10 października - w Światowy Dzień Drzewa uczniowie naszej szkoły przygotowali ekologiczną wystawkę: „PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA”. Będąc STRAŻNIKAMI LASU, z wielkim zaangażowaniem włączyli się w tę akcję, która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Pokazali, że kochamy nasze POLSKIE lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów. Faktem jest też, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokazaliśmy mądrą postawę leśną, ale i zyskaliśmy coś dla siebie.Dziękujemy wszystkim Szkolnym Strażnikom Lasu za okazanie tylu pozytywnych emocji i przytulenie do tak wielu drzew. Jesteście wielcy!
Światowy Dzień Drzewa 2022r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Co to były za emocje! 😊 7 października nasza szkoła kolejny raz brała udział w „Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia”. Na lekcjach matematyki powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia w grze „Ja mam. Kto ma?”. Klasa IV i V grała również w „Tabliczkowe muchy”- podczas tej gry emocji i śmiechu było sporo, bo każdy chciał pierwszy „klapnąć” muchę z prawidłowym wynikiem 😊. Starsi, przy okazji powtarzania tabliczki, dowiedzieli się, że wymyślił ją Pitagoras, a najstarszą tabliczkę znaleziono w Chinach. Pod koniec lekcji w każdej klasie odbyły się egzaminy, podczas których wielu uczniów uzyskało tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Każdy, kto dostąpił tego zaszczytu, z dumą nosił tego dnia kolorową odznakę.
Noc Bibliotek już za nami!
Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie włączyła się w ogólnopolską akcję NOC BIBLIOTEK 2022 organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Noc Bibliotek jest to wielkie święto bibliotek i czytania, aby pokazać jak ciekawym, przyjaznym i otwartym miejscem dla wszystkich uczniów jest nasza biblioteka.
W sobotę 1 października 2022r. odbyła się VIII Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. Na otwarcie Nocy Bibliotek pani dyrektor powitała wszystkich, którzy tak licznie i z uśmiechem przybyli do szkoły w sobotę. Wolontariusze czytali wiersz napisany specjalnie na tę okazję przez poetkę Joannę Mueller – „Wciąganie w czytanie”, było to zaproszenie do „pójścia tam, gdzie się rodzi opowieść” i do wspólnego czytania. Nasze spotkanie był to 1.Zjazd Postaci Bajkowych, ulubionych bohaterów książek naszych uczniów i uczennic. Podczas naszego wieczornego pobytu w szkole było wiele atrakcji: warsztaty, czytania ulubionych książek, wierszy przez zaproszonych gości, malowanie twarzy, wspólne zabawy i spotkania przy stole pełnym słodkości, deserów oraz smakołyków. Jak zwykle nie zabrakło niespodzianek w wykonaniu wspaniałych Rodziców, którzy wcielili się w bohaterów swoich ulubionych wierszy. Późnym wieczorem obejrzeliśmy film "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, reż. Josephine Bornebusch. Z radością każdy z nas mógłby dzisiaj powiedzieć: „Powiodło się” - dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu całej naszej społeczności szkolnej. Dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, wspólne świętowanie i wsłuchiwanie się w opowieści, za tak wspaniałą przygodę w naszej szkole podczas Nocy Bibliotek.
Relacja z Nocy Bibliotek już niebawem na naszej stronie internetowej.
Dołączyliśmy do Strażników Puszczy Noteckiej
Zostaliśmy oficjalnie zaproszeni do grona szkół stojących na straży Puszczy Noteckiej. Tym samym znaleźliśmy się wśród 52 placówek, które swoimi działaniami mają wesprzeć ochronę noteckich lasów. Przed nami realizacja projektu edukacyjnego „ Na Straży Puszczy Noteckiej”, którego celem jest edukowanie społeczeństwa na temat ochrony Puszczy Noteckiej przed pożarami i propagowanie odpowiednich zachowań w lesie. W tym roku minęło 30 lat od jednego z największych pożarów, jakie dotknęły tereny leśne. W ciągu kilku godzin spłonęło 6000 hektarów zadrzewionych terenów. Z roku na rok wzrasta liczba pożarów spowodowanych z winy człowieka, dlatego też wzrasta potrzeba prowadzenia działań ukierunkowanych na ochronę lasów przed pożarami oraz zachęcających do przestrzegania mądrych postaw poruszania się po lesie. Edukacja w tym zakresie to właśnie zadanie, jakie stanęło przed nami jako Strażnikami Puszczy Noteckiej. Od nas także zależy, jak będzie wyglądał w przyszłości las wokół nas.
W.M.
6
W Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju
29 września uczniowie z klasy I-III udali się do Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowej masztalarni, w której mieści się niezwykła ekspozycja. Z panią przewodnik oglądaliśmy przyrodnicze eksponaty, w atrakcyjny sposób przyswoiliśmy wiedzę o lesie, leśnictwie i środowisku przyrodniczym. Sala Wystawy Przyrodniczej wyposażona jest innowacyjną, multimedialną ekspozycję przyrodniczą, posiada dużą liczbę eksponatów: roślin, zwierząt, ptaków, grzybów. Wykorzystanie światła i dźwięków pochodzących wprost ze środowiska naturalnego sprawiają, że uczniowie zwiedzający salę mogli poczuć się jak w lesie.
W związku z tym, że pogoda dopisała, wybraliśmy się na długi spacer po pięknym kompleksie leśnym. Mali przyrodnicy mogli wykazać się umiejętnościami obserwacyjnymi, poznali wiele szczegółów dotyczących ludzi pracujących w lesie. Mogli zadawać mnóstwo pytań.
Po zwiedzaniu przyszła pora na ognisko i pieczenie kiełbasek, które zjedliśmy z wielkim apetytem. Las zadziałał stymulująco na nasze zmysły, koncentrację i łagodzenie stresu.Tą wycieczkę zapamiętamy na bardzo długo, bo wszyscy uczestnicy mogli wybrać sobie sadzonkę drzewa, którą później zasadzili w pobliżu swojego domu.
AP
1266
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie