Dnia 6 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło sie spotkanie z Policjantami. Celem spotkania były zagrożenia płynące z Internetu w ramach programu "Dwie Strony Sieci". Uczestnikami byli uczniowie z klas VI - VII.
Dnia 6 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło sie spotkanie z Policjantami. Celem spotkania były zagrożenia płynące z Internetu w ramach programu "Dwie Strony Sieci". Uczestnikami byli uczniowie z klas VI - VII.
Dnia 31 pażdziernika bibliotekarka przeprowadziła w klasach VIa i VI b na lekcji religii głośne czytanie. Książką czytaną była książka naszego lokalnego autora Bogdana Garsteckiego "Kapliczki i krzyże przydrożne w gminie i parafii Połajewo". Autor w wstępie podkreśla, że ..."Mam nadzieję, że ta publikacja przyczyni się do zainteresowania historią naszej małej ojczyzny i pobudzi do refleksji nad potrzebą istnienia takich zewnętrznych znaków naszej wiary, tradycji i polskości"....
https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/421
L.M.
„To dla mnie i dla Ciebie
Święci orędują w niebie”
31 października 2017r. w naszej szkole odbyło się Spotkanie Wszystkich Świętych. Organizatorem tego spotkania był Wolontariat Promyki Pokoju i Nadziei. Święci, którzy są już w niebie, mają specjalną misję, którą jest wstawiennictwo u Boga, czyli pomoc nam w różnych potrzebach. Każda Parafia ma swojego Patrona – przyjaciela w Niebie. Patronem naszej parafii jest Święty Andrzej. Na spotkanie świętych uczniowie przyszli przebrani za świętych i przynieśli ze sobą rekwizyty. Byli wśród nich : Św. Andrzej, Św. Franciszek, św. Cecylia, Św. Mikołaj, Św. Krzysztof, Św. Faustyna i wielu innych mieszkańców Nieba wraz z Aniołami. W atmosferze pokoju i radości wspólnie śpiewaliśmy pieśni religijne. Na koniec nie zabrakło Niebiańskiej Uczty. Można było skosztować pyszne bułki z powidłami, kolorowe galaretki, kompot ze zdrowej dyni. Każdy też otrzymał jabłko. Ten dzień długo zapamiętamy w naszych sercach. Do zobaczenia za rok!
https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/420
L.F - L.M.
Uczniowie z naszej szkoły lubią pomagać i aktywnie działąją w wolontariacie. Jedną z akcji było nazbieranie jak największej ilości żołędzi lub kasztanów . W grupie zbierali między innymi uczniowie z klasy Va: Oskar Bazan, Wojciech Miklejewski, Gabriel Kluk, Hubert Tecław, Oliwia Schreiber, uczeń klasy VIa - Bogusz Pankowski i uczennica klasy VII- Alicja Bazan. Zbiórkę zaczęli od środy 25 października, zakończyli w sobotę 28 października. Razem zebrali ponad 90 kg. BRAWO!!!
https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/419
L.M.
18 października2017r. uczniowie klas Ia ,IIIa i IIIb uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa w Kruczu. Wspólnie z panią Joanną Kupką uczestniczyli w zajęciach na ścieżce edukacyjnej , a długi spacer urozmaicały im ciekawostki opowiadane przez leśnika. Dzieci poznały różne gatunki drzew oraz dowiedziały się dlaczego powinniśmy chronić przyrodę. Wszyscy zbierali wyjątkowe liście, z których później powstały piękne prace plastyczne. Wycieczka okazała się doskonałym sposobem do poszerzenia wiedzy dzieci w zakresie rozpoznawania gatunków drzew i zwierząt występujących w lasach oraz sprawdzenia znajomości zasad zachowania się w lesie. Goszcząc w nadleśnictwie znalazły także czas na zabawę w zakątku edukacyjnym oraz spędziły miłe chwile na pieczeniu kiełbasek przy ognisku. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali drobne upominki m.in. odblaski, które pomogą im w zachowaniu bezpieczeństwa podczas jesiennych spacerów. Dzieci pełne wrażeń powróciły do szkoły deklarując, że nigdy nie zapomną jak ważne są lasy w życiu człowieka.
H.B
19 października uczniowie klas VI wraz z opiekunami - p. Lucyną Frieske oraz p. W. Maćkowiak wyruszyli na wyprawę w poszukiwaniu wielkoplskich tradycji. Jednym z punktów programu była wizyta w Muzeum Atrakcji Poznania - Blubry 6D, gdzie wsiadając do kapsuły czasu, przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. W tym niezwykłym miejscu, w którym legendarne historie łączą się ze współczesnymi technologiamii zagościliśmy w nieco baśniowym i barwnym świecie poznańskich opowieści. Poznaliśmy Bolka i roztrzepanego kuchcika, dowiedzieliśmy się, dzięki czemu mury Poznania udało się uratować przed najazdem wroga i dlaczego na ratuszowej wieży mieszkają dwa koziołki. Podczas seansu usłyszeliśmy charakterystyczną poznańską gwarę. Bimba, bejmy, blubrać, chapać, gilejza, klara, szneka z glancem, szparować czy wuchta- to tylko niektóre ze słów, jakie próbowaliśmy odgadnąć, z całkiem niezłym skutkiem. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, w którym podczas warsztatów mieliśmy okazję zobaczyć i wziąć udział w wyrobie tego jakże smacznego ciastka. Przypomnieliśmy sobie także legendę o św. Marcinie. Nie obyło się również bez degustacji rogali, w czasie której każdy z nas mógł rozkoszować się migdałowym smakiem nadzienia i otulającym je delikatnym ciastem.
Wyjazd do Poznania dostarczył nam mnóstwo pozytywnych emocji. W czasie wycieczki kształtowaliśmy poczucie tożsamości z naszym najbliższym regionem, a także szacunek do tradycji, która winna być pielęgnowana, gdyż jak mówił Prymas Tysiąclecia - kardynał Stefan Wyszyński: "Naród bez przeszłości, bez tradycji, bez kultury, nie jest szanowany przez nikogo" .
W.M
https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/418
L.M.
Powered by aSc EduPage