Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie

 

Nawigacja

 • Przegląd Piosenki Ekologicznej - Dzierżążno Wielkie
  06.06.2017

  We wtorek 6 czerwca 2017 r. uczennica klasy czwartej Olga Begier reprezentowała naszą szkołę w X Powiatowym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej, który corocznie odbywa się w Dzierżążnie Wielkim w gminie Wieleń. Celem tego przedsięwzięcia jest prezentacja umiejętności artystycznych, ale także kształtowanie świadomości ekologicznej i idei ochrony przyrody. W urokliwej scenerii jeziora i zieleni Olga zaśpiewała piosenkę pt. „Lato na wsi”. Występ naszej solistki zyskał uznanie jury i przyznano jej w konkursie II miejsce. Bardzo się cieszymy z wokalnego sukcesu Olgi!

  Przegląd Piosenki Ekologicznej - Dzierżążno Wielkie - Obrazek 1 Przegląd Piosenki Ekologicznej - Dzierżążno Wielkie - Obrazek 2 Przegląd Piosenki Ekologicznej - Dzierżążno Wielkie - Obrazek 3

 • Dzień Dziecka

  1 czerwca uczniom klas IV-VI upłynął pod znakiem prezentacji pasji i dobrej zabawy. Od rana można było podziwiać popisy talentów w ramach kolejnej edycji Szkolnego Przeglądu Mam Talent. Podobnie jak w latach ubiegłych mogliśmy podziwiać zarówno pokazy taneczne jak i wokalne oraz sportowe. Nie zabrakło wystawek prac plastycznych i książek. Po raz pierwszy jedna z uczennic zaprezentowała jazdę na elektrycznej deskorolce w rytm wybranej przez siebie muzyki. Po występach przyszedł czas na kiełbaskę z grilla, lody i babeczki- przygotowane przez niezawodnych rodziców. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka na świeżym powietrzu. Czwartkowe święto stało się także okazją do wręczenia dyplomów i nagród sportowych oraz ortograficznych. Mistrzem Ortografii klas IV została Olga Begier, V- Marcin Kryger, a VI- Kornelia Konieczna. Miłą niespodziankę muzyczną przygotowały mamy naszych uczniów - p. Monika Pankowska- Mazur oraz p. Magdalena  Kopaniarz, które dla wszystkich zaśpiewały piosenkę Piotra Rubika. Nie obyło się także bez życzeń złożonych przez panią dyrektor Elżbietę Nowak oraz panią wicedyrektor Hannę Nowak. To był naprawdę udany i miły dzień.

  W.M

  https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/401

  L.M.

 • Konkursy Ogólnopolskie
  01.06.2017

  1. Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

  Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji szkolnej dla trzech grup wiekowych tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasa I-III), dla szkoły podstawowej (klasa IV-VI) oraz dla gimnazjum. W tym roku szkolnym do konkursu zgłoszona została grupa uczniów z klasy III b. Do udziału w konkursie nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczą jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów. Na podstawie opublikowanych wyników Kinga Furman została Ekspertem Logicznego Myślenia uzyskując 15 miejsce na 4318 uczestników, dalsze miejsca zajęli według kolejności Jagoda Wieczorek, Wojciech Płaczek, Krzysztof Kaźmierczak, Jakub Kapral i Łukasz Gryziński otrzymując Dyplom Uznania. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.

   

  2. Jasnogórski Konkurs Plastyczny "Matka Boża moją Królową"

  Wyróżnienie otrzymała Natalia Jakubik kl. II a

  Organizatorem konkursu była firma Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Mały Przewodnik Katolicki”, z siedzibą w Poznaniu. Konkurs rozpoczął się 8 marca 2017 r. i trwał do 30 kwietnia 2017 r. Konkurs organizowany był z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji wizerunku Matki Bożej w cudownym obrazie na Jasnej Górze i przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas 1 do 3 zaproszeni zostali do wykonania pracy plastycznej polegającej na upiększeniu korony i sukienki dla Matki Bożej i Jej Syna w jasnogórskim wizerunku. (Szablon pomocniczy dołączony był do numeru 4/2017 „Małego Przewodnika Katolickiego”). Praca mogła być wykonana w dowolnej technice.Celem części plastycznej konkursu jest wyłonienie pięciu najciekawszych prac, które zostaną nagrodzone. Trzydzieści dodatkowych prac zostanie zaprezentowanych w sierpniu 2017 r. na wystawie na Jasnej Górze. Wśród tych prac będzie praca naszej uczennicy Natalii Jakubik. 

   

  3. II Edycja Konkursu Plastycznego - Gniezno - Fabryka Bombek św. Mikołaja "Gabi - Glass"

  "Wymyśl wzór, zdobądź nagrodę"

  wyróżnienie dla Kingi Krzyśko kl. VI b

  Konkursy Ogólnopolskie - Obrazek 1

  4. KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) - VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci etap regionalny

  "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa" (kwiecień - maj 2017 Czarnków)

  W kategorii Szkoła Podstawowa kl.I-III

  I miejsce Julia Sołtysiak kl. II a

  II miejsce Ameli Janc kl. II a

  W kategorii Szkoła Podstawowa kl. IV-VI

  II miejsce  Marcin Kryger kl. V b

  III miejsce Karolina Antkowiak kl. IV a

  wyróżnienie Aleksandra Grabicka kl. IV a i Kamil Konieczny  kl. IV b 

  Konkursy Ogólnopolskie - Obrazek 2