• Absolwenci szkoły

• Absolwent Roku

Rok szkolny 2018/2019 jest rokiem szczególnym. W tym roku bowiem po raz pierwszy po reformie oświaty mury naszej szkoły opuszczą ósmoklsiści stając się tym samym Absolwentami Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie. W związku ze zminanami w całym  systemie oświaty, zmieniły się także zasady przyznawania tytyłu Absolwenta Roku, zgodnie ze Statutem Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie:

Nagrodą dla najlepszego absolwenta w danym roku szkolnym jest statuetka z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem, nazwą szkoły oraz rokiem.

Otrzymuje ją uczeń, który na świadectwie ukończenia szkoły uzyskał najwyższą średnią ocen i wzorową lub bardzo dobrą ocenę zachowania; jeżeli równą średnią ocen otrzymało dwóch lub więcej absolwentów to o przyznaniu statuetki decydują dodatkowe kryteria dotyczące ocen klasyfikacyjnych w klasie ósmej w następującej kolejności:

a) wyższa roczna ocena zachowania

b)wyższa średnia ocena śródroczna

c)wyższa śródroczna ocena zachowania.

Życzymy powodzenie w osiąganiu wyznaczonych celów !