W jesienny czwartek 19 października 2023 roku odbył się w Rosku
XXII konkurs piosenki ludowej Malwa.
Głównym celem wokalnych zmagań jest popularyzacja pieśni i piosenek
ludowych. Uczestnicy konkursu zachwycili wszystkich swoimi warunkami
głosowymi, tanecznymi umiejętnościami, a także pięknymi strojami z różnych
regionów Polski. I tym razem nie mogło nas tam zabraknąć!
Bardzo cieszymy się z sukcesów odniesionych przez reprezentujące nas
wokalne talenty:
Michalina Mazur, Józefina Rajek i Lena Kunca zajęły II miejsce w kategorii
kl. I-III (zespoły)
Oliwia Bydołek zajęła III miejsce w kategorii kl. I-III solistka
Emila Kostyk, Joanna Brąberek i Dorota Nikodem zajęły III miejsce
w kategorii klas I-III zespoły.
Naszą szkołę reprezentowały również: Gabriela Pertek, Aleksandra Wardęga,
Wiktoria Pertek, Aleksandra Siodła i Hanna Wardęga.
Dziękujemy organizatorom konkursu za ciepłe przyjęcie, smaczny poczęstunek
i niesamowite przeżycia z Malwy 2023!
MALWA zakwitła po raz XXII!
- 2
"Czerwone szkoły. Przywracamy Pamięć"
18 X 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VI-VII w ramach projektu „Czerwone szkoły opowiedziane, namalowane”. „Czerwone szkoły. Przywracamy pamięć” to projekt Fundacji Nasze Podwórko opowiadający o charakterystycznych dla naszego regionu, wybudowanych pod koniec XIX i w pierwszych dziesięcioleciach XX wieku budynkach z czerwonej cegły, które przez dziesiątki lat pełniły, a czasami nadal pełnią funkcję szkół. Budynki te są ważnym elementem krajobrazu kulturowego naszego regionu i jako takie powinny być chronione i otaczane opieką. Opowieść o budynkach z czerwonej cegły jest jednocześnie opowieścią o fascynującej, często wielokulturowej Wielkopolsce i o ludziach związanych ze szkołami: nauczycielach i kierownikach szkół oraz o ich wychowankach, darczyńcach i budowniczych. W nawiązaniu do tytułu projektu - historia tych placówek została najpierw opowiedziana przez Panią Olgę i Pana Wojciecha Matelskich, a następnie uczestnicy warsztatów namalowali budynki szkół na płóciennych torbach. Warsztaty zaowocowały pięknymi, kolorowymi pracami.
Projekt "Czerwone Szkoły" stanowi inspirujący sposób na połączenie edukacji, historii lokalnej i sztuki. Możemy być pewni, że także kształtuje pokolenie świadomych mieszkańców, którzy doceniają swoje dziedzictwo i kulturę. Była to wspaniała lekcja poznania historii swojego regionu.
Studio Fotograficzne w Dzień Patrona "Laboratoria Przyszłości"
Sesja zdjęciowa w Mini Studio z uczniami przebranymi za bohaterów Kornela Makuszyńskiego to doskonały pomysł na wyjątkowe obchody Święta Szkoły. Takie wydarzenie dostarczyło uczniom niezapomnianych chwil i pozwoliło uchwycić kreatywność oraz przywiązanie do literatury w ich życiu szkolnym. Sesja zdjęciowa w Mini Studio stworzyła niezapomniane wspomnienia i zapewne inspiruje uczniów do dalszego poznawania literatury oraz wyrażania siebie przez sztukę i kreatywność. Był to dzień, który zapewne dał uczniom mnóstwo radości i zabawy, ale także podkreślił znaczenie literatury i czytelnictwa w edukacji szkolnej.
Dzień Patrona
"Moje książki wędrują pomiędzy rzesze, niechże przeto grzeją…" Kornel Makuszyński
Dzień Patrona w szkole to ważne święto, podczas którego uczciliśmy pamięć i dziedzictwo swojego Patrona - Kornela Makuszyńskiego. W tym dniu mieliśmy przygotowanych wiele atrakcji. Został zorganizowany Konkurs „Pięknego czytania”, dzięki któremu była okazja do przypomnienia i docenienia twórczości oraz wartości, które przekazywał w swoich książkach Kornel Makuszyński. Mogliśmy podziwiać pomysłowość uczniów, którzy przebrali się za bohaterów z książek Patrona Szkoły. Dla uczniów kl. I zorganizowaliśmy uroczystość Ślubowania i pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Natomiast uczniowie kl. I-III przygotowali także piękny występ artystyczny do wiersza J. Tuwima „Rzepka”. Mali artyści w swoich urokliwych przebraniach otrzymali gromkie brawa i wyraz uznania za swoją pracę. Dzień Patrona był wspaniałą okazją do integrowania się społeczności szkolnej i uczczenia osoby, która daje naszej szkole imię i inspiruje nas do osiągania sukcesów, uśmiechu oraz godnego zachowania się. To był dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako piękna i pełna wspomnień chwila.
XXIII Dzień Papieski w naszej szkole
W piątek, 13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji XXIII Dnia Papieskiego, aby upamiętnić wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym dniu, tak jak co roku na lekcjach religii pochylamy się nad postacią Świętego Jana Pawła II, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Uczniowie z klas IV – VII pochylili się nad jednym z ważnych aspektów nauczania Jana Pawła II. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej świętego Jana Pawła II. Najmłodsi wykonali serduszka dla świętego.
Noc Bibliotek 2023
Październik to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu szkolnym, ponieważ jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.Biblioteka naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję NOC BIBLIOTEK organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W sobotę 7 października 2023r. odbyła się VIII Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać”. Społeczność naszej szkoły zaangażowała się aktywnie
i kreatywnie w to wspaniałe czytelnicze przedsięwzięcie. Wielką atrakcją tego wieczoru było Mini Studio fotograficzne przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Stosując technikę green screen zostały wykonane zdjęcia w ramach Laboratoria Przyszłości. Pamiątkowe zdjęcia to wspaniały sposób na przypomnienie sobie o tej wyjątkowej nocy pełnej twórczości, inspiracji i kreatywności. Wykonane na pamiątkę pomogą zatrzymać wspomnienia i podzielić się nimi z innymi, a także utrwalić atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie