Aktualności

          • „ Tu kończy się nasza wspólna opowieść, czas napisać kolejną…” – zakończenie roku szkolnego.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego jak zawsze było wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło uczniów, nauczycieli, rodziców. Apel obfitował w serdeczne podziękowania, ciepłe życzenia oraz słowa uznania za całoroczną pracę i osiągnięcia uczniów. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce. Pani Dyrektor wręczyła także Omnibusy i Omnibusiki  uczniom, którzy wypracowali najwyższe średnie ocen i swoją systematycznością oraz zaangażowaniem zasłużyli na wyjątkowe wyróżnienie. W tym gronie znaleźli się: Alan Rogula, Stanisław Wieczorek, Wojciech Hyjek, Emilia Kostyk, Michalina Mazur, Gabriela Pertek, Aleksandra Wardęga, Wiktoria Zielsdorf, Julia Lewandowska, Wiktoria Pertek i Mateusz Nawrot. Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły otrzymała Julia Agnieszka Lewandowska, której wieloletnia, sumienna praca oraz imponujące osiągnięcia zostały docenione przez społeczność szkolną. Nagrodę za 100% frekwencję otrzymali Fabian i Lena Grabiccy. Posiadaczami tegorocznych świadectw z czerwonym paskiem zostali: Emilia Kostyk, Julia Kraft, Nadia Kucharska, Wojciech Sell, Marcel Szudera, Nikola Poznań, Michalina Mazur, Dorota Nikodem, Lena Kunca, Lena Cieluszek, Julian Surma, Gabriela Pertek, Nadia Kucharska, Julianna Rakoczy, Fabian Grabicki, Daria Drob, Aleksandra Wardęga, Wiktoria Zielsdorf, Marta Jur, Zofia Molska, Aleksandra Kulka,  Julia Lewandowska, Aleksandra Siodła, Wiktoria Pertek, Aleksander Sołtysiak i Mateusz Nawrot. Swoje nagrody za dobre wyniki w nauce otrzymali także: Józefina Rajek, Stanisław Pawlęty, Stanisław Budner i Lena Grabicka.  Najbardziej wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie tegorocznych absolwentów, którzy po latach nauki opuszczają mury szkoły, rozpoczynając nowy etap swojej edukacyjnej drogi. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań i życzeń powodzenia w realizacji marzeń oraz osiąganiu kolejnych sukcesów. Humorystycznym akcentem apelu było wręczenie przez młodszych kolegów i koleżanki „Złotych Ósemek”. Te wyjątkowe, pełne życzliwości i humoru wyróżnienia trafiły do absolwentów, wywołując wiele uśmiechów i gromkie brawa.

            Był to niewątpliwie dzień pełen radości, wzruszeń i dumy z osiągnięć całej szkolnej społeczności.

             

          • Sukcesy uczniów klas 1-3

          • Mijający rok szkolny 2025/2026 był dla uczniów klas I-III bardzo pracowity i owocny. Z dumą prezentujemy najważniejsze osiągnięcia naszych uczniów w konkursach :szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, ogólnopolskich, a także w konkursie międzynarodowym. Uczestnicząc w konkursach uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich pasji i talentów plastycznych, wokalnych, umiejętności aktorskich i wiedzy z zakresu języka polskiego oraz matematyki. W tych i innych konkursach zajmowali czołowe miejsca. Przygotowania do wszystkich konkursów wymagały od nich ciężkiej i systematycznej pracy.  Bardzo się cieszymy, że ich trud przyniósł takie efekty! Gratulujemy wszystkim, którzy aktywnie włączali się do udziału w tych konkursach. Jesteśmy z Was bardzo dumni!. Gratulujemy również rodzicom sukcesów dzieci i dziękujemy im za wspaniałą współpracę.


             

          • Pierwsza pomoc w klasach 1-3

          • W ramach dbania o bezpieczeństwo i kształtowania odpowiedzialnych postaw, w naszej szkole odbyły się zajęcia z podstaw udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas 1-3 z Panem Piotrem Wahl, które obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Wykorzystując ciekawe formy  i metody pracy wszyscy uczniowie mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie szkolenia każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie resuscytację RKO z użyciem AED oraz potrenować uciskanie klatki piersiowej. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest niesienia pomocy poszkodowanym. Zdobyte umiejętność i wiadomości spowodują,że nasze wakacje będą bezpieczne.


             

          • Przedwakacyjne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

          • Wakacje za pasem, pora więc przypomnieć sobie umiejętności, które mogą przydać się w różnych sytuacjach. Dlatego też w ostatnią środę mijającego roku szkolnego odbyły się  zajęcia poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy. Ich celem było przypomnienie uczestnikom najważniejszych czynności, które mogą uratować zdrowie i życie w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady postępowania w przypadku utraty przytomności oraz zatrzymania krążenia. Uczestnicy przypomnieli sobie zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), ćwicząc prawidłowe wykonywanie uciśnięć klatki piersiowej oraz sposób wezwania pomocy. Ważnym elementem zajęć było również utrwalenie wiedzy dotyczącej układania osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej. Przypomnieliśmy sobie, kiedy należy zastosować tę pozycję oraz jakie korzyści przynosi ona poszkodowanemu do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Zajęcia miały charakter praktyczny, dzięki czemu uczestnicy mogli samodzielnie przećwiczyć poznane procedury. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

          • Drzwi Otwarte dla Przedszkolaków

          • W dniu 12 czerwca 2026 r. w szkole w Krosinie w ramach Drzwi Otwartych naszą szkołę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola ,,Baśniowa Kraina” w Połajewie oddziały w Krosinie i w Boruszynie. W tym dniu pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed przyszłymi uczniami naszej szkoły. Przewodnikami po szkole byli uczniowie klasy III. Nasi goście zwiedzali szkołę oraz uczestniczyli w zabawach przygotowanych dla nich..Wiele radości przedszkolakom sprawiły zajęcia w klasie, wspólne zabawy na placu zabaw oraz pobyt w pracowni komputerowej i na sali gimnastycznej, gdzie pokonywały przygotowany przez starszych kolegów tor przeszkód oraz ciekawe zabawy z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Na pamiątkę wizyty w szkole przyszli uczniowie otrzymali okolicznościowe zakładki. Do zobaczenia we wrześniu!

          • Dzień Dziecka w klasach I-III

          • Uczniowie  klas I-III spędzili Dzień Dziecka bardzo aktywnie i wesoło. Impreza rozpoczęła się od wspólnego powitania i poinformowania uczniów o atrakcjach przygotowanych dla nich przez nauczycieli i rodziców. Następnie odwiedziła nas Pani Dyrektor i wszystkim dzieciom złożyła życzenia. Nasze spotkanie rozpoczęły prezentacje wokalno –taneczne przygotowane przez uczniów. Chętni uczniowie zaskoczyli nas swoimi ukrytymi talentami i odwagą. W przerwie dzieci delektowały się przysmakami przygotowanymi przez rodziców. Rada Rodziców ufundowała owoce ,watę cukrową i  pizzę. Następnie na boisku szkolnym wszyscy wspaniale się bawili wśród tworzonych dla nich baniek mydlanych oraz  podjęli wyzwanie w tworzeniu swoich bańkowych prezentacji. Uczniowie bawili się wspaniale i nikt się nie nudził.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie
      • tel/faks 67 255 15 21

        adres do e-Doręczeń: AE:PL-74994-95024-VAUGB-31
      • Boruszyn 25
        64-710 Połajewo
        Poland
  • Nasze media społecznościowe