Dzień Dziecka to jeden z tych wyjątkowych dni, na który czekamy w szczególny sposób. W tym dniu, chyba najbardziej, wszystkim towarzyszy radość i uśmiech. Dzieci cieszą się tym, że ten dzień mogą spędzić w nieco inny sposób. Zamiast tradycyjnych lekcji zaplanowano szereg sportowych atrakcji, które przygotowali uczniowie klasy VII. Dzień rozpoczął się od złożenia przez Panią Dyrektor życzeń wszystkim uczniom naszej szkoły, a po nich przyszedł już czas na poszczególne konkurencje, zabawy i rozgrywki sportowe. W pierwszej części reprezentanci poszczególnych klas mogli zmierzyć się m.in. w:czołganiu się po materacach, kostce Rubika, jeździe na deskorolce, toczeniu piłki lekarskiej, przejściu z woreczkiem na głowie czy skakance – wodzie. Po podliczeniu punktów miejsce na podium zajęły: klasa V – I miejsce, klasa IV – II miejsce, klasa VI – III miejsce. W drugiej części rozegrany został mecz piłki nożnej. W tej konkurencji I miejsce zajęła klasa VI. Po wysiłku fizycznym na każdego ucznia czekał także słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Lody, napoje i pyszne gofry były ukoronowaniem poniedziałkowego radosnego dnia. Dobrych emocji, radości, wrażeń z pewnością znów nie zabrakło!
Aktualności
Dzień Dziecka
- 234
Gminny Konkurs Ortograficzny klas II - III
Dnia 29 maja 2024r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich. W konkursie wzięło udział 18 uczniów, reprezentantów szkół podstawowych z Połajewa, Młynkowa i Boruszyna.
Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać zdobyte wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów ze wszystkich wymienionych szkół, którzy dokładnie sprawdzali dyktanda, gdyż czasem o miejscu decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się następująco:
Klasy II
I miejsce- Marcel Szudera - SP Boruszyn
II miejsce- Emilia Kostyk - SP Boruszyn
III miejsce - Wojciech Sell - SP Boruszyn, Jakub Turostowski - SP Młynkowo, Agata Sobczyńska - SP Połajewo,
Igor Hejdysz - SP Połajewo
Klasy III
I miejsce - Julia Karaś - SP Połajewo
II miejsce- Stanisław Pawlęty - SP Boruszyn, Filip Mitelstet - SP Młynkowo
III miejsce - Jeremiasz Janc - SP Połajewo, Aleksandra Jabłońska - SP Młynkowo, Michalina Mazur - SP Boruszyn
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
3
Laureaci Gminnego Konkursu Matematycznego klas II-III
23 maja 2024 roku ośmiu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. A. Fiedlera w Połajewie. Najmłodsi miłośnicy „królowej nauk” z klasy II i III wzięli udział w wymagającym szczególnych umiejętności konkursie wiedzy matematycznej. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania przygotowanych testów. Zgodnie z informacjami od Organizatorów rywalizacja była bardzo wyrównana. Sukcesem w naszej szkole pochwalić się mogą wszyscy uczestnicy matematycznych zmagań, a w szczególności:
w kategorii klas II
Nadia Kucharska – 3 miejsce
Emilia Kostyk – wyróżnienie
w kategorii klas III
Józefina Rajek - 3 miejsce
Michalina Mazur - wyróżnienie
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy wszystkich do zgłębiania matematycznych tajemnic!
1
Laureaci Gminnego Konkursu Ekologicznego z klas I-III
W czwartek, 16 maja 2024 r. w naszej szkole podsumowany został Gminny Konkurs Ekologiczny „ZIEMIA – PLANETA MOICH MARZEŃ” zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młynkowie.
Dziękujemy wszystkim uczniom z naszej szkoły, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Od organizatorów dowiedzieliśmy się, że z naszej szkoły na konkurs wpłynęło najwięcej prac
Celem konkursu było uwrażliwienie odbiorcy na aktualny stan zagrożenia środowiska i problemy związane z rozwojem cywilizacji, promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego, upowszechnianie inicjatyw twórczych oraz rozwijanie zdolności manualnych uczniów oraz zachęcanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego.
Komisja Konkursowa powołana przez organizatora dokonała oceny 53 prac, które napłynęły na konkurs. Z naszej szkoły trud przygotowania wyjątkowych prac podjęły następujące osoby: Antonina Stróżyna, Stanisław Wieczorek, Wojciech Hyjek, Krzysztof Stróżyński, Wojciech Sell, Marcel Szudera, Hanna Partyka, Nadia Kucharska, Józefina Rajek, Maja Surma, Mikołaj Stachowski, Michalina Mazur, Lena Cieluszek, Lena Kunca)
Przy ocenie Komisja zwróciła szczególną uwagę na: oryginalność, pomysłowość oraz kreatywność, zastosowaną technikę, różnorodność wykorzystanych materiałów, staranność wykonania prac.
W kategorii klas I nagrody otrzymali następujący uczniowie z naszej szkoły:
I miejsce – Stanisław Wieczorek
Wyróżnienie – Antonina Stróżyna
W kategorii klas II nagrody otrzymali następujący uczniowie z naszej szkoły:
II miejsce – Wojciech Sell
W kategorii klas III nagrody otrzymali następujący uczniowie z naszej szkoły:
I miejsce – Lena Cieluszek
Wyróżnienie – Lena Kunca
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody – niespodzianki przygotowane przez Organizatora. A dla pozostałych kreatywnych uczniów też znalazły się dyplomy uznania i drobne niespodzianki od wychowawców.
Gratulujemy laureatom i życzymy wszystkim wspaniałych przygód z ekologią!
4
Dzień bez plecaka
- 4
Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła w wielu polskich szkołach. Uczniowie z utęsknieniem czekają na dzień, kiedy swoje książki, zeszyty i przybory będą mogli spakować do „niecodziennego plecaka”. Nasi uczniowie również wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu niekonwencjonalnej torby do szkoły. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na pranie i śmieci, walizki, odkurzacz, transportery dla zwierząt, zabawkowe taczki, pokrowce do gitary, podróżne torby a nawet motorowe kaski. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie zabrakło. "Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
W Polsce „Dzień bez plecaka” jest raczej traktowany jako dobra zabawa i forma integracji, ale może warto przy tej okazji pomyśleć o tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kolorowe plecaki, tornistry i wymyślne przybory szkolne.
Warsztaty - uzależnienia behawioralne
22 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące uzależnień behawioralnych. W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie mogli poznać mechanizm powstawania uzależnień od gier czy Internetu. Uczestnicy poznali także rodzaje zagrożeń ze zwróceniem szczególnej uwagi na wykorzystywanie danych, oszustwa przy transakcjach internetowych, zagrożenia związane z korzystaniem z portali społecznościowych. Prowadzący w umiejętny sposób poruszyli również problem hejtu i cyberprzemocy. Warsztaty spotkały się z pozytywnym przyjęciem młodzieży. Każdy mógł zaangażować się na miarę swoich możliwości i zweryfikować wiedzę na omawiany temat.
1
Archiwum Aktualności