• W przededniu majowego święta...

• Maj puka już do naszych drzwi. Za kilka dni na dobre zagości w naszym kalendarzu. Społeczność naszej szkoły spotkała  się, aby przeżyć wspólnie chwilę refleksji nad majowym świętem, które sercu każdego Polaka powinno być bliskie. Już 3 maja obchodzić będziemy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty dotyczące tego historycznego wydarzenia. Słowa poetów, muzyczne teksty piosenek  oraz biało - czerwony taniec – zaprezentowane przez  młodych Polaków -  to również przejaw patriotyzmu, który w tych dniach powinniśmy odważnie zamanifestować.

• KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

• ​​​​Tydzień dla zdrowia w naszej szkole.

W tygodniu dla zdrowia zwracamy uwagę na ważność spożywania warzyw i owoców. Według piramidy zdrowia owoce i warzywa jemy pięć razy dziennie. Każdego dnia tygodnia przynosimy do szkoły owoc lub warzywo w wybranym kolorze oraz element stroju. I tak w poniedziałek mamy kolor czerwony. Czerwone owoce działają świetnie na nasze serce, ale także dbają o dobry humor.

We wtorek dominował kolor zielony. Warzywa zielone to podstawowy element każdej diety, dostarczają  niezbędnych witamin i minerałów, a także gwarantują dobre samopoczucie na co dzień.

W Tygodniu dlazdrowia realizowaliśmy różne wyzwania sportowe.Były biegi wokół boiska, przeciąganie liny, skoki przez skakankę.

W środę gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły im. Korenela Makuszyńskiego w Gębicach. Nawet pogoda nie popsuła zabawy. Świetnie bawiliśmy się na boisku szkolnym. Były tańce, zawody z piłkami, rzuty do celu, wyścigi w parach. Mamy nadzieję, że uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły dobrze się bawili i  będą miło nas wspominać.

Środa to dzień dowolnego koloru. Czwartek przywitaliśmy słonecznym, żółtym kolorem warzyw i owoców oraz stroju, a piątek to kolor pomarańczowy.

• III Ogólnopolski Konkurs na prezentację multimedialną "Chrzest Polski"

„Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
            mówi mi o tym serce,
            jakby ukryta granica, która ze mnie przebiega ku innym,
            aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
            z niej się wyłaniam… gdy myślę Ojczyzna – by zamknąć ją w sobie jak skarb”  Jan Paweł II

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną „Chrzest Polski”. Celem konkursu było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną oraz promocja Święta Chrztu Polski. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała uczennica kl. VIII a-Julia Sołtysiak. Nasza uczennica wykazała się nowatorskim i twórczym podejściem do tematyki konkursu na temat Chrztu Polski. Serdeczne gratulacje.
            Składamy również podziękowanie dla uczniów klasy VIII a biorących udział w tym konkursie: Zuzanny Lewandowsiej oraz Marty Bednarek za wysiłek i trud wniesiony w  konkurs historyczno - informatyczny.

• Nasz zielony patriotyzm

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do V edycji #SprzatamyDlaPolski, której celem było sprzątanie okolicznych terenów zielonych i lasów. Uczestnicząc w tej akcji, udowodniliśmy, że współczesny patriotyzm może przybierać również kolor zielony, o czym świadczyły także elementy naszych strojów.

• Matematyczny sukces Hani

• 19 kwietnia 2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Czarnkowie  odbył się XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny klas VI. W zmaganiach z królową nauk brało udział 28 najlepszych matematyków z 17 szkół naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowała Hanna Wardęga, która zajęła ex aequo I miejsce.  Gratulujemy!

• Puzzle na lekcji matematyki

• Na lekcjach matematyki klasa V utrwala poznane wzory na pola figur, układając puzzle. Puzzle, wykorzystane podczas lekcji, zostały zaprojektowane w programie Tinkercad i wydrukowane na drukarce 3D, dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.