• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

          • „ Nic dwa razy się nie zdarza…” – jakże prawdziwe wydają się   słowa Wisławy Szymborskiej, które właśnie w dzień zakończenia roku szkolnego – 23 czerwca – wybrzmiały w ustach tegorocznych absolwentów. Taki dzień już się nie powtórzy, nie spojrzymy sobie ponownie w oczy w takim towarzystwie, w jakim spotkaliśmy się na apelu kończącym rok szkolny. Ósmoklasiści wybrali już swoje drogi, a pozostali uczniowie od września, już nieco starsi, dojrzalsi - zasiądą w ławkach, by rozpocząć kolejną szkolną przygodę. Ale to dopiero za dwa miesiące. Na razie cieszmy się wakacjami i otrzymanymi świadectwami. Jak co roku nagrodzeni zostali Ci, którzy najsumienniej pracowali przez ostatnie 10 miesięcy. W gronie uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią znaleźli się: Marta, Jur, Zofia Molska, Aleksandra Wardęga, Wiktoria Zielsdorf, Aleksandra Kulka, Rozalia Odwrot, Julia Lewandowska, Mateusz Nawrot, Wiktoria Pertek, Aleksandra Siodła, Aleksander Sołtysiak, Maja Białasik, Katarzyna Gracz, Kinga Janc, Hanna Wardęga, Marta Bednarek, Zuzanna Lewandowska, Amelia Janc, Dominika Nawrot, Julia Sołtysiak, Aleksander Stochaj, Amelia Wahl, Natalia Jakubik, Brajan Poznań, Aleksandra Smogur, Oliwier Stachowiak, Arkadiusz Maćkowiak i Hubert Pankowski. Tytuł najlepszego absolwenta uzyskała uczennica klasy VIIIb – Aleksandra Smogur. Co roku przyznawany jest także tytuł Omnibusa i Omnibusika. Tym razem przypadł on w udziale: Gabrieli Pertek Darii Drob, Julianowi Surmie, Aleksandrze Wardędze, Wiktorii Zielsdorf, Kindze Janc, Hannie Wardędze, Amelii Janc, Aleksandrowi Stochajowi i   Aleksandrze Smogur. Nie zabrakło podziękowań, ciepłych życzeń, chwil wzruszenia i refleksji. Rok szkolny 2022/2023 uważamy za zakończony. Zapraszamy do fotorelacji z uroczystego apelu.

          • Dzień taty

          • Najmłodsi uczniowie pamiętali o Dniu Taty. Jeszcze w maju bawili się w fotografów. W czerwcu robili wywiad, w którym należało dokończyć zdanie "Mój tata...". A oto efekty wspólnej pracy.

            Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich tatusiów: 

          • Czas na podsumowania, podziękowania i nagrody...

          • Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań i finalizowania działań, nad którymi pracowaliśmy w ostatnim czasie. Pora na nagrodzenie tych, którzy szczególnie wyróżnili się w rożnych dziedzinach. Temu właśnie służył apel podsumowujący konkursy, które odbywały się w ostatnim czasie oraz akcje, w które angażowali się nasi uczniowie. W czasie spotkania wręczono dyplomy, podziękowania i nagrody za następujące działania:

            1.       Praca w Szkolnym Klubie Wolontariusza.

            2.       Szkolny Konkurs Szachowy.

            3.       Szkolny Konkurs Języka Angielskiego.

            4.       Udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon -  matematyka.

            5.       Udział w Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce.

            6.       Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS – etap rejonowy.

            7.       Udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności.

            8.       Międzynarodowy Konkurs dla Dzieci i Młodzieży – Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa.

            9.       Sportowiec Roku 2022/2023.

            10.   Ogólnopolski Konkurs na Prezentację Multimedialną „ Chrzest Polski”.

            Swoje karty rowerowe otrzymali także uczniowie klasy IV, którzy już szykują się na swój pierwszy rajd rowerowy. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i włączanie się we wszelkie działania. 

          • Czytanie na Polanie

          •  

            W słoneczny wtorek 20 czerwca uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”.

            Głównym celem czytelniczej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu. Dodatkową atrakcję stanowił oczywiście fakt, iż akcja odbywała się na świeżym powietrzu wśród pięknej zieleni i barwnych kwiatów. 

            Uczniowie przybyli do szkoły z ulubionymi książkami, kocykami, poduszkami oraz w kolorowych nakryciach głowy. Chętne osoby mogły również w tym dniu wypożyczyć ciekawą książkę ze szkolnej biblioteki.

            Do czytelniczego świętowania zaprosiliśmy również panią dyrektor i wszystkich nauczycieli. Wspólne spotkanie stało się ponadto okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat ulubionych pozycji lekturowych.

            Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałej akcji.



             

             

          • Przedsmak wakacji...

          • Wakacje już za kilka dni. 24 czerwca na dobre poczujemy letnią swobodę, pozwolimy sobie na leniuchowanie i oderwanie się na dwa miesiące od szkolnej rzeczywistości.  I choć oficjalnie trwa jeszcze rok szkolny, próbujemy już zakosztować nieco tego beztroskiego klimatu. W jaki sposób? Każdy ma na to inny pomysł. Uczniowie klasy VI wybrali ruch na świeżym powietrzu i postawili na aktywność. Rajd rowerowy malowniczymi drogami naszej okolicy to świetny pomysł na miłe spędzenie czasu, a gry i zabawy zawsze dostarczają wiele radości. A może kino? Jak najbardziej, zwłaszcza, że historia Ariel i księcia Eryka to pięknie opowiedziana przygoda zaczerpnięta z utworu Hansa Christiana Andersena „ Mała syrenka”, która wielu z nas kojarzy się z dzieciństwem. Uczniom klas IV-VI z całą pewnością!

          • Międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny „Nowalijki wokół nas”

          • Nadszedł czas na podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „Nowalijki wokół nas”, w którym uczestniczyli uczniowie klas ósmych. Nasi ósmoklasiści, pracując w grupach, zaplanowali i zrealizowali następujące działania:

            ·         Poznanie rodzajów nowalijek oraz wyszukiwanie ich nazw w języku angielskim w różnych źródłach informacji

            ·         Sadzenie nowalijek takich jak szczypiorek, rzeżucha, rzodkiewka, koperek, owies wielkanocny

            ·         Obserwowanie naszej szkolnej hodowli i zachodzących w jej obrębie zmian

            ·         Prowadzenie przyrodniczego dzienniczka w formie albumu fotograficznego

            ·         Utrwalenie anglojęzycznych nazw wprowadzonych nowalijek przy użycia robota interaktywnego „Photona” zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości

            Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli poznawać tajniki przyrody poprzez aktywny udział w jej tworzeniu oraz obserwację faz wzrostu zasadzonych przez siebie nowalijek. Uczestnicy projektu rozwijali umiejętności planowania działań, organizacji i czasu pracy oraz współpracy w grupie. Ósmoklasiści poszerzyli również swą wiedzę z zakresu języka angielskiego oraz mieli możliwość odkrywać i utrwalać swą wiedzę posługując się nowoczesnymi technologiami dobrze się przy tym bawiąc. Mam nadzieję, że uczestnictwo w projekcie przyczyni się do poszerzenia świadomości dotyczącej dbania o przyrodę i otaczający nas świat.

            J.Ż.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie
      • tel/faks 67 255 15 21 tel.: 781 052 491
      • Boruszyn 25 64-710 Połajewo Poland
  • Nasze media społecznościowe