• RODO-ochrona danych osobowych

•   KLAUZULA INFORMACYJNA

o przetwarzaniu danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej: RODO), informujemy:

1. Administratorem danych osobowych Państwa i Państwa dziecka jest
            Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie, Boruszyn 25, 64- 710 Połajewo .
          2. W sprawach związanych z danymi osobowymi, można kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: iod@spboruszyn.pl
          3. Dane osobowe Państwa i Państwa dziecka będą przetwarzane i przechowywane w celu realizacji obowiązku szkolnego Państwa dziecka, na podstawie ustaw: o systemie oświaty, o systemie informacji oświatowej oraz prawo oświatowe, przez okres realizacji obowiązku szkolnego oraz po jego zakończeniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami kancelaryjnymi i archiwalnymi.
          4. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom uprawnionym na mocy przepisów prawa oraz podmiotom wspomagającym w informatycznym przetwarzaniu danych, na podstawie umowy powierzenia danych osobowych.
          5. W zakresie, który nie jest ograniczony innymi przepisami prawa, posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie wyrażonej przez Pani/Pana zgody.
          6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy prawa.
          7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych w zakresie obowiązku szkolnego jest wymogiem ustawowym, natomiast w zakresie danych dodatkowych, treść ewentualnej zgody będzie określać, w jakim celu będziemy przetwarzać te dane, konsekwencją niepodania danych uzupełniających może być utrudniony kontakt z Panią/Panem.
          8. Administrator nie będzie przekazywał Pani/Pana danych osobowych odbiorcom w państwach trzecich oraz organizacjom międzynarodowym.
          9. Administrator nie podejmuje czynności związanych ze zautomatyzowanym podejmowaniem decyzji wobec danych osobowych, w tym profilowania.