „Z miłości do pasji". Klasa IV miała okazję zaangażować się w pieczenie mazurków wielkanocnych pod czujnym okiem Pani Moniki Pankowskiej - Mazur. Jedną z ważnych tradycji wielu rodzin na Święta wielkanocne jest pieczenie mazurków. Mazurki, z ich kolorowymi dekoracjami i bogatym smakiem, stanowią nieodłączny element świątecznego stołu. Podczas warsztatów Pani Monika dzieliła się nie tylko swoimi sprawdzonymi przepisami, lecz także cennymi wskazówkami dotyczącymi technik pieczenia, doboru składników oraz sposobów dekoracji. Uczniowie pomagali w wyrabianiu ciasta, formowaniu kształtów, a także dekorowaniu mazurków kolorowymi lukrami, bakaliami i innymi słodkimi dodatkami. Pani Monika przekazywała swoją wiedzę z pasją i zaangażowaniem. Jej doświadczenie i umiejętności w pieczeniu sprawiły, że uczestnicy są pewni, że byli prowadzeni przez proces pieczenia krok po kroku, a także zdobyli nowe umiejętności kulinarne. Warsztaty z mazurkami nie tylko nauczyły, ale też zainspirowały uczestników do tworzenia własnych kulinarnych dzieł sztuki. Były to niezapomniane warsztaty dla wszystkich miłośników słodkich smaków i kulinarnych przygód. Dziękujemy Pani Monice za poświęcony czas i przekaz pięknej świątecznej tradycji.

• Wyzwanie czytelnicze

•   W bibliotece szkolnej odbyła się akcja „Wyzwanie czytelnicze” dla chętnych uczniów klas IV – VII, miłośników literatury. Uczestnicy mieli okazję wybrać jedno spośród różnorodnych wyzwań czytelniczych. Zaangażowanie naszych czytelników i ich entuzjazm jest niezwykle budujący i inspirujący dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie, którzy podjęli się „Wyzwania czytelniczego” w nagrodę otrzymali zakładkę do książki, która została wydrukowana z drukarki 3D. Mamy nadzieję, że takie akcje czytelnicze w szkole to dla uczniów niezwykła literacka podróż, która pozwala odkryć, że książki mogą być nieodłącznym ich towarzyszem i przyjacielem.

• Międzynarodowy projekt edukacyjny eTwinning pt. " „Easter cards Exchange 2024"

• Uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w międzynarodowym projekcie edukacyjnym eTwinning pt. „Easter cards Exchange 2024”. W projekcie wzięli udział uczniowie z Grecji, Rumunii i Polski, łącznie z pięciu szkół podstawowych. Projekt polegał na stworzeniu kartek wielkanocnych, napisaniu w nich życzeń w języku angielskim i przesłaniu w formie tradycyjnej oraz e-mailowej do pozostałych szkół. Uczniowie dzięki udziałowi w projekcie mieli okazję przekonać się, jakie panują zwyczaje i tradycje wielkanocne w innych państwach oraz innych regionach naszego kraju. Przekonali się także, jak uczą się i tworzą równieśnicy z innych państw oraz miejscowości.

• Dzień św. Patryka z drukiem 3D.

• Dzień świętego Patryka okazał się świetną okazją do pracy nad drukiem 3D. Uczniowie podczas zajęć zaprojektowali najpierw koniczynki na papierze, po czym stworzyli je przy użyciu długopisów 3D. Kolejnym działaniem nad drukiem 3D było przygotowanie dla uczniów koniczynek wydrukowanych przy pomocy drukarki 3D. Wydrukowane koniczynki rozdał uczniom Leprechaun we własnej osobie!

• PoMOC za grosze!

• Koniec marca to czas podsumowania akcji Góra Grosza. W tym roku odbyła się  już XXIV edycja tego przedsięwzięcia realizowanego przez Towarzystwo Nasz Dom. Za zebrane pieniądze organizowana jest pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla dzieci i ich rodzin z terenu całej Polski. W tym roku udało nam się usypać górę groszy, w której znalazło się 368,22 zł. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klas I-III, którzy jak zwykle w szczegolny sposób zaangażowali się w zbiórkę monet. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w tegorocznej akcji.

• Praca Oli znów doceniona!

• Po raz kolejny praca Aleksandry Wardęgi została doceniona w regionalnym etapie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy"Celem konkursu kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Wydarzenie przebiega pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Gratulujemy Oli zajęcia I miejsca w kategorii klas IV - VIII ! Życzymy kolejnych sukcesów i oryginalnych pomysłów do stworzenia następnej pracy.