• Zbiórka żołędzi zakończona!

• Zbiórka żołędzi zakończona!  W październiku uczniowie naszej szkoły ochoczo zabrali się za gromadzenie żołędzi z dębu szypułkowego. Codziennie przybywało ich coraz więcej, aż uzbierało się 1035 kg. Pozyskane ze zbiórki nasiona posłużą do kolejnych zasiewów. Uczniowie mieli okazję nie tylko doskonalić umiejętność rozpoznawania określonych gatunków drzew , ale także była to doskonała forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie w akcję, która z pewnością przyczyni się do tego, że kolejne pokolenia cieszyć będą się okazałymi dębami, pod konarami których znów znaleźć będzie można te piękne owoce jesieni.

• Ciszą cmentarną ukołysani...

• "Zapłonęły znicze pamięci.

Znowu listopad zadumą budzi tych,

których nie ma już między nami... Dobrych, życzliwych, bliskich nam ludzi."

Listopadowa zaduma, chwila refleksji i wspomnienie Tych, których nie ma już wśród nas. Odwiedzanie grobów osób, które na trwałe zapisały się w naszej  pamięci to czas sprzyjający właśnie takim wspomnieniom. Zapalamy znicze na znak naszej pamięci o Tych, którzy wpływali na nasze życie, dawali nam cząstkę siebie, poświęcali się dla nas… To właśnie na Ich mogiłach zapłonęły lampki naszej pamięci. I choć nie ma  Ich wśród nas, żyją w naszych wspomnieniach, mówimy o Nich przy okazji rozmów na różne tematy. Znicze zapłonęły na grobach nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły  oraz powstańców wielkoplskich. Świadectwo Ich życia nie może odejść w zapomnienie, dlatego to właśnie my powinniśmy stać na straży pamięci o Nich.

• Halloween Party

• Papierowe pająki i nietoperze, dynie i pajęczyny to znak, że  halloween już blisko. Właśnie z tej okazji amatorzy dobrej zabawy spotkali się na dyskotece, której klimat nawiązywał do tego lubianego  zwyczaju. Nie obyło się bez kawiarenki,  wyboru halloweenowego króla i królowej oraz ciekawych zabaw i konkurencji. Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka już za nami, ale miłe wspomnienia pozostaną z nami na długo.

• Dzień Influencera

• Współcześnie wielu młodych ludzi szuka swoich idoli w świecie mediów społecznościowych. Kim są ci wpływowi ludzie, którymi zachwyca się najmłodsza generacja – pokolenie Y i Z ? Z pewnością wszystkich łączy jedno - charyzma, dzięki której są w stanie podbić serca innych. Szkolny Dzień Influencera wywołał duże zainteresowanie wśród młodzieży.  Na szkolnym korytarzu pojawili się yutuberzy, sportowcy, blogerzy – często wyglądem niewiele różniący się od zwykłego człowieka. Wystarczy kolor bluzy, mały element dekoracyjny czy  napis na ubraniu, by już mówić o idolu, który starszemu pokoleniu jest zupełnie obcy.

Piątkowa akcja to również okazja do przeprowadzenia pogadanek na temat tego czy każdy influencer to ktoś, z kogo warto brać przykład. Czy każda z osób wpływających na innych przekazuje pozytywne treści? Czy zauważamy wśród internetowych idoli zachowania, których nie pochwalamy?

• MALWA zakwitła po raz XXII!

• W jesienny czwartek 19 października 2023 roku odbył się w Rosku
            XXII konkurs piosenki ludowej Malwa.
            Głównym celem wokalnych zmagań jest popularyzacja pieśni i piosenek
            ludowych. Uczestnicy konkursu zachwycili wszystkich swoimi warunkami
            głosowymi, tanecznymi umiejętnościami, a także pięknymi strojami z różnych
            regionów Polski. I tym razem nie mogło nas tam zabraknąć!
            Bardzo cieszymy się z sukcesów odniesionych przez reprezentujące nas
            wokalne talenty:
            Michalina Mazur, Józefina Rajek i Lena Kunca zajęły II miejsce w kategorii
            kl. I-III (zespoły)
            Oliwia Bydołek zajęła III miejsce w kategorii kl. I-III solistka
            Emila Kostyk, Joanna Brąberek i Dorota Nikodem zajęły III miejsce
            w kategorii klas I-III zespoły.
            Naszą szkołę reprezentowały również: Gabriela Pertek, Aleksandra Wardęga,
            Wiktoria Pertek, Aleksandra Siodła i Hanna Wardęga.
            Dziękujemy organizatorom konkursu za ciepłe przyjęcie, smaczny poczęstunek
            i niesamowite przeżycia z Malwy 2023!

• "Czerwone szkoły. Przywracamy Pamięć"

• 18 X 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VI-VII w ramach projektu „Czerwone szkoły opowiedziane, namalowane”. „Czerwone szkoły. Przywracamy pamięć” to projekt Fundacji Nasze Podwórko opowiadający o charakterystycznych dla naszego regionu, wybudowanych pod koniec XIX i w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku budynkach z czerwonej cegły, które przez dziesiątki lat pełniły, a czasami nadal pełnią funkcję szkół. Budynki te są ważnym elementem krajobrazu kulturowego naszego regionu i jako takie powinny być chronione i otaczane opieką. Opowieść o budynkach z czerwonej cegły jest jednocześnie opowieścią o fascynującej, często wielokulturowej Wielkopolsce i o ludziach związanych ze szkołami: nauczycielach i kierownikach szkół oraz o ich wychowankach, darczyńcach i budowniczych. W nawiązaniu do tytułu projektu - historia tych placówek została najpierw opowiedziana przez Panią Olgę i Pana Wojciecha Matelskich, a następnie uczestnicy warsztatów namalowali budynki szkół na płóciennych torbachWarsztaty zaowocowały pięknymi, kolorowymi pracami.
            Projekt "Czerwone Szkoły" stanowi inspirujący sposób na połączenie edukacji, historii lokalnej i sztuki. Możemy być pewni, że także kształtuje pokolenie świadomych mieszkańców, którzy doceniają swoje dziedzictwo i kulturę. Była to wspaniała lekcja poznania historii swojego regionu.