• Regulamin biblioteki

Regulamin biblioteki

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom i innym   pracownikom szkoły, a także rodzicom.
        2. W bibliotece obowiązuje cisza.
        3. Do biblioteki nie można wnosić ani spożywać posiłków.
        4. Ze zgromadzonych w bibliotece książek korzystać można z wolnym dostępem do półek  w następujący sposób:

- wypożyczając je do domu (lektura szkolna, literatura piękna i popularnonaukowa),

- czytając lub korzystając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma).

1. Biblioteka czynna jest codziennie wg godzin podanych do powszechnej wiadomości.
        2. Jednorazowo wolno wypożyczyć 3 książki na okres do jednego miesiąca (w tym 1 z lektury obowiązkowej). Jeżeli książkę przeczyta się wcześniej należy ją zwrócić do biblioteki.
        3. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem  lub zagubieniem.
        4. Szanuj wypożyczoną książkę. Za zniszczoną książkę odpowiada czytelnik.
        5. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę biblioteczną musi odkupić taką samą.
        6. Wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki  na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.
        7. W przypadku nie zwrócenia książek wychowawca ma prawo obniżyć  ocenę z zachowania (za nieprzestrzeganie regulaminu)

Załącznik nr 1 określa regulamin wypożyczania i udostępniania darmowego podręcznika

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------