• Zbiórka żołędzi zakończona!

• Zbiórka żołędzi zakończona!  W październiku uczniowie naszej szkoły ochoczo zabrali się za gromadzenie żołędzi z dębu szypułkowego. Codziennie przybywało ich coraz więcej, aż uzbierało się 1035 kg. Pozyskane ze zbiórki nasiona posłużą do kolejnych zasiewów. Uczniowie mieli okazję nie tylko doskonalić umiejętność rozpoznawania określonych gatunków drzew , ale także była to doskonała forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie w akcję, która z pewnością przyczyni się do tego, że kolejne pokolenia cieszyć będą się okazałymi dębami, pod konarami których znów znaleźć będzie można te piękne owoce jesieni.

• Ciszą cmentarną ukołysani...

• "Zapłonęły znicze pamięci.

Znowu listopad zadumą budzi tych,

których nie ma już między nami... Dobrych, życzliwych, bliskich nam ludzi."

Listopadowa zaduma, chwila refleksji i wspomnienie Tych, których nie ma już wśród nas. Odwiedzanie grobów osób, które na trwałe zapisały się w naszej  pamięci to czas sprzyjający właśnie takim wspomnieniom. Zapalamy znicze na znak naszej pamięci o Tych, którzy wpływali na nasze życie, dawali nam cząstkę siebie, poświęcali się dla nas… To właśnie na Ich mogiłach zapłonęły lampki naszej pamięci. I choć nie ma  Ich wśród nas, żyją w naszych wspomnieniach, mówimy o Nich przy okazji rozmów na różne tematy. Znicze zapłonęły na grobach nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły  oraz powstańców wielkoplskich. Świadectwo Ich życia nie może odejść w zapomnienie, dlatego to właśnie my powinniśmy stać na straży pamięci o Nich.