Aktualności

          • POWSTANIE WIELKOPOLSKIE- szkołą ofiarności i patriotyzmu.

          • Gdyby nie oni, nie byłbyś tu,
            Nie znałbyś świata i ciebie świat.
            Nie przeżyłbyś kolorów stu,
            Słonecznych dni, zwycięskich dat.

            To właśnie  o Nich - bohaterach narodowego powstania w sposób szczególny myślimy 27 grudnia, w kolejną rocznicę wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego.  Chcemy w sposób upamiętnić patriotyczny czyn powstańców wielkopolskich, którym śmierć nie była straszną, a za Ojczyznę i chwałę byli gotowi paść, lecz się nie poddać . Kim byli powstańcy z przełomu 1918/1919 roku? Najczęściej po prostu zwykłymi ludźmi, którzy słysząc, że rodzi się Polska, rzucali swe dotychczasowe zajęcia, by wziąć udział w walce o to, co tak bardzo ważne, tak bardzo wytęsknione, a tak niedawno jeszcze, niemal nieosiągalne - o bycie Wielkopolanami w Polsce. Powstańcy wielkopolscy dobrze rozumieli pojęcie patriotyzmu.
            Udowodnili to w walce. Pozostaną dla nas -  młodego pokolenia Polaków  wzorem odwagi, miłości ojczyzny i służenia jej w każdej potrzebie.

            W.M

          • Kolejny sukces fotograficzny!

          • Kolejny sukces w dziedzinie fotografii stał się naszym udziałem. Wszystko za sprawą uczennicy klasy V- Hanny Wardęgi, która zdobyła wyróżnienie w konkursie " Uroki Wielkopolskiej Wsi" organizowanym przez Wojewódzką Państwową Straż Łowiecką w Poznaniu. Zdjęcie, które zachwyciło komisję konkursową przedstawia wrzosowe wydmy w okolicach Wronek. Jak się okazuje, ujęcie spodobało się  nie tylko autorce zdjęcia.Hani gratulujemy i życzymy kolejnych   sukcesów w dziedzinie fotografii. 

            W.M.  

          • Czekamy na święta!

          • „Boże Narodzenie to największe w świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są wszyscy ludzie na tej ziemi.

            Jostein Gaarder, 

            Choć do najpiękniejszych świąt w roku pozostał jeszcze tydzień, my nieco wcześniej niż zwykle mogliśmy poczuć klimat tych dni. Nie tylko za sprawą rozświetlonych choinek, które już od 6 grudnia zagościły w naszych klasach. Bożonarodzeniowy nastrój odczuliśmy za sprawą wspólnych klasowych spotkań, które przypomniały nam o istocie tych chwil – byciu razem. Rok temu dzieliły nas szklane monitory, a życzenia, które wówczas wypowiadaliśmy, choć z pewnością szczere, musiały wystarczyć. W tym roku mieliśmy to szczęście spotkać się przy klasowych, symbolicznych, wigilijnych stołach. I choć należało pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w związku z obecną cały czas pandemią, byliśmy szczęśliwi, że we własnych, małych gronach możemy wspólnie odśpiewać kolędy, opowiedzieć o tradycjach kultywowanych w naszych domach i zwyczajach, które niezmiennie stanowią o istocie polskiego Bożego Narodzenia. Miłym akcentem była także niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców, która jak co roku niczym św. Mikołaj sprawia, że na twarzach wszystkich pojawia się uśmiech. Niech tegoroczne święta przyniosą radość, niech sprawią, że w naszych sercach zagości miłość i spokój.  

            W.M.

          • Różowa Skrzyneczka

          •  Dzięki wsparciu i uprzejmości Stowarzyszenia „ CEL” działającego w Czarnkowie udało nam się znaleźć wśród szkół biorących udział w akcji „ Różowa Skrzyneczka” polegającej na zabieganiu o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. Mamy nadzieję, że hasło „Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!” spotka się z życzliwym przyjęciem wśród naszych dziewcząt. 

            W.M.

          • Kochany Panie Mikołaju...

          • O nasz Święty Mikołaju,
            co przychodzisz prosto z raju
            i dla dzieci gwiazdkę masz,
            powiedz, co nam dzisiaj dasz?

             

             

            Mikołajki to dzień, na który czekają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Każdy tego dnia wierzy, że w swoim bucie czy świątecznej skarpecie znajdzie coś miłego. I nam towarzyszyła mikołajkowa atmosfera. Tradycyjne prezenty przygotowywane w klasach, czerwone czapki na głowach, mnóstwo słodyczy i podekscytowanie to już tradycja. Nie obyło się również bez listów do św. Mikołaja. Jak co roku w tym dniu mogliśmy usłyszeć prezentację kolejnego tekstu, który zaprezentowany został w ramach corocznej akcji MIKOŁAJKOWE CZYTANIE. Tym razem były to fragmenty książki „ Gorzka czekolada”, która opowiada o    tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata. Tego dnia każdy oprócz słodkości mógł liczyć na specjalny bon mikołajkowy, który jednorazowo usprawiedliwia brak zadania domowego czy nieprzygotowanie do lekcji. Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. To magia mikołajek!

            W.M.

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie
      • tel/faks 67 255 15 21

        adres do e-Doręczeń: AE:PL-74994-95024-VAUGB-31
      • Boruszyn 25
        64-710 Połajewo
        Poland
  • Nasze media społecznościowe