Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły – Katarzyna Gracz i Mateusz Nawrot zdobyli wyróżnienia w Gminnym i Powiatowym Konkursie Plastycznym „ Zapobiegajmy pożarom”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Wyróżnienia w konkursie plastycznym " Zapobiegajmy pożarom"
" Być, trwać i pamiętać..."
- 1
105. rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego można obchodzić na wiele sposobów. Aby godnie upamiętnić patriotyczny czyn powstańców wielkopolskich, którym śmierć nie była straszną, włączyliśmy się w gminne obchody tego wydarzenia. W ramach niezwykłej lekcji patriotyzmu uczestniczyliśmy także w spotkaniu z Panem Janem Danielewiczem- kustoszem Izby Pamięci Ziemi Budzyńskiej, który w ciekawy sposób przedstawił nam historię zrywu na terenach ziemi budzyńskiej. „ Płomień wolności” - to fabularyzowany dokument oparty na wspomnieniach powstańców, ukazujący ich poświęcenie i determinację w dążeniu do odzyskania niepodległości. Spotkanie z naszym gościem rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania oraz zagrania na flażoletach „ Marsylianki wielkopolskiej”- pieśni patriotycznej napisanej w 1919 roku dla uczczenia pierwszej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Całe środowe wydarzenie było chwilą refleksji, ale także naszą powinnością wobec tych, którzy 105 lat temu uwierzyli w lepszą przyszłość. Nie zapomnijmy o nich i o miejscach, które naznaczone zostały śladami minionego czasu.
Gminne Obchody 105. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego
- W niedzielę 4 lutego 2024 r. w gminie Połajewo odbyła się uroczystość upamiętniająca 105. Rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw św. Michała Archanioła w Połajewie. Uczestnictwo pocztu sztandarowego naszej szkoły w gminnych obchodach Powstania Wielkopolskiego było wyjątkowym sposobem uczczenia pamięci bohaterów tego historycznego wydarzenia. Powstańcy Wielkopolscy z wielkim bohaterstwem walczyli o wolność, niepodległość i suwerenność swojej Ojczyzny. Po Mszy Świętej delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem abpa Walentego Dymka. Następnie odbył się przemarsz ulicami Połajewa. Główną atrakcją był Samochód pancerny Erhardt M17 zbudowany przez Pana Stanisława Ornocha z Budzynia. Wielkopolska, zawsze dumna ze swojej historii i tradycji, nie zapomina o Powstańcach Wielkopolskich i miejscach ich pamięci. Pamięć o nich jest niezwykle ważna dla narodu polskiego, dla naszych rodzin i naszej szkoły. Obchody 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszej gminie stanowią piękny przykład lokalnej dbałości o narodową tradycję, patriotyzm i pamięć historyczną. Społeczność naszej szkoły pamięta o swoich powstańcach wielkopolskich, których groby znajdują się na cmentarzach w Boruszynie oraz w Krosinie i oddała im cześć zapalając Znicz Pamięci. Przy pomniku Stanisława Trafasa delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów. Jesteśmy naszym Powstańcom winni pamięć. Oni dla nas poświęcili wszystko, co było im najdroższe. Chwała Powstańcom Wielkopolskim!
Karnawałowe lekcje w klasach I-III
Wielkie bale w karnawale odbyły się również w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. 7 lutego 2024 roku na szkolnym korytarzu w klasach Ia, IIa, IIIa można było spotkać księżniczki, damy, wróżki, żołnierzy, policjanta, chrabąszcza, tancerki, farmerkę, jeźdźca, żabkę, czarownicę, wojowników, pirata, piłkarzy, kowboja, Super Mario, Hermionę, Pikachu i wiele innych niezwykłych istot. Tego dnia zajęcia wyglądały trochę inaczej niż zazwyczaj.
Lekcje rozpoczęły się od spotkania wszystkich uczniów i wspólnego karnawałowego powitania. W tym dniu kończyliśmy realizację projektu ,,Karnawał - czas zabaw”. W jego trakcie poznaliśmy tradycje i zwyczaje karnawałowe w Polsce oraz na świecie, opisywaliśmy swoje stroje, przygotowywaliśmy prezentację postaci, w które się wcielaliśmy. Później wszyscy udaliśmy do pięknie udekorowanej sali na oczekiwany przez wszystkich wspaniały bal.
Na zakończenie tego niezwykłego dnia rodzice przygotowali nam karnawałowy poczęstunek – przepyszne pączki. W roztańczonych, rozśpiewanych nastrojach pożegnaliśmy się (troszkę zmęczeni) i zakończyliśmy uroczyście nasze niezwykłe zajęcia.
32.finał WOŚP za nami!
- 3
32. finał WOŚP już za nami. Po raz kolejny zagrała w Polsce orkiestra, która przez lata zyskuje coraz większe rzesze zwolenników.
Nasza szkoła, jak co roku, również przyłączyła się do grona "niezwykłych muzyków" i zagrała na ulicach naszych miejscowości. Uczniowie z naszej szkoły znaleźli się wśród 120 tysięcy wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas, przemierzając ulice Krosina i Boruszyna. Wśród tegorocznych „ muzyków” znaleźli się: Alicja Bąkowska, Zofia Stróżyna, Maja Białasik, Katarzyna Gracz, Hanna Wardęga, Kinga Janc, Julia Lewandowska, Wiktoria Pertek, Aleksandra Siodła i Jan Pankowski. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki "Płuca po pandemii" środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu "do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych".
Znów mogliśmy liczyć na hojność tych wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć akcję Jurka Owsiaka. Dzięki ogromnej życzliwości nasza szkoła zebrała kwotę:
4473,17zł
Za zaangażowanie i dobre serce - DZIĘKUJEMY!!!!!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie