Drogi Uczniu co możesz zrobić w sytuacja kryzysowych
Gdy masz obniżony nastrój, lękasz się powrotu do szkoły, masz poczucie osamotnienia, bezradności, problemy z koncentracją i snem, zacząłeś przejawiać zachowania agresywne, pogorszyły się relacje rodzinne, społeczne, masz problemy w sferze emocjonalnej możesz zgłosić problem wychowawcy, psychologowi, pedagogowi szkolnemu (godziny pracy w planie szkoły) a także możesz zwrócić się o pomoc do najbliższej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Czarnkowie.
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował dla dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i bezpieczny czat internetowy - https://brpd.gov.pl/sos-czat/ prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji można uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Rodzicu w sytuacja kryzysowych:
gdy Twoje Dziecko ma obniżony nastrój, lęka się powrotu do szkoły, ma poczucie osamotnienia, bezradności, problemy z koncentracją i snem, zaczęło przejawiać zachowania agresywne, pogorszyły się relacje rodzinne, społeczne, ma problemy w sferze emocjonalnej możesz zgłosić problem wychowawcy, psychologowi, pedagogowi szkolnemu a także zwrócić się o pomoc do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Czarnkowie ul. Kościuszki 90, tel. 672552306
Poradnia czynna w godzinach:
poniedziałek: 8:00 – 16:00
wtorek: 7:30 – 17:00
środa: 7:30 – 18:00
czwartek: 7:30 – 17:00
piątek: 8:00 – 15:00