Dnia 18 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w wycieczce autokarowej do fabryki bombek w Gnieźnie.
Dzieci miały okazję obejrzeć cały proces produkcji ozdób choinkowych. Odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownik ze szklanej miski, podgrzewanej palnikiem gazowym, wydmuchiwał przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SPEBRZALNIA, czyli miejsce gdzie poddaje się bombki procesowi srebrzenia, następnie DEKORATORNIA w której dekoratorka ręcznie nanosiła na bombki piękne wzory.
Obserwując kolejne etapy wyrobu ozdób choinkowych wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca przy ozdobach świątecznych wymaga talentu, niezwykłej precyzji i cierpliwości.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było samodzielne wykonanie bombek wg własnego pomysłu. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem przystąpili do malowania, a każdy uczeń wykazał się kreatywnością w swojej pracy. Poza bombkami wykonywanymi własnoręcznie dzieci otrzymały pamiątkową bombkę z własnym imieniem.
Oprócz głównego celu wycieczki nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zobaczyli czegoś jeszcze. Gdy tylko odrobinę nadłożyliśmy drogi, wstąpiliśmy do Budziejewka. Znajduje się tam głaz narzutowy, drugi co do wielkości głaz w Wielkopolsce, najstarszy zabytek chroniony w Polsce z woli miejscowych chłopów. Legenda głosi, że św. Wojciech przed podróżą do Prus z tego kamienia głosił ewangelię do okolicznego ludu. No i my też spróbowaliśmy na niego wejść. A w Gnieźnie odwiedziliśmy św. Wojciecha w katedrze. Przed katedrą pokłoniliśmy się pierwszemu królowi Polski. A dla wyjątkowych uczestników wycieczki pokonanie 240 schodów, aby wejść na taras widokowy, to był nie lada wyczyn!