Aktualności
Poradnik dla Rodziców
Dzień Bezpiecznego Internetu
Internet może dać nam wiele dobrego - jeśli umiemy się nim posłużyć. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w Sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co piszemy i publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo
w cyberprzestrzeni.Bezpieczny Internet
Zabezpiecz swój sprzęt – komputer, telefon, tablet.
Zainstaluj antywirus, pamiętaj o aktualizacjach, nie klikaj w nieznane linki i nie pobieraj nieznanych załączników.Dbaj o swoją prywatność.
Skonfiguruj ustawienia prywatności. Nikomu nie udostępniaj swoich danych.Szanuj siebie.
Dbaj o swój pozytywny wizerunek w Sieci.Szanuj innych.
Nie obrażaj, nie wyzywaj, nie hejtuj.Szanuj swój czas.
Zachowuj umiar w spędzaniu czasu w Sieci.Bądź krytyczny.
Nie wszystkie informacje dostępne w Internecie są prawdziwe.Pomyśl, zanim wrzucisz.
To, co wrzucisz do Sieci, zostaje tam na zawsze.Korzystaj z możliwości, jakie daje Internet.
Zastanów się, jak możesz wykorzystać jego potencjał.Przestrzegaj prawa.
Pamiętaj, że regulacje prawne obowiązują również w Internecie.Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście.
W sytuacji zagrożenia on-line poproś o pomoc zaufaną osobę dorosłą.Możesz też zadzwonić pod bezpłatny numer 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży).
https://sieciaki.pl/warto-wiedziec/zasady-bezpieczenstwa
Anioły są wśród nas
"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,
które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" Flora EdwardsDedykujemy piosenkę "Anioły są wśród nas"
w wykonaniu wolontariuszki Martyny Pankowskiej
z mamą Joanną wszystkim, którzy pomagają innym. Dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej szkoły i każde wsparcie słowem, uśmiechem i gestem.
Światełko do nieba
31 stycznia punktualnie o godzinie 20.00 niebo nad wieloma miejscowościami rozjaśniły rozbłyskujące fajerwerki. I my dołączyliśmy do tej świetlnej iluminacji, wysyłając nasze skromne światełka do nieba. Zimne ognie, światła lampionów i komórkowych latarek popłynęły w górę i dołączyły do tych, które wysłano w całej Polsce. Chociaż w ten sposób mogliśmy być z tymi, którzy zagrali w 29.finale WOŚP. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji ŚWIATEŁKO DO NIEBA
i wysłali swój sygnał w kierunku Dobrych Aniołów, które są nad nami w takich wspaniałych, radosnych chwilach.
Pożegnanie zmarłej nauczycielki
4 lutego 2021r. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego towarzyszyła w ostatniej drodze zmarłej nauczycielce pani Jolancie Kiedrowskiej. Licznie zgromadzeni żałobnicy pożegnali- z należnymi honorami - wspaniałego nauczyciela, wychowawcę i dobrego człowieka.
Mowa pożegnalna w imieniu
Społeczności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie
Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez. I są takie osoby na myśli, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.
Żegnamy dzisiaj Panią Jolantę Kiedrowską, nauczycielkę, wspaniałego pedagoga, a przede wszystkim, dobrego człowieka. Jako młodziutka nauczycielka przybyła do Krosina w 1969 roku. Wtedy wiedziała już, że ma do spełnienia wielką i trudna misję, jaką jest nauczanie i wychowywanie młodych pokoleń. Tu, w Krosinie znalazła swoje wyjątkowe miejsce na Ziemi. Przeżyła swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała pracę, a dobro dziecka było dla niej zawsze najważniejsze. Spełniała się w trudnej pracy nauczycielskiej pracując we wszystkich szkołach na terenie gminy Połajewo, a przez kilka lat pełniła funkcję kierownika w szkole w Krosinie. Jako nauczyciel, wychowawca zawsze z matczyną troską angażowała się w problemy swoich wychowanków, wspomagała rodziców, zabiegała o sprawy drobne i te ważne, te związane ze szkołą, ale i te, które dotyczyły problemów swoich podopiecznych, a potem jako emerytowany nauczyciel nadal żyła życiem i sprawami szkoły, razem z nami przeżywała radosne momenty i próbowała wesprzeć dobrym, podtrzymującym na duchu słowem w trudnych sytuacjach;
Prywatnie dała nam się poznać jako osoba o wyjątkowym usposobieniu – zawsze uśmiechnięta, życzliwa i optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Przychylna, życzliwa i koleżeńska, pełna taktu, radości. Była osobą pełną życia, mającą szereg pasji i zainteresowań. Lubiła podróże, dobre książki, kochała kwiaty. Wielu z nas pamięta nasze wspólne spotkania, rozmowy, żarty, wyprawy do kina i teatru, wyjazdy na wycieczki. Wspierała nas w kultywowaniu lokalnej i polskiej tradycji. Pani Jolanta była niezwykłą osobą. Jej niezwykłość przejawiała się w drobnych gestach, wspaniałe kartki okolicznościowe, które były swoistymi dziełami sztuki, przysyłane do szkoły z okazji świąt i uroczystości zawsze będą nam ją przypominać.
Droga Pani Jolanto! Żegnam Panią w imieniu własnym, koleżanek i kolegów nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczennic i uczniów oraz ich rodziców, a także w imieniu rzeszy absolwentów i przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. Żegnamy Panią jako członka szkolnej rodziny, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, wspaniałego pedagoga, który pozostawił w historii szkoły pięknie zapisaną kartę. Swoją obecnością chcemy podziękować, za pracę i trud wniesiony w wychowanie młodego człowieka i rozwój naszej szkoły. Droga Pani Jolanto za Pani obecność wśród nas, za wszelkie dobro, troskę, miłość i przyjaźń – w imieniu nas wszystkich – dziękuję. Pozostawia Pani ciepły i trwały ślad w naszych sercach.
Spoczywaj w pokoju!
Dzień Pozytywnego Myślenia
2 lutego Dzień Pozytywnego Myślenia
Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda. Dzień Pozytywnego Myślenia ma pomóc wszystkim przyjąć tę prawdę i uwierzyć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Pomysłodawcą tego święta, które w USA obchodzi się 13 września, jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od lat zajmuje się ona badaniem (również na własnej skórze) wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne myślenie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje. Co ciekawe, potwierdzają to badania naukowców – optymiści są od 5 do 10% mniej narażeni na choroby serca, wylew, depresję czy nowotwór. Jedną z przyczyn może być fakt, że optymiści zwykle prowadzą zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia niż pesymiści.
Informacje zaczerpnięte ze strony Kalbi.pl
Miłego Dnia Pozytywnego Myślenia
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie