• XXIII Dzień Papieski w naszej szkole

• W piątek, 13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji XXIII Dnia Papieskiego, aby upamiętnić wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu, tak jak co roku na lekcjach religii pochylamy się nad postacią Świętego Jana Pawła II, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Uczniowie z klas IV – VII pochylili się nad jednym z ważnych aspektów nauczania Jana Pawła II. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej świętego Jana Pawła II. Najmłodsi wykonali serduszka dla świętego.

• Noc Bibliotek 2023

• Październik to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu szkolnym, ponieważ jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.Biblioteka naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję NOC BIBLIOTEK   organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W sobotę 7 października 2023r. odbyła się VIII Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać”. Społeczność naszej szkoły zaangażowała się aktywnie
            i kreatywnie w to wspaniałe czytelnicze przedsięwzięcie. Wielką atrakcją tego wieczoru było Mini Studio fotograficzne przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Stosując technikę green screen zostały wykonane zdjęcia w ramach Laboratoria Przyszłości. Pamiątkowe zdjęcia to wspaniały sposób na przypomnienie sobie o tej wyjątkowej nocy pełnej twórczości, inspiracji i kreatywności. Wykonane na pamiątkę pomogą zatrzymać wspomnienia i podzielić się nimi z innymi, a także utrwalić atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

• Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia...

• „Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia,
            z serc naszych płynie dzisiaj pieśń.
            Przyjmijcie ją tak, jak ziemia ciepły deszcz.
            Niech zakwitną bukiety naszych serc.

W piątkowe przedpołudnie niejednokrotnie prosto z uczniowskich serc popłynęły piękne pieśni dedykowane zarówno nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, jak i emerytowanym pracownikom naszej szkoły. Jak uczcić to wspaniałe święto? Tym razem nasi uczniowie odwiedzili biuro turystyczne „Itaka”, aby tam zastanowić się nad wyborem wycieczki dla wszystkich obchodzących swoje święto 14 października. W humorystycznym skeczu udało się zaplanować zasłużony wyjazd all inclusive dla wszystkich pracowników, a każdy z uczestników wyjazdu został zakwaterowany w pięciogwiazdkowym hotelu. Wzruszającym momentem było przemówienie emerytowanej nauczycielki naszej szkoły – pani Barbary Rychlewskiej, która nawiązując do uczniowskiego przedstawienia podkreśliła, że kiedyś też chodziła do „ boruszyńskiego raju” i choć zmieniają się kolejne pokolenia młodzieży, mijają kolejne lata, to zawsze z sentymentem wspomina czas, kiedy mogła być częścią naszej społeczności. Piątkowy apel był niewątpliwie miłym i ciepłym wstępem do świętowania Dnia Edukacji Narodowej.

• Wycieczka dzieci z klas I-III: Klotyldzin - Alpaki i inne zwierzaki

• W poszukiwaniu prawdziwej wiejskiej przygody uczniowie z klas I-III z naszej szkoły wybrali się do Klotyldzina koło Margonina do jednej z największych w Polsce hodowli alpak.

Oprócz wspaniałych alpak znajduje się tu także kilkanaście innych gatunków zwierząt m.in. konie, kozy, owce, kury, a nawet osioł francuski, który należy do zwierząt zagrożonych wyginięciem. To była wspaniała przygoda, podczas której dzieci mogły zobaczyć, nakarmić, pogłaskać, czyli najprościej mówiąc pobyć ze zwierzętami z gospodarstwa domowego z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy chętni mogli odbyć przejażdżkę na koniu, a potem spędzić czas na placu zabaw, gdzie korzystaliśmy z wielu aktywności na świeżym powietrzu (rower, huśtawki, hamak, hulajnoga, trampolina itp.). Nie zabrakło również ogniska. Tak lubimy spędzać czas: nauka i zabawa!

• Noc Zawodowców 2023

• Dnia 6 października o godz. 17:00 w ZS im. J. Nojego w Czarnkowie odbyła się NOC ZAWODOWCÓW 2023 Edycja 6.0 pt. "HUB KOMPETENCJI" objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z ciekawych pokazów zawodów i kierunków kształcenia; zabaw, quizyów i gier z nagrodami czy  spotkań z zawodowcami i ludźmi z pasją. Spotkanie  zakończyło się pokazem laserowo-muzycznym "Światło i dźwięk". Ponieważ inicjatywa skierowana była do młodzieży z klas 7 i 8, nasi uczniowie również skorzystali z tego zaproszenia.

• Jesienne spotkanie z atrakcjami regionu

• Ciepły początek jesieni, kolorowa przyroda i chęć zobaczenia atrakcji znajdujących się w Wielkopolsce zachęciły nas do wyjazdu. Pierwszym punktem naszej wycieczki stał się Kórnik- rodzinne miasto noblistki - Wisławy Szymborskiej. Nie mogło więc zabraknąć zdjęcia przy słynnej ławeczce poetki w pobliżu jej domu. Historia i wnętrza  kórnickiego zamku, do którego zaprosił nas jego duch - Biała Dama - zrobił na nas ogromne wrażenia. Rogaliński pałac, najwybitniejsze dzieła polskiego i europejskiego malarstwa, piękne ogrody w stylu francuskim i angielskim czy wreszcie trzy sędziwe dęby - Lech, Czech i Rus to kolejny przystanek naszej wtorkowej wycieczki. Dzięki uprzejmości gospodarzy muzeum w Puszczykowie mogliśmy zobaczyć pamiątki z dalekich podróży Arkadego Fiedlera, wejść na pokład Santa Marii czy poczuć niezwykłą aurę egipskich piramid. Nasze spotkanie z atrakcjami regionu uważamy za udane. Poznaliśmy skrawek najbliższych osobliwości przyrodniczych oraz obiektów dziedzictwa kulturalnego i historycznego Wielkopolski – naszej Małej Ojczyzny.