• Powitanie wiosny w klasach I - III

• 21 marca uczniowie z klas I – III  wybrali się na wiosenny spacer razem z kolegami z przedszkola, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Tradycyjnie była kukła marzanny i gaiki. Realizacja projektu „Powitanie wiosny” poprzedzona była warsztatami origami, nauką wiosennych piosenek, zdobywaniem wiedzy na temat zwiastunów wiosny. Dzieci obdarowywały mieszkańców wsi kwiatami i motylkami życząc wszystkim „Dobrego dnia”.

Po takim przywitaniu wiosna na pewno z przyjemnością się u nas rozgości!

• Zapachniało..., zajaśniało..., WIOSNA, ach to ty!

• Nareszcie jest! Przyszła…, przyjechała…, przyleciała… Jest już z nami! Jak to uczcić? Jak pokazać, że cieszymy się na jej przyjście? W tym roku postanowiliśmy uczcić ten fakt muzycznie i poetycko. Każda klasa mogła  zaprezentować  wybrany przez siebie wiersz, piosenkę lub taniec tematycznie związany z wiosną. Można było także przy tej okazji popisać się swoją kreatywnością w przygotowanych na tę okazję scenkach i choreografiach. Druga część wtorkowego spotkania należała do św. Patryka, święto którego obchodziliśmy w ostatni piątek. I tu również wybrzmiały piosenki i wiersze w języku angielskim. Przypomniano legendę związaną z wprowadzeniem tego święta w Irlandii i na jej podstawie przeprowadzono krótki quiz. Ponieważ 21 marca to także dzień solidarności z osobami z Zespołem Downa, na naszych nogach -  nie przez przypadek, zagościły kolorowe skarpetki. Miłym i zdrowym akcentem pierwszego Dnia Wiosny były wiosenne sałatki, w których nie mogło zabraknąć zielonego dodatku. Uczniowie klasy VIIIa  zaprezentowali społeczności szkolnej swój projekt edukacyjny " Nie dla hejtu", a wszyscy miłośnicy ekologii nietypowe stroje wykonane z ekologicznych materiałów. Wręczono takżę dyplomy i nagrody za udział w szkolnych konkursach: "Nie dla hejtu",  " Miejsca, które warto zobaczyć w Polsce" oraz " Okładka do książki przeczytanej w czasie ferii". Jak przystało na ten dzień było różnorodnie,  wesoło, zdrowo i kolorowo.

• Rekolekcje wielkopostne - czas zastanowienia nad sobą...

• Rekolekcje wielkopostne już za nami. W ciągu trzech dni mieliśmy okazję zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zastanowić. Czas spędzony z rekolekcjonistą – Ojcem Krzysztofem Jezierskim – był dla nas wszystkich czasem próby, lekcji modlitwy, wspólnego śpiewu i zadbania o swoje zdrowie duchowe. Pouczające nauki, szczypta humoru i ciekawy przekaz angażujący uczestników rekolekcji sprawił, że czas spędzony na spotkaniu z Ojcem Oblatem był dla nas niezwykłym przeżyciem i należycie przygotował  do zbliżających się najważniejszych w roku liturgicznym świąt.

• Świętujemy Dzień Liczby Pi

• Podczas Dnia Liczby Pi klasa VI wykorzystała długopisy 3D pozyskane w ramach #Laboratoria Przyszłości i na matematyce powstały piękne pisanki w kształcie liczby Pi.

• Wielkopolski pociąg do edukacji

•    10 marca 2023r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w Targach Edukacyjnych w Poznaniu, które od ponad 20 lat kształtują przyszłość młodych Wielkopolan. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertą kilkudziesięciu placówek edukacyjnych - od lokalnych szkół ponadpodstawowych po uczelnie z kraju i zagranicy. Podczas tego wydarzenia odkryli także możliwości zawodowe na stoiskach służb mundurowych czy centrów kształcenia zawodowego. Zdobyli także przydatne informacje m.in. na temat terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego. Brali udział w licznych prelekcjach, warsztatach, występach, konkursach, które były dla nich przygotowane. Poznańskie Targi Edukacji były miejscem, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od nowych pomysłów i inspiracji, po konkretną wiedzę i rozwiązania. Był to dobrze zainwestowany czas dla naszych uczniów, w którym mogli zadbać o swoją przyszłość, by zastanowić się, jak i gdzie zdobyć dobry zawód.