Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie

 

Nawigacja

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  5 października uczniowie naszej szkoły stanęli przed trudnym zadaniem polegającym na wyborze najodpowiedniejszego kandydata do roli przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z regulaminem każda klasa wyłoniła po dwóch kandydatów, którzy w krótkiej kampanii wyborczej - w formie plakatów- przedstawili swój program wyborczy. Spośród 105  uprawnionych do głosowania karty wyborcze wypełniło 100 uczniów. Po podliczeniu głosów okazało się,że przez najbliższy rok szkolny zaszczytną funkcję przewodniczącej SU pełnić będzie uczennica klasy VII- Alicja Bazan. Dotychczasowa przewodnicząca - Agnieszka Surma zajęła II miejsce, w związku z czym została zastępcą przewodniczącej na rok szkolny 2017/2018. Przed nami pierwsze zebranie nowego składu. Mamy nadzieję, że pomysłów i kreatywności nie zabraknie nowo wybranym członkom SU.

  W.M

  https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/411

  L.M.

 • Jesień w Ogrodzie Botanicznym

  W poniedziałek 2 października 2017r. klasy V a i V b udały sie do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu. Uczniowie mogli podziwiać uroki jesiennej przyrody, ponadto uczyli sięrozpoznawać gatunki drzew po liściach czy owocach.Miłą atrakcją na zakończenie wycieczki był seans filmowy i ciekawe losy bohaterów filmu "Tarapaty".

  S.G.

  Jesień w Ogrodzie Botanicznym - Obrazek 1

 • Szkolny Konkurs

  Szkolny Konkurs Czytelniczy z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych pt. "Jaka to książka?"

  5 października w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy w ramach współpracy biblioteki z n-lem j. angielskiego. Służył promocji nauki j. obcego oraz zwrócenie uwagi na wielojęzykowe i wielokulturowe bogactwo Europy. Do konkursu przystąpiły klasy VI i VII.

   

  I miejsce zajęła ucz. kl. VIIa Izabela Nawrot

  II miejsce ucz. kl.VIb Maja Dzierzkiewicz

  III miejsce ucz. kl.VIIa Wiktoria Bednarek

  L.M.

   

 • Dzień Chłopaka
  02.10.2017

  Dnia 02.10.2017r. w klasach Ia, IIIa i IIIb w Krosinie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym roku obchodziliśmy ten dzień na sportowo. Uczennice klas IIIa i IIIb przygotowały krótkie spotkanie, w czasie którego złożyły wszystkim chłopcom życzenia, udekorowały ich własnoręcznie zrobionymi krawatami i wręczyły drobne upominki. Następnie wszyscy uczniowie, a szczególnie chłopcy przystąpili do sportowej rywalizacji na boisku szkolnym. Dzień Chłopaka w szkole minął w wesołej atmosferze; wszyscy wspaniale się bawili.

  A.B., A.P, H.G-B.

   https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/409

  L.M.

 • Dzień Chłopca w klasach IV-VII

  W przeddzień Dnia Chłopaka - 29 września wszyscy chłopcy w naszej szkole mieli swoje święto. Zadbały o to koleżanki, przygotowując wymyślne i niejednokrotnie dość oryginalne upominki. Każda z dziewcząt chciała, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostał w pamięci kolegów. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego dla każedego z chłopców własnoręcznie przygotowały kolorowe galaretki, które w czasie przerwy śniadaniowej były degustowane z ogromnym apetytem. Uśmiech na twarzach naszych chłopców świadczył o tym, że niespodzianka była udana, a słodki upominek wprawił męską część naszej społeczności w dobry nastrój.

  W.M

  Dziewczęta z klasy IV i VII zorganizowały Dzień Chłopaka na sportowo. Klasa IV zabawę na trampolinach w  Jump Arena - Poznań, natomiast klasa VII rozgrywki kręglarskie Bowling oraz zawody pływackie na basenie w Obornikach.

  L.M.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  29.09.2017

  Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Pierwszym etapem było przygotowanie do akcji. Działania przygotowujące do tego dnia miały na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć niektóre iloczyny i ilorazy,  mieli okazję nadrobić te zaległości. Kilka dni wcześniej przed Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia uczniowie otrzymali specjalny list do rodziców, aby włączyć się do zabawy i wspólnie ćwiczyć. Zarówno w domu, jak i w szkole uczniowie podejmowali różne działania mające na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia. Na korytarzach szkolnych wszędzie było  można znaleźć specjalne plakaty, dzięki którym można było powtarzać tabliczkę mnożenia podczas przerw. Uczniowie z klas trzecich mieli okazję przetestować różnorodne aplikacje, które poprzez zabawę pomagają zaprzyjaźnić się z iloczynami i ilorazami. 29 września na pierwszej lekcji odbył się krótki apel, podczas którego pani Dyrektor Elżbieta Nowak oficjalnie rozpoczęła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a koordynatorzy p. Hanna Nowak i Magdalena Wardęga ( w Boruszynie) i Aleksandra Bąk i Agnieszka Pawłowska (w Krosinie) przedstawiły uczniom jak ten dzień będzie wyglądał. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji i podczas przerw do Komisji Egzaminacyjnych ustawiały się imponujące kolejki. Uczniowie, którzy popełnili jakiś błąd nie poddawali się i próbowali zdać egzamin na kolejnej przerwie. Wśród osób zdających byli także nauczyciele i inne osoby dorosłe - zgodnie z hasłem przewodnim: MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ. Po udzieleniu bezbłędnych odpowiedzi, zdający otrzymali certyfikaty nadające im tytuł „MT EXPERT”.

  Akcja uświadomiła uczestnikom fakt, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

  Całość imprezy przebiegała zgodnie z regulaminem otrzymanym od głównego organizatora akcji (http://www.wmtday.org/pl)

  album fotograficzny

  HN., MW, AB, AP

 • "Wokół Kazika"
  29.09.2017

  W dniach od 29.09 do 01.10.2017r. Stowarzyszenie Zielona Grupa z Czarnkowa przeprowadzi na terenie naszej szkoły i w WDK zajecia dotyczące wielkiego podróżnika Kazimierza Nowaka.  Na terenie szkoły w piątek odbędą się warsztaty dla nauczycieli "Opowieści o Nowaku" metodą Kamishibai. Na terenie WDK w Boruszynie zakończą rajd rowerowy "Tak, jak Nowak" z Rosko - Boruszyn, a wieczorem grupa zaprasza na harcerskie śpiewanie. W sobotę o godz.10.30 teatrzyk Kamishibai  dla młodszych dzieci "Afryka Kazika" w szkole.  O godz. 14.30 rozpocznie się gra terenowa "Boruszynskie zakatki", następnie dla młodzieży "Plener z Kazikiem" i ognisko. Niedziela to "Śniadanie na trawie" oraz gry i zabawy dla dzieci.

  "Wokół Kazika" - Obrazek 1                                                         L.M.

 • „Listy z Afryki Kazimierza Nowaka” - przedstawione metodą Kamishibaj.
  27.09.2017

  Dnia 27 września ucz. kl. Ia, IIIa i IIIb brali udział w przedstawieniu metodą Kamishibaj. Przedstawienie zorganizowało Stowarzyszenie Zielona Szkoła z Poznania. Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Treścią przedstawienia były „Listy z Afryki Kazimierza Nowaka”.  Dzieci słuchały jak zaczarowane, poznawały Afrykę Kazika, poprzez opowiadanie oraz ilustracje, które wzmacniały przekaz słowny.

  https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/410

  L.M.

 • Szkolny Turniej Mini Piłki Nożnej
  18.09.2017

  18 września na szkolnym boisku wielofunkcyjnym, nasi uczniowie od IV do VII klasy rozegrali Turniej Mini Piłki Nożnej. Każda klasa była podzielona na dwie grupy. Drużyny rywalizowały zawzięcie, chociaż wiedzieli, że najważniejsza jest zabawa, ale sukces smakuje jak najlepsza czekolada. Każdy mecz trwł 10 minut. W finale wytąpiły drużyny z klasy VIa i VIIa. Zwyciężyło doświadczenie, czyli drużyna reprezentująca klasę VIIa. BRAWO!!!

  L.M.

   

 • Międzynarodowy Dzień Kropki
  15.09.2017

  W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole w kasach I-III w dniu 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień  Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Historia tego ciekawego dnia zaczęła się już w 2003 roku, kiedy to znany amerykański pisarz i ilustrator książeczek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść „The Dot". Bohaterką jej jest mała dziewczynka - Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Nasze obchody w szkole zaczęliśmy od obejrzenia opowieści o małej Vashti, którą wszyscy od razu polubili. Następnie zadaniem uczniów było „zaprojektowanie" swojej kropki, która towarzyszyła nam w tym dniu w klasach i w całej szkole. Na zajęciach z plastyki dzieci mogły poczuć się jak mali artyści i namalować kropkowe obrazy. Uczniowie klas IIIa i IIIb pracując w zespołach tworzyli kropkowe rymowanki, które stały się szkolnym przebojem. Podczas przerw powstawały drużynowe, ,,żywe” kropki na placu zabaw. Był to ciekawy dzień rozbudzający kreatywność uczniów oraz wiarę w swoje możliwości.  

  A.B., A.P., H.G-B.

  https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/407

  L.M.

 • Wakacyjne sukcesy naszej uczennicy
  13.09.2017

  Uczennica klasy III a,  Julia Sołtysiak brała udział w projekcie "Wakacje z MATZOO". Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej. Miał być dla uczniów dobrą zabawą, urozmaicajacą dzieciom wakacje a jednocześnie pomóc w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki. Julia podjęła wyzwanie systematycznego rozwiązywania zadań matematycznych w trakcie wakacji. Na ponad 1800 uczestników znalazła się w najlepszej dziesięcioosobowej grupie, która zdobyła pełen komplet punktów. Julia otrzymała DYPLOM z WYRÓŻNIENIEM. BRAWO !!!

  L.M.

 • Zaczynamy!!!!
  05.09.2017

   

  Morza szum, ptaków śpiew, długie spacery po wygrzanym słońcem, złotym piasku…  sopockie molo, górskie stoki, jeziora… Ahhh… Dlaczego to tak szybko minęło?! Siedemdziesiąt dni wakacji... Znów minął czas  beztroskiej zabawy. Opaliliśmy się, wypoczęliśmy, nabraliśmy sił do pracy. Wspominając mile spędzony czas, wkraczamy w  nowy rok szkolny...

  4 września uroczystą mszą świętą rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Rok nieco inny, nie tylko ze względu na  późniejszą datę rozpoczęcia. To rok, w którym wszyscy zmierzymy się z nową reformą szkolną. Uroczysty apel poprowadziła przewodnicząca szkoły - Agnieszka Surma, która powitała nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów. Gościem szczególnym, który zaszczycił nas swoją obecnością był pan Jakub Rutnicki- poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, dzięki któremu m.in. możemy od czerwca cieszyć się wspaniałym obiektem sportowym. Uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor- Elżbieta Nowak, która przedstawiła kadrę pedagogiczną i złożyła życzenia wszystkim uczniom. Szczególnie ciepło powitaliśmy wśród nas jedenaścioro nowych uczniów, którzy po uroczystym pasowaniu i złożeniu ślubowania stali się prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Ponieważ początek września to czas, kiedy wspominamy dramatyczne wydarzenia sprzed lat, minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy 78 lat temu rozpoczęli heroiczną walkę w obronie naszej ojczyzny. 

  Pora rozpocząć dziesięciomiesięczną przygodę. Oby był to rok, który wszystkim przyniesie wiele satysfakcji i radości.

  W.M

  https://spboruszyn.edupage.org/album/?#gallery/406

  L.M.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO2017/2018
  30.08.2017

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO2017/2018 - Obrazek 1  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

            Informujemy, iż rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018  odbędzie się w dniu 4 września 2017 roku:      

  smiley  godz. 9.00 Msza Święta w Kościele w Boruszynie.

  angel  godz. 10.00 przejście na salę WDK w Boruszynie.

  Odjazd uczniów  do szkoły w Boruszynie

  z poszczególnych miejscowości  rok szkolny  2017/2018 dnia 04.09.2017r.

  godz.      8.00   p. Wicher          Krosin do Boruszyna  kl. V a, VI a, VII a

  godz.      7.55   p. Kita               Rachetki  Młynkowo  - kl. V b, przesiadają się do p. Wichra                        

  godz.      8.00   p. Kita               Przystanek przy Ośrodku Zdrowia w Młynkowie VI b

                                                        przesiadają się do p. Wichra

  godz.      8.10  p. Wicher          Młynkowo, Huby – Tarnówko

  godz.     8.20   p. Wicher          Tarnówko do Boruszyna  kl. V b, VI b 

  godz.     8.30   p. Kita                 Krosin do Boruszyna kl. I, III a i b, IV z przystanku

  ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Odjazd autobusu szkolnego ok godz. 11.00 z WDK Boruszyn w nastepującej kolejności:

  • Krosin kl. I, III, IV                  
  • Krosin kl. V a, VIa, VII a
  • Tarnówko i Młynkowo

                                                                                                                                                                                               HN

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

   

  wakacje_slonce

  I znów przeżyliśmy kolejnych  10 miesięcy wytężonej pracy i nauki. Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w  szkolnym życiu. 23 czerwca podsumowaliśmy  więc wyniki całorocznej pracy i sporządziliśmy  bilans naszych sukcesów i porażek. Zanim wręczono świadectwa z wyróżnieniem tym, którzy pracowali najsumienniej, nie obyło się bez podziękowań skierowanych zarówno do rodziców, pracowników szkoły jak i nauczycieli. W sposób szczególny  podziękowaliśmy  Paniom, które od września rozpoczną pracę jako nauczyciele Szkoły Podstawowej w Młynkowie. Dziękujemy pani Elwirze Dudek, pani Danucie Sobczak, pani Ewie Pomaraniec, pani Justynie Dzierzkiewicz oraz pani Wiolecie Pietrzak, a także pani Małgorzacie Nowakowskiej za wspólnie przeżyte chwile. Mamy nadzieję, że miło  zapiszemy się w pamięci pań, a wspomnienia związane z naszą szkołą będą ciepłe i wzruszające.

  Znalezione obrazy dla zapytania gify prymus

  Wśród tegorocznych uczniów  świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową otrzymali:

  Karolina Antkowiak

  Oskar Karol Bazan

  Aleksandra Grabicka

  Martyna Katarzyna Kaczmarek

  Oliwia Laura Schreiber

  Roksana Surmela

  Julia Begier

  Olga Anna Begier

  Jakub Gralak

  Kamil Konieczny

  Aleksy Kopaniarz

  Antoni Kurowski

  Kinga Piekarska

  Sandra Weronika Wahl

  Zuzanna Kotowicz

  Amelia Magdalena Mazur

  Marcel Bartkowiak

  Nikola Johymczyk

  Oliwia Kęsy

  Marcin Kryger

  Oliwia Mielcarek

  Patrycja Sobczyńska

  Alicja Roksana Bazan

  Sandra Ewa Białasik

  Waldemar Mania

  Izabela Nawrot

  Agnieszka Surma

  Kornelia Maria Konieczna

  Kinga Krzyśko

  Nagrodę książkową za dobre wyniki w nauce otrzymali:


  Amelia Kulupa

  Mateusz Nowak

  Bogusz Marcin Pankowski

  Maja Dzierzkiewicz

  Patrycja Kulupa

  Wśród uczniów naszej szkoły byli tacy, którzy nie opuścili w mijającym roku szkolnym żadnej godziny lekcyjnej. Są nimi:

  Dawid Gryziński

  Nikola Johymczyk

  Marcel Bartkowiak

  Kornelia Maria Konieczna

  Pora na zasłużony wypoczynek. Wszystkim życzymy udanych, słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

  W.M

 • Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Boruszynie

  Dnia 26.06.2017 r. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie  boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie.

  Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Boruszynie - Obrazek 1