Pamiętamy - Serce dla JP2
Wyróżnienie dla Oli.
Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym kierowanym do dzieci ze szkół z terenów wiejskich. Dziesiąta edycja zorganizowana w tym roku przebiegała pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Przedsięwzięcie miało także zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Konkurs plastyczny jak co roku organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wśród nagrodzonych na etapie powiatowym znalazły się uczennice z naszej szkoły, zdobywając czołowe miejsca na podium.
I miejsce - Aleksandra Wardęga kl.I (obecna II)
II miejsce - Wiktoria Pertek kl. II (obecna III)
III miejsce - Zofia Stróżyna kl. III (obecna IV)
12 października w Pile wręczone zostały nagrody tym spośród uczniów, którzy zauważeni zostali w etapie wojewódzkim. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Aleksandra Wardęga, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!
W.M
Noc w bibliotece
Wiersz Doroty Masłowskiej - pochwała różnorodności świata - wstęp do książki" Psikusy" - czytała pani dyrektor Sabina Marcinkowska
Wiersz Jana Brzechwy "Tańcowała igła z nitką" czytała Zuzanna Lewandowska - uczennica kl. VI a
.......................................................................
Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa.
To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego
i pięknego.Uczniowie w szkole otrzymali link z hasłem do domowych projekcji, gdyż ze względu na pandemię nie możemy zobaczyć go w szkole. Możliwość oglądania filmu jest do 12 października 2020r.
Życzymy wielu wrażeń podczas oglądania filmu.
Międzynarodowy Dzień Pisania Listów
„Ktoś list dostał.
Komuś serce bije.
Idzie czytać pod kwitnące jabłonie.
Czyta. Chwyta się ręką za szyję
i dno traci, i w powietrzu tonie”.
M. Pawlikowska-Jasnorzewska
Czy pamiętamy w życiu taki moment, w którym celebruje się otwieranie koperty, żeby za chwilę zapoznać się z treścią listu? W dobie internetu, telefonów komórkowych, epistolografia wydaje się czymś zbędnym. Ale w naszej szkole uważamy inaczej!
9 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, dlatego w ramach lekcji języka polskiego, uczniowie podjęli wyzwanie napisania listów do wybranych bohaterów literackich. To okazało się doskonałym sposobem na to, aby uczniowie przypomnieli sobie formę i znaczenie listu, rozbudzili wyobraźnię i zwrócili uwagę na staranność stylistyczną i ortograficzną wypowiedzi pisemnych.
Zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po starszą formę przekazywania informacji, życzeń i pozdrowień, bo tak niewiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby.
S.G.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie