Dzień Pluszowego Misia to święto, które wywołuje uśmiech na każdej twarzy. Dzieci chętnie mówią o swoich pluszakach i maskotkach, z którymi są zżyte i do których się chętnie przytulają. Dziś była okazja, aby pochwalić się swymi przyjaciółmi, a nawet zrobić sobie z nimi pamiątkowe selfie. Uczennice klasy siódmej zaprezentowały uczniom naszej szkoły fragmenty książki pt. "Miś zwany Paddington" autorstwa Michaela Bonda w języku angielskim. Później wszyscy uczniowie otrzymali karteczki z wizerunkiem Paddingtona, które wkleją do swoich zeszytów przedmiotowych. I choć dziś teddy bear to nie zawsze typowa maskotka przedstawiająca uśmiechniętego, sympatycznego pluszaka, lubimy mieć taką przytulankę, która chyba zawsze pozostanie symbolem dzieciństwa, do którego lubimy wracać.
Dzień Pluszowego Misia
- 13
Zapraszamy na zdrowe śniadanie...
Choć za oknami kalendarzowa jesień, a zima nieśmiało puka już do naszych okien, w szkole zapachniało dziś prawdziwą wiosną. A to za sprawą zdrowego śniadania, jakie uczniowie klasy VII przygotowali dla młodszych kolegów. To kolejna odsłona realizacji programu „ Trzymaj formę”, którą połączyliśmy z obchodzonym wczoraj Dniem Życzliwości. Przygotowane z sercem pożywne kanapki, na których królowały zdrowe warzywa, domowe konfitury i inne składniki bogate w wartości odżywcze, stały się miłą niespodzianką dla uczniów klas IV-VI, którzy zaproszeni zostali do degustacji. O tym, że zdrowe odżywianie jest ważne, wiemy wszyscy. Chciejmy tylko stosować te zasady na co dzień i przekonywać do tego innych.
13
Dzień pełen radości, życzliwości i żółtego koloru
- 5
21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dołączyliśmy do wielu szkół, które zaproponowały nieco inne spędzenie szkolnego, codziennego dnia. Zależało nam na tym, aby każdy poczuł się radosny, zauważony i doceniony. Dobre uczynki stały się udziałem każdego z nas, a dobre i miłe słowa znalazły swoich adresatów. W tym dniu nie zabrakło radosnego żółtego koloru, który kojarzy się z radością i optymizmem. Uczniowie chętnie przygotowali karteczki, na których komuś dziękowali, kogoś za coś podziwiali albo po prostu przekazywali życzliwe słowa. Można było znaleźć je na specjalnie przygotowanej do tego gazetce. Na drzwiach każdej klasy pojawiły się cytaty tematycznie związane z życzliwością i dobrem. Każdy z uczniów musiał wybrać jeden z nich i napisać, w jaki sposób rozumie i interpretuje słowa znanych osób. Jak zawsze na terenie szkoły rozwieszone były miłe słowa, które każdy mógł zabrać ze sobą i podarować je wybranej osobie. Tego dnia wielu z nas było mile zaskoczonych otrzymaną karteczką z ciepłym przesłaniem. Niech na co dzień cechuje nas serdeczny i pogodny stosunek do świata i ludzi, a z pewnością nasze życie nabierze barw.
Konkurs " Zdrowie na talerzu".
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” w
naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem: „Zdrowie na talerzu”.
Jego nadrzędnym celem było wyrabianie świadomości zdrowego stylu życia,
wzbudzenie zainteresowania zdrowym odżywianiem oraz rozwijanie umiejętności
komponowania smacznych posiłków z uwzględnieniem warzyw i owoców.
Uczestnicy konkursu wykonali piękne i pomysłowe prace z wykorzystaniem różnych
materiałów i technik plastycznych. Ich oceny dokonali sami uczniowie oraz komisja
konkursowa.
Wyniki plastycznych zmagań są następujące:
I miejsce zajęła Kinga Janc i Gabriela Pertek
II miejsce zajęła Hanna Wardęga, Kamil Surma i Aleksandra Wardęga
III miejsce Maja Białasik oraz Antoni Hyjek
Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz życzymy
twórczych oraz zdrowych pomysłów kulinarnych!
Drukarka 3D na lekcjach fizyki
Kto powiedział, że wzory na fizyce muszą być tylko na papierze?
Ostatnio klasa VII na lekcji fizyki poznała wzór na gęstość. Aby dobrze opanować go i bez
problemu przekształcać, wykorzystaliśmy nie tylko umysł, ale także nowoczesne technologie
- dzięki drukarce 3D stworzyliśmy modele do metody trójkąta. Podczas lekcji każdy uczeń
ma przed sobą wzór, który bez większych problemów przekształca.
Muzeum w pudełku- " Miasteczko Malki"
20 listopada uczniowie klas VI i VII wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „ Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki”. To nowoczesne narzędzie edukacyjne – mała kolekcja muzealna "w pudełku", dające możliwość atrakcyjnej i aktywnej nauki o elementach kultury i historii polskich Żydów. Celem prowadzącej zajęcia było obudzenie wśród młodzieży zainteresowania skrawkiem historii dotyczącej Żydów i ich zwyczajów. Dzięki niezwykle atrakcyjnemu przekazowi zajrzeliśmy do żydowskiego domu i synagogi, sprawdziliśmy, czym pachnie szabat. Przyjrzeliśmy się, jak wyglądało życie codzienne w dawnych, wielokulturowych miasteczkach w Polsce. Dzięki grze narracyjnej „ Miasteczko Malki” oraz specjalnie zaprojektowanej mapie, zdjęciom oraz replikom obiektów z kolekcji Muzeum Polin uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji, w czasie której poprzez zabawę i wciągającą grę poznali podstawowe informacje związane z kulturą i tradycją żydowską.
4
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie