• Poznajemy tajemnice układu oddechowego

• Czy układ oddechowy może być ciekawy i atrakcyjny? Okazuje się, że jak najbardziej. Przekonali  się o tym uczniowie klasy IV, którzy na lekcji przyrody omawiali zagadnienie związane z funkcjonowaniem układu i jego rolą w życiu człowieka. Dzięki wykorzystaniu długopisów 3D czwartoklasiści wykonali schemat płuc . Mogli w ten sposób przybliżyć sobie ich kształt i wyobrazić budowę. Lekcja z pewnością należała do udanych, a dzięki zastosowaniu lubianych  pomocy edukacyjnych zostanie na długo w pamięci.

• WALENTYNKI

• Walentynkowe emocje za nami! Walentynki trafiły do właściwych adresatów. Każdy mógł liczyć dziś na słodki upominek, oczywiście w kształcie czerwonego serduszka oraz tematycznie związaną z dniem zakładkę. Popołudniowa dyskoteka zgromadziła fanów muzycznych pląsów i dobrej zabawy. To kolejny mile spędzony dzień.

• Ferie na bowlingu!

• Czwartkowe przedpołudnie - 2 lutego - grupa uczniów spędziła na bowlingu w Centrum Rekreacji Oborniki. Dla większości z nich było to pierwsze spotkanie z tą formą rozrywki. Ilość szybko zdobywanych punktów świadczyła o tym, że ćwiczenia czynią mistrzów. W każdej z czterech drużyn nieustannie słychać było aplauz i oklaski świadczące o kolejnych przewróconych kręglach. Jednym słowem - emocji i dobrej zabawy nie brakowało! Uwieńczeniem wyjazdu był posiłek w Pizzerii Zamkowa. Jeden dzień ferii z pewnością zaliczyć można do udanych!

• Świąteczne kolędowanie 2022/2023

•

Z radością przedstawiamy nasz śpiewnik, który został stworzony jako pamiątka dla naszej wspólnej, pełnej muzyki i radości szkolnej tradycji z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W szkole rozbrzmiewały radosne i pełne niezapomnianych wrażeń melodie kolęd i pastorałek. Uczniowie, zarówno soliści jak i zespoły, prezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne, wprowadzając nas w piękny świąteczny nastrój. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i uśmiechami na twarzach, a ich występy zostaną zapamiętane na długo. By upamiętnić te świąteczne chwile przygotowaliśmy śpiewnik, w którym podsumowaliśmy nasze działania zorganizowane w grudniu i styczniu. W tym śpiewniku znajdują się ulubione kolędy
            i pastorałki, które śpiewaliśmy i graliśmy razem podczas naszych szkolnych spotkań lub indywidualnych śpiewów. Mamy nadzieję, że ten śpiewnik będzie dla nas cennym skarbem i przypominać nam będzie wiele wspaniałych wspomnień.