DRODZY UCZNIOWIE!
Mamy dla Was kolejną ważną wiadomość. Codziennie o godz. 19.30 pojawią się czytania adwentowe,
które potrwają
od 1 XII do 24 XII 2020r.
Słuchajmy i udostępniajmy.
Oglądajcie nas na naszym kanale: @SPBoruszyn
DRODZY UCZNIOWIE!
Mamy dla Was kolejną ważną wiadomość. Codziennie o godz. 19.30 pojawią się czytania adwentowe,
które potrwają
od 1 XII do 24 XII 2020r.
Słuchajmy i udostępniajmy.
Oglądajcie nas na naszym kanale: @SPBoruszyn
„Boże Narodzenie jest zawsze wtedy,
gdy w sercu człowieka rodzi się miłość.”
1. Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie.
2. Cele konkursu:
· Pogłębianie wiedzy uczniów na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz świątecznych tradycji.
· Inspirowanie twórczości literackiej.
· Kształtowanie umiejętności pisania.
· Odkrywanie młodych talentów.
· Umożliwienie uczniom prezentacji swojej twórczości.
· Popularyzacja czytelnictwa.
3. Zasady udziału:
· Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do uczniów klas IV-VIII.
· Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie opowiadania twórczego
o niezwykłym wieczorze wigilijnym , na którym pojawia się niezapowiedziany gość.
· Treść opowiadania powinna stanowić historia prawdziwa lub fikcyjna, mająca swój przebieg w wieczór wigilijny poprzedzający Boże Narodzenie, ukazująca wpływ świąt na życie bohatera lub bohaterów.
· Opowiadanie nie powinno przekraczać 2 stron formatu A4, czcionka 14.
· Uczestnicy konkursu przesyłają prace do nauczycieli języka polskiego drogą elektroniczną do dnia 14.12.20 r. w edytorze tekstu Word.
4. Ogłoszenie wyników i prezentacja nagrodzonych prac będzie miała miejsce w dniu 22 grudnia 2020 r. na stronie internetowej szkoły.
5. Osoby nagrodzone otrzymają oceny celujące z języka polskiego, pochwały oraz pamiątkowe dyplomy.
S. Grabarz
W. Maćkowiak
L. Frieske
100 bibliotek
wyróżnionych w konkursie
Nocy Bibliotek i Platona!
Jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona zdecydowało o wyborze 100 bibliotek, które zorganizowały w tym roku – pełnym wyzwań i ograniczeń – wyróżniające się Noce Bibliotek
Z radością informujemy, iż nasza szkolna biblioteka została wyróżniona przez jury konkursu jako jedno z najciekawszych wydarzeń w tegorocznej akcji.
Drodzy Uczniowie, dziękujemy Wam za udział w konkursie Noc Bibliotek 2020. W tych trudnych czasach, wspieracie różne działania szkoły, pomimo zdalnej nauki.
DZIĘKUJEMY!
Podziękowania kierujemy również dla Rodziców, którzy wspomagali swoje dzieci, robili zdjęcia, nagrywali krótkie filmiki i stwarzali klimat do czytania.
DZIĘKUJEMY!
L.M, L.F.
Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Życzliwości online.Włączmy się wspólnie w obchody tego święta poprzez udział w Koncercie Życzliwości, który został przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, aby zachęcić nas do bycia życzliwym dla innych, czynienia dobra, posłuchania wspólnie piosenek o życzliwości.
Czy wiesz, że według danych WHO, co roku z powodu palenia papierosów i narażenia na oddziaływanie dymu tytoniowego umiera niemal 6 milionów osób?
To daje nam jeden zgon co sześć sekund!
W tym roku, 19 listopada, jak w każdy trzeci czwartek listopada – obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
To święto zostało zapoczątkowane przez amerykańskiego dziennikarza, Lynna Smitha, który w 1974 roku napisał apel do czytelników swojej gazety, by choć na jeden dzień zaprzestali palenia papierosów. Efekt zaskoczył wszystkich – aż 150tys. Osób próbowało wytrzymać bez swojego nałogu. W kolejnych latach akcja zwiększała swój zasięg, aż zainteresowane jej powodzeniem Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, gdzie od 1991 roku organizowana jest przez warszawskie Centrum Onkologii i Fundację Promocja Zdrowia.
Z tej okazji, w naszej szkole, psycholog przekazał wszystkim uczniom klas IV-VIII materiały online, przedstawiające skutki palenia tytoniu i korzyści płynące z jego zaprzestania.
16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.
Cele Dnia Tolerancji:
W naszej szkole, z tej okazji, uczniom, rodzicom oraz nauczycielom zostały rozesłane materiały przybliżające ten ważny temat poprzez e-dziennik.
,,(...)niezależnie od koloru włosów (skóry, kształtu nosa, wyznawanej wiary, poglądów politycznych czy też przynależności partyjnej) - wszyscy ludzie mają serca, kościec, nerki oraz wątrobę, cechują się taką samą wrażliwością na ból, tak samo bywają głodni, smutni lub weseli.’’
Małgorzata Musierowicz, Frywolitki, czyli ostatnio przeczytałam książkę
Powered by aSc EduPage