• Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

• Jakie mamy środki gaśnicze? Czym różnią się od siebie węże i drabiny strażackie? A jak oznakowane są pojazdy pożarnicze?

Z tymi oraz wieloma innymi pytaniami zetknęli się tegoroczni uczestnicy Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 10 marca 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie.

Naszą szkołę w konkursowych zmaganiach reprezentowały uczennice klasy szóstej – Katarzyna Gracz i Kinga Janc. Pierwsza część turnieju polegała na rozwiązaniu pisemnego testu, a w drugiej wybrani uczniowie z największą liczbą punktów odpowiadali na pytania komisji konkursowej.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Kinga Janc, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Katarzyna Gracz. Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym dziewczynom i życzymy dalszej motywacji do pogłębiania znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru czy praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Zwycięzcom turnieju również składamy gratulacje i życzymy powodzenia na  etapie powiatowym.

• Kopciuszek - spektakl piaskiem malowany

• Dnia 2 marca 2023 roku w Czarnkowie uczniowie z klas I-III przeżyli ponownie historię Kopciuszka. Poczuliśmy magię rozsiewaną przez ziarenka piasku. Bajka była opowiedziana w zdumiewający sposób przy wykorzystaniu technik malowania piaskiem, teatru cieni, światła i muzyki. Wspaniała animacja i obraz powstający na oczach widzów dostarczał nam niesamowitych doznań.  Takiego wyjątkowego spektaklu wcześniej nie widzieliśmy! A następnego dnia w szkole próbowaliśmy swoich sił tworząc wyjątkowe prace korzystając z sypkich materiałów. Takie wydarzenie jest znakomitą i niezwykle oryginalną rozrywką zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

• Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• W środę 1 marca 2023 uczniowie naszej szkoły upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, biorąc udział w biegu „Tropem Wilczym 2023”. Nasi uczniowie, poprzez wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu sportowo-edukacyjnym, symbolicznie uczcili działalność Żołnierzy Wyklętych i oddali im hołd za świadectwo męstwa i niezłomnej postawy patriotycznej. Nasza szkoła kolejny rok już włączyła się w ten bieg i pokazała, że nie brakuje w niej uczniów, którzy są gotowi włożyć sporo wysiłku, by upamiętnić osoby, które zapisały się na kartach historii Polski. Kto nie mógł biegać pokonał dystans maszerując. Zapewne bieg ten skłonił nas do refleksji nad pojęciem poświęcenia, prawdy i wolności oraz nad wartościami, do których Niezłomni podążali w tej trudnej, bezkompromisowej, pełnej wyrzeczeń i poświęceń walce o wolną i niepodległą Polskę, nawet za najwyższą cenę. Bieg „Wilczym Tropem” cieszy się wielkim zaangażowaniem wśród naszych uczniów, jest świadectwem ich postawy patriotycznej i wpisał się w szkolny  kalendarz Pamięci wydarzeń historycznych. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu.

• Konstruujemy konia trojańskiego i cyklopa Polifema.

• Przygody Odyseusza zainspirowały piątoklasistów do wykorzystania na lekcji języka polskiego  zestawu Lego Education SPIKE, aby stworzyć wybraną postać związaną z omawianym na zajęciach utworem. Trzy grupy, wykorzystując swoją wyobraźnię i możliwości zestawu, stworzyły projekty cyklopów i konia trojańskiego. Kolejne zadanie polegało na zredagowaniu opisu stworzonego dzieła, popisując się tym razem umiejętnościami stylistycznymi. Dobra zabawa, umiejętność współpracy w grupie i zadanie redakcyjne – to świetny sposób na nieco inną lekcję języka polskiego.