Od dnia 17 listopada do 21 listopada w naszej szkole trwał "Tydzień życzliwości".
Na specjalnie zorganizowanej z tej okazji loterii, każdy uczeń otrzymał los z pozytywnym przesłaniem. Przy niektórych losach była niespodzianka. Na wtorek uczniowie przynosili szaliki wykonane z papieru lub z innego materiału z hasłami o tematyce „Tolerancja i życzliwość”. Na lekcjach wychowania fizycznego w ciągu tygodnia odbył się test „Aktywność ruchowa/Zdrowa żywność”.
Wystawka najładniejszych szalików popularyzujących pozytywne zachowania i życzliwość w kontaktach międzyludzkich. Przygotowanie i wysłanie paczki do Domu Dziecka Rodziny Maryi w Szamotułach. Na środę uczniowie przynosili opracowany „Kodeks dobrego zachowania przy stole”. Najciekawsze kodeksy zostały odczytane przy wspólnym śniadaniu.
Odczytanie najciekawszego kodeksu dobrego zachowania się przy stole podczas spożywania posiłku.
Warsztaty taneczne z układem choreograficznym „Tańca życzliwości”. Warsztaty podprowadziły dziewczynki z klasy piątej.
W tym dniu okazywaliśmy sobie szczególnie gesty, słowa życzliwe typu: uśmiechamy się częściej, podajemy sobie rękę na powitanie, używamy słów – proszę, przepraszam, dziękuję itp. Wolontariusze przygotowali uśmiechnięte buźki, jako symbol przyłączenia się do ogólnoświatowych obchodów tego wyjątkowego Święta. W tym dniu byliśmy z wizytą w przedszkolu „Baśniowa kraina” w Boruszynie – wolontariusze wraz z opiekunką. Pani Longina Moszczyńska przeczytała głośno rozdział książki A.A. Milne "Kubuś Puchatek" a wolontariusze zaśpiewali piosenkę "Pluszowy miś" wraz z przedszkolakami.
L.M.
zdjęcia: http://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/228
25 listopada 2014r. od godz.15.00 do 17.00 w Domu Św. Józefa w Boruszynie odbyły się warsztaty wykonywania wieńca adwentowego pod czujnym okiem pani Joanny Pankowskiej, pani Lucyny Frieske i pani Longiny Moszczyńskiej. Inicjatorem tych warsztatów był ksiądz proboszcz Marek Jański. Celem warsztatów było: - stworzenie wieńca adwentowego, - spędzenie twórczego czasu w gronie uczniów, rodziców i nauczycieli, - pielęgnowanie pięknej polskiej tradycji. Uczestnicy spotkania wykonywali tradycyjny wieniec na przygotowanych wcześniej podkładach. Dodatkami były bombki, szyszki, wstążki. W każdym wieńcu znalazły się 4 świece, które symbolizują cztery niedziele adwentu(świeca Pokoju, Wiary, Miłości i Nadziei) i oznaczają czuwanie na przyjście Chrystusa. Każdy wieniec okazał się inny, niepowtarzalny i będzie gromadził nas na wspólnej modlitwie, czy podczas rodzinnych obiadów przypominając o przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Wieńce zostały poświęcone podczas niedzielnej Mszy Świętej w I niedzielę adwentu przez księdza proboszcza. Serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach!
L.F. i L. M.
To one zdobią nasze pokoje, to one są powiernikami naszych smutków i to one towarzyszą nam w czasie słodkich snów. Tak- to włanie nasze pluszowe misie, które często przechowywane są skrzętnie nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że jesteśmy już dorośli.
L.M
Właśnie dziś- w Dniu Pluszowego Misia każdy mógł pochwalić się swoim przyjacielem. Czego im życzyć w dniu ich święta? Z pewnością mocnych szwów i wyrozumiałych, troskliwych właścicieli, którzy w razie potrzeby, przyszyją nosek, naderwane uszko czy prującą się łapkę.
W.M
Druga w tym roku szkolnym dyskoteka cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem niż impreza zorganizowana we wrześniu. Tym razem to uczniowie klasy VIb wspólnie z USS byli odpowiedzialni za jej przygotowanie. Nie obyło się bez andrzejkowych wróżb. Na spragnionych przepowiedni czekały wróżki- Angela i Zuzanna, które na tę okazję zadbały o stosowny image. Wszyscy bawili się przednio w rytm młodzieżowych przebojów.
Na chwilę wytchnienia zapraszała klasowa kawiarenka, w której wypić można było napój, posilić się zakupionymi słodkościami i zamienić kilka słów. Wszyscy w dobrych nastojach wrócili do domów, a następnego dnia, najbardziej wytrwali tancerze, mogli pochwalić się rekordami związanymi z ilością przetańczonych piosenek.
W.M
17 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl pt. " Pan Twardowski" przygotowany przez Teatr Współczesny z Krakowa. Zabawnie opowiedziana historia o polskim szlachcicu, który zaprzedał duszę diabłu w zamian za wielką wiedzę i znajomość magii- wprawiła wszystkich w doskonały nastrój.
W.M
Powered by aSc EduPage