• Psycholog

e-mail: bartosz.kecinski@spboruszyn.pl

Zadania psychologa:

1.     Działalność diagnostyczna

Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu szkoły.

Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów.

2.     Zadania ogólnowychowawcze, profilaktyka wychowawcza

Podejmowanie zadań z zakresu profilaktyki.

Inicjowanie i organizacja różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.

Współpraca z instytucjami pracującymi na rzecz wspierania rozwoju, opieki i wychowania dzieci i młodzieży.

Koordynowanie Programu dot. zdrowia psychicznego Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.

3.     Poradnictwo i pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Wspieranie nauczycieli, wychowawców w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Prowadzenie poradnictwa dla rodziców.

Opieka psychologiczna nad wszystkimi uczniami, szczególnie: zdolnymi, w trudnej sytuacji życiowej, sprawiającymi problemy wychowawcze a także przejawiającymi trudności w nauce.

Interwencja kryzysowa.

Psychoedukacja uczniów, rodziców, nauczycieli.

4.     Organizacja pracy własnej. Doskonalenie warsztatu psychologa szkolnego.

Stała współpraca z Dyrekcją, wychowawcami i kadrą.

Zapewnienie w rozkładzie zajęć możliwości kontaktowania się rodziców z psychologiem.

Prowadzenie dokumentacji psychologa szkolnego.

Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych psychologa.